Pogoda na grudzień 2019

Na ten miesiąc czeka chyba większość z nas. Nastrój nadchodzących świąt, koniec roku, wspaniała atmosfera… I tylko wciąż, jak co roku, powtarzane jest pytanie – czy w tym roku święta będą białe? Na podstawie przewidywań synoptyków przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na grudzień 2019.

Przed nami okres w pogodzie, który zazwyczaj dzieli Polaków. Zima, mróz, na drogach gołoledzie, krótkie dni – musimy się temu wszystkiemu przeciwstawić, ale z pewnością damy radę. Ostatnie lata pokazały, że grudzień potrafi być nieprzewidywalny. Czasem zaskoczy zimą i intensywnymi opadami śniegu, ale też i słońcem i aurą niemalże przypominającą tę wiosenną. Przedświąteczny szał rozpocznie się na dobre. Zakupy, wybieranie choinki, świąteczne porządki i ciągły brak czasu – grudzień szykuje tego typu atrakcje z pewnością dla każdego z nas.

 

Przez prawie cały miesiąc będziemy mogli poczuć klimat nadchodzących świąt i zimy. Warunki pogodowe, co prawda, będą zmienne, jednak śnieg, opady marznącego deszczu, czy też ujemne wartości temperatur na pewno się pojawią. Święta? Wygląda na to, że będą one słoneczne i z wartościami kilku stopni powyżej 0. Czyli sytuacja prawie jak co roku. Ewentualnie w regionach górskich może zrobić się biało, co z pewnością ucieszy turystów w tym czasie wybierających się w góry. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów kraju.

 

Pogoda na grudzień 2019 nad morzem

 

Ostatnie lata pokazały, że coraz większa liczba osób decyduje się na świąteczny wyjazd nad morze. W gronie rodzinnym miło spędzają świąteczny czas, jednocześnie korzystają z uroków miejsca, w którym się znajdują. Do tego wszystkiego poświąteczne spalanie kalorii poprzez spacer po plaży to dobre rozwiązanie dla każdego. Pierwsza połowa grudnia zapowiada się głównie pod znakiem opadów deszczu, czyli jak na przygotowania do świąt – raczej mało zimowo. Temperatury też optymalne, bo w przedziale od 4 do 7 stopni Celsjusza. Pierwsze, poważniejsze chwile ze śniegiem prognozowane są od 15 do 21 grudnia. Wówczas zrobi się chłodniej i pojawią się deszcze ze śniegiem, jak i sam śnieg. A na święta powrót słońca i temperatury od 2 do 6 stopni Celsjusza. Czyli wygląda na to, że białe święta pozostaną tylko w marzeniach. Koniec roku słoneczny, z możliwymi przelotnymi opadami deszczu.

 

Grudzień nad morzem? Wybierz dla siebie najlepszy nocleg!

 

Noclegi w Trójmieście

Noclegi w Chałupach

Noclegi w Kołobrzegu

Noclegi w Międzywodziu

 

Pogoda na grudzień 2019 na Mazurach

 

Z pewnością większa część osób zdecyduje się również na spędzenie urlopu na Mazurach. Ten region bogaty w atrakcje, idealnie sprawdzi się jako miejsce, w którym w gronie rodziny bardzo miło spędzisz ten świąteczny czas. Sama aura zapowiada się zdecydowanie zmiennie. Będzie okazja do zobaczenia mazurskich krajobrazów w śnieżnej szacie, ale również w pełnym słońcu. Opady samego deszczu, jak i śniegu możliwe praktycznie przez cały miesiąc. Pierwsza połowa grudnia to przewaga deszczu. Temperatury typowo zimowe – termometry pokażą od 1 do maksymalnie 5 stopni Celsjusza. Uwaga na marznące opady deszczu, powodujące gołoledź. W drugiej połowie miesiąca sytuacja za bardzo się nie zmieni. Święta pod znakiem słońca i temperatury na poziomie 1-2 stopni Celsjusza. Koniec roku z opadami marznącego deszczu, jak i chwilami ze słońcem.

 

Planujesz wyjazd na Mazury? Zarezerwuj swój nocleg!

