Pogoda na koniec czerwca 2019

Początek lata to chyba moment, na który wszyscy czekają. Tak się składa, że w tym roku, koniec czerwca nakłada na siebie trzy różne, lecz ważne wydarzenia. Początek wakacji, początek kalendarzowego lata oraz długi weekend czerwcowy wiążą się z licznymi planami i wyjazdami. Jeśli tylko pogoda dopisuje, to niemal każdy wybiera się za miasto – wszystko celem korzystania z pierwszych powiewów lata. A jak będzie z pogodą? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na koniec czerwca 2019 roku.

Pomysłów na odpowiednie spędzenie czasu, niezależnie od regionu, jest naprawdę bardzo wiele. W miastach całej Polski sezon rozpoczynają baseny letnie, organizowane są również liczne wydarzenia i festiwale, zabytki przyciągają turystów, a sezonowe punkty gastronomiczne w miejscowościach turystycznych dają możliwość spróbowania czegoś naprawdę smacznego. To tylko od Was w dużej mierze zależy to, jak zorganizujecie swój czas, gdzie pojedziecie i w jakim stopniu wykorzystacie piękną aurę, jaka zapowiada się na koniec czerwca. Prognozuje się dużo słońca i temperatur powyżej 20 stopni Celsjusza, czyli bardzo udany początek lata. Padać nie powinno, jednak w międzyczasie, jak na czerwiec przystało, mogą pojawiać się również burze. Więcej pogodowych szczegółów w poniższym artykule.

 

Pogoda na koniec czerwca 2019 nad morzem

 

Jeśli marzysz o leżingu, plażingu i smażingu, to koniec czerwca będzie idealnym momentem, by miło rozpocząć wakacyjny wypoczynek. Zapowiada się bardzo przyjemna aura, z temperaturami osiągającymi wartości od 24 do 26 stopni Celsjusza. Warto więc zapakować kremy do opalania, ręczniki, parawany i cieszyć się urlopem. Padać nie powinno.

 

Poszukujesz sprawdzonych noclegów nad polskim morzem? Oto nasze propozycje:

 

Noclegi w Pucku

Noclegi w Międzyzdrojach

Noclegi w Ustce

Noclegi w Kołobrzegu

 

Pogoda na koniec czerwca 2019 na Mazurach

 

Początek lata i wakacji na Mazurach również zapowiada się wspaniale. Nic, tylko wyruszyć na mazurską przygodę. Rejs po najpiękniejszych jeziorach, przemierzanie regionu na rowerze, czy po prostu błogie lenistwo – to tylko niektóre możliwości spędzania czasu na Mazurach. Na niebie pojawi się dużo słońca, a słupki rtęci pokażą od 25 do 26 stopni Celsjusza.

 

Planujesz wypoczynek na Mazurach? Swoją podróż rozpocznij od wyboru noclegu:

 

Noclegi w Kętrzynie

Noclegi w Łukcie

Noclegi w Rynie

Noclegi w Szczytnie

 

Pogoda na koniec czerwca 2019 na Dolnym Śląsku

 

Przed nami jeden z najcieplejszych regionów w Polsce. Dolny Śląsk to przede wszystkim bogata historia, wspaniałe zabytki, ale również niepowtarzalny klimat Wrocławia i pozostałych miast regionu. Każdy spędza swój wolny czas, jak tylko może, ale pragniemy zapewnić, że tu nie ma możliwości, aby się nudzić. Przechodząc do meritum – dużo słońca i temperatury dochodzące nawet do 27 stopni Celsjusza – tak zapowiada się koniec czerwca w tym pięknym regionie. 30 czerwca niewykluczone burze.

 

Wybierasz się na Dolny Śląsk? Zarezerwuj swój nocleg:

 

Noclegi we Wrocławiu

Noclegi w Kłodzku

Noclegi w Wałbrzychu

Noclegi w Bystrzycy Kłodzkiej

 

Pogoda na koniec czerwca 2019 w górach

 

Przed nami miejsce, które w okresie letnim jest tak samo popularne, jak wyjazdy nad morze. Góry, niezależnie które, przyciągają turystów z całej Polski, a nawet i zagranicy. Dzięki doskonale rozwiniętej bazie noclegowej i gastronomicznej, licznym zabytkom i atrakcjom i przede wszystkim samemu pięknu gór, nie mamy się czego wstydzić. Wędrówki górskie w okresie letnim to wyjątkowa atrakcja dla każdego. Jeśli pogoda dopisze, a wiele na to wskazuje, to warto jest się tam wybrać nawet na kilka dni. 4 tydzień czerwca zapowiada się słonecznie i pogodnie, z temperaturami powyżej 20 stopni Celsjusza. W międzyczasie mogą pojawić się przelotne opady deszczu i burze, na które należy szczególnie uważać, jeśli planujemy wędrówki po górach. Sprawdźmy szczegóły.