 

Noclegi w Mrągowie

Noclegi w Węgorzewie

Noclegi w Mikołajkach

Noclegi w Giżycku

 

Pogoda na grudzień 2019 w Polsce centralnej

 

Z podobną zmiennością zjawisk atmosferycznych, przyjdzie nam się spotkać w Polsce centralnej. Pierwsza połowa grudnia głównie pod znakiem opadów deszczu i krótkotrwałych chwil ze słońcem. Uwaga na marznące opady deszczu – drogi mogą być naprawdę śliskie. Słupki rtęci pokażą od 4 do maksymalnie 6 stopni Celsjusza. Aura nie do końca będzie sprzyjać świątecznym przygotowaniom, ale w takich chwilach mało kto zwraca uwagę na pogodę. Bliżej świąt i na początku kalendarzowej zimy spadnie śnieg. Czy dotrwa do Wigilii i Bożego Narodzenia? Będzie trudno, bo od 22 grudnia prognozowane są dodatnie wartości temperatur od 2 do 4 stopni Celsjusza i dużo słońca. Chłodniej i bardziej zimowo zrobi się po świętach, czyli coroczna tradycja zostanie zachowana.

 

Jeśli Twoje plany związane są z noclegiem w Polsce centralnej, to już dziś wybierz dla siebie najlepsze miejsce!

 

Noclegi w Warszawie

Noclegi w Łodzi

Noclegi w Toruniu

Noclegi w Poznaniu

 

Pogoda na grudzień 2019 w górach

 

Góry to chyba najchętniej wybierane miejsce na zimowy wyjazd. To nie tylko Zakopane, ale wiele różnych ciekawych miejsc, które mają swój wspaniały klimat, sprzyjający miłemu spędzaniu czasu. Sezon narciarski ruszy na dobre, marzenia o domku w górach z kominkiem, czy sam klimat miejsc to zachęta do odwiedzania tych miejsc właśnie w tym momencie sezonu. Czy pogoda pozwoli jednak miło, w bajkowej, zimowej scenerii spędzić czas?

 

Grudzień w regionach górskich raczej mało zimowy. Co prawda w wyższych partiach gór śnieg będzie normalnością, jednak już w samych miejscowościach nie do końca tak będzie. Same opady białego puchu prognozowane są na początek miesiąca i początek drugiej połowy grudnia. W pozostałych dniach dużo słońca i temperatury osiągające wartości kilka stopni powyżej 0. Sprawdźmy, jak zapowiada się aura w poszczególnych regionach górskich.

 

Pogoda na grudzień 2019 w Tatrach

 

Przed nami bez wątpienia najchętniej wybierany region na zimowy i świąteczny wypoczynek. Znalezienie wolnego miejsca noclegowego w chwili obecnej graniczy niemal z cudem. Nie ma co się dziwić, bo każdy chce poczuć klimat gór i spędzić białe święta, bo tu szansa zawsze jest największa. Pierwsza połowa grudnia z dużą ilością słońca. Opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu prognozowane są na pierwszy tydzień miesiąca. Nie będą one jednak intensywne. Temperatury na poziomie od 0 do maksymalnie 5 stopni Celsjusza. Druga połowa grudnia to bardziej zimowa aura, jednak zanosi się na to, że i w tym roku święta będą bez śniegu. Popadać może od 16 do 20 grudnia, jednak już na same święta prognozuje się dużo słońca i temperatury w przedziale od 1 do 2 stopni Celsjusza. Koniec roku pod znakiem opadów marznącego deszczu i samego śniegu.

 

A może Tatry? Tu w sezonie zimowym zawsze jest miło i przyjemnie!

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Zębie

Noclegi w Kościelisku

Noclegi w Małem Cichem

 

Pogoda na grudzień 2019 w Pieninach

 

Pieniny, podobnie jak Tatry z bardzo zróżnicowaną pogodą i na ogół mało zimową aurą. Klimat miejsca, mimo to, zachęci każdego do podziwiania uroków tego pięknego regionu. Pierwsza połowa miesiąca pod znakiem zmiennej aury – trochę deszczu i trochę słońca, a temperatury również przyjemne, bo od 4 do 7 stopni Celsjusza. Bardziej zimowo zrobi się bliżej świąt. Nie oznacza to jednak, że biała pokrywa przetrwa do Bożego Narodzenia. Po intensywnych opadach śniegu, przewiduje się bowiem dużo chwil ze słońcem i temperaturami od 3 do 4 stopni Celsjusza. Koniec roku z marznącymi opadami deszczu i lekkim śniegiem.

 

Grudzień w Pieninach? To bardzo dobra propozycja!