 

Pogoda na koniec czerwca 2019 w Tatrach

 

Przyjemnie – to słowo trafnie obrazuje sytuację pogodową, z jaką będziemy mieć do czynienia na początku lata w Tatrach. Warunki będą sprzyjać wędrówkom po górach, dlatego warto zapakować wygodne trekkingi i ruszać przed siebie. Na niebie dużo słońca. Padać nie powinno, jednak 29 i 30 czerwca możemy spodziewać się burz, które w wyższych partiach potrafią być naprawdę niebezpieczne. Słupki rtęci pokażą od 21 do maksymalnie 22 stopni Celsjusza.


Zamierzasz wyjechać w Tatry i nie masz jeszcze noclegu? Oto nasze podpowiedzi:

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej

Noclegi w Małem Cichem

Noclegi w Nowym Targu

 

Pogoda na koniec czerwca 2019 w Pieninach

 

Jeszcze lepsza aura niż w Tatrach czeka na turystów, którzy mają w planach wyjazd w Pieniny. Zdobycie Trzech Koron, czy spływ Dunajcem przy takiej pogodzie to prawdziwa frajda. Królować będzie słońce, a termometry pokażą 26-27 stopni Celsjusza. 29 i 30 czerwca możliwe przelotne burze – warto zachować ostrożność i na bieżąco sprawdzać aktualne prognozy pogody.

 

A może Pieniny? Jeśli jesteś na tak, to znajdź swój wymarzony nocleg:

 

Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Falsztynie

Noclegi w Tylmanowej

Noclegi w Dębnie

 

Pogoda na koniec czerwca 2019 w Bieszczadach

 

Jeśli planujesz rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady, to czerwiec jest odpowiednim miesiącem na tego typu plany. Piękna, słoneczna aura, z temperaturami w okolicach 22-23 stopni Celsjusza to doskonałe warunki na wędrówki, jak i zwiedzanie całego regionu. Bieszczady obfitują w niezwykle piękne górskie widoki, a także liczne zabytki. Miejscowości w tym regionie gwarantują mile spędzony czas.

 

Jeśli zamierzasz wyjechać w Bieszczady, to już dziś zarezerwuj swój nocleg:

 

Noclegi w Cisnej

Noclegi w Myczkowcach

Noclegi w Baligrodzie

Noclegi w Ustrzykach Dolnych

 

Pogoda na koniec czerwca 2019 w Karkonoszach

 

Równie przyjemnie i zachęcająco do wyjazdu w góry, będzie w Karkonoszach. Dużo słońca i temperatury w okolicach 19-20 stopni to wspaniałe warunki do turystyki górskiej. Góry robią niesamowite wrażenie, a pogoda jeszcze w tym pomoże. Dlaczego by więc nie skorzystać? Przelotne burze, podobnie jak w przypadku wcześniejszych regionów górskich, mogą pojawić się 29 i 30 czerwca.

 

Planujesz wyjazd w Karkonosze? Zaplanuj swój pobyt w tym pięknym regionie górskim:

 

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Bolkowie

Noclegi w Dziwiszowie

 

Pogoda na koniec czerwca 2019 w Beskidach

 

Przed nami drugi z najcieplejszych regionów górskich. Beskidy, bo o nich mowa to wyjątkowe miejscowości, które znajdują się w bliskiej odległości od siebie. Wybierając ten region na urlop, mamy gwarancję udanego urlopu i niezapomnianych wrażeń. Bliskość granicy z Czechami tylko dopełnia wyjątkowość tego regionu. A co słychać w pogodzie? Ciepło, słonecznie, bez opadów – te 3 słowa trafnie opisują sytuację pogodową w 4 tygodniu czerwca. Temperatury od 24 do maksymalnie 26 stopni Celsjusza. 29 i 30 czerwca możliwe burze – warto zachować ostrożność.

 

A może wyjazd w Beskidy? Tu również znajdziesz sprawdzone noclegi:

 

Noclegi w Suchej Beskidzkiej

Noclegi w Muszynie

Noclegi w Myślenicach

Noclegi w Piwnicznej-Zdroju

 

Koniec czerwca przyniesie nam bardzo przyjemną pogodę, na którą wiele osób czeka. Jeśli całe lato będzie takie, jak jego początek, to nie pozostaje nam nic innego, jak tylko się cieszyć.

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. Skitterphoto (pexels.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również