 

Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Niedzicy

Noclegi w Sromowcach Niżnych

 

Pogoda na grudzień 2019 w Bieszczadach

 

Ten region robi wrażenie dosłownie na każdym. Niezależnie czy to lato, czy zima, w Bieszczady chce się po prostu przyjechać na kilka dni lub na dłużej. Początek sezonu narciarskiego to doskonały powód, by znaleźć chwilę i poszusować po bieszczadzkich stokach. Na okres świąteczno-noworoczny również warto wybrać się na urlop i spędzić go w gronie rodziny. Grudzień w Bieszczadach. W porównaniu do wcześniej wspomnianych regionów górskich, w Bieszczadach przez cały miesiąc będzie bardziej zimowo, od samego początku. Pierwsza połowa grudnia pod znakiem opadów śniegu i marznącego deszczu. Z pewnością zrobi się biało i zimowo. W międzyczasie, bo od 11 do 14 grudnia będziemy mieć do czynienia z dużą ilością słońca. Na termometrach od o do maksymalnie 4 stopni Celsjusza. Druga połowa grudnia to kontynuacja zimowej aury. Śnieg popada od 17 do 20 grudnia. Później znów wróci słońce. Na termometrach od -4 do 1 stopnia Celsjusza.

 

Zamierzasz wyjechać w Bieszczady? Znajdź dla siebie wymarzony nocleg!

 

Noclegi w Cisnej

Noclegi w Baligrodzie

Noclegi w Wołosatem

Noclegi w Ustrzykach Dolnych

 

Pogoda na grudzień 2019 w Karkonoszach

 

Grudzień w Karkonoszach? Dlaczego nie! Jest tu wiele ciekawych miejsc, które robią niesamowite wrażenie nie tylko zimą. Karpacz, Szklarska Poręba, bliskość granicy z Czechami – aż grzech nie skorzystać. Cały miesiąc zapowiada się podobnie, jak w pozostałych regionach górskich. Jesienno-zimowa mieszanka pogodowa zagwarantuje mile spędzony czas w tym miejscu. Pierwsza połowa miesiąca, szczególnie pierwszy tydzień upłynie pod znakiem opadów marznącego deszczu, deszczu ze śniegiem, jak i samego śniegu. Kolejne dni to piękna, słoneczna aura. Temperatury od 1 do maksymalnie 4 stopni Celsjusza. Druga połowa miesiąca to kontynuacja zmiennej aury, z większą ilością słońca. Padać będzie przed świętami, później już nie powinno. Temperatury podobne.

 

Zimowy wyjazd w Karkonosze to zawsze trafiony pomysł! Przekonaj się sam i zarezerwuj już dziś swój nocleg!

 

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Jeleniej Górze

Noclegi w Piechowicach

 

Pogoda na grudzień 2019 w Beskidach

 

Wisła, Szczyrk, Brenna i inne miejscowości regionu cieszą się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Miasta te są również chętnie odwiedzane przez turystów w okresie zimowym. Doskonale rozwinięta infrastruktura narciarska, piękne widoki i po prostu klimat tych miejsc gwarantuje udany urlop. A co z pogodą? Grudzień upłynie pod znakiem bardziej jesiennej niż zimowej pogody. Początek miesiąca kapryśny, z opadami deszczu ze śniegiem. Cieplej i słoneczniej zrobi się bliżej polowy grudnia. Po kilku dniach jednak znów będziemy mieć do czynienia z opadami śniegu, które wygląda na to, że nie przetrwają do świąt, bo znów pojawi się słońce. Sytuację pogodową w regionie Beskidów można porównać do swego rodzaju sinusoidy. Temperatury w grudniu na poziomie od 3 do 6 stopni Celsjusza.

 

Planujesz wyjazd w Beskidy? Znajdź dla siebie najlepszy nocleg!

 

Noclegi w Ustroniu

Noclegi w Żywcu

Noclegi w Muszynie

Noclegi w Krynicy-Zdrój

 

Miesiąc grudzień to zmienna aura w większej części kraju. Warto wziąć pod uwagę fakt, że niemal cały 2019 rok obfitował w bardzo ładną pogodę i bardzo często zaskakiwał pozytywnie. Niech to pogodowe niezdecydowanie w ostatnim miesiącu roku będzie zapowiedzią wspaniałych chwil, nie tylko pogodowych w Nowym 2020 Roku.

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. ybernardi (pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również