Pogoda na kwiecień 2017 w górach

Planujesz w kwietniu wypad w góry? Zdaniem synoptyków po paru pierwszych słonecznych dniach miesiąca, spodziewać możemy się ochłodzenia temperatur oraz częstych opadów deszczu, a nawet śniegu. Wybierając się na urlop do górskich miejscowości, nie zapomnij spakować więc płaszcza przeciwdeszczowego i pary kaloszy! Sprawdź przewidywaną prognozę pogody na kwiecień 2017 w górach.

Zakopane


W Zakopanem przez cały kwiecień termometry wskażą od 5 do 12 stopni Celsjusza. Opadów deszczu spodziewać możemy się na początku oraz w dwóch ostatnich tygodniach miesiąca. W ostatnich dniach kwietnia synoptycy zapowiadają również możliwe przelotne opady śniegu oraz duże zachmurzenie. Pogoda niestety mało słoneczna.

 

Zobacz, jakie atrakcje czekają na turystów w Zakopanem: Atrakcje Zakopane

 

Karpacz

 

W Karpaczu początek miesiąca dość słoneczny. 3 kwietnia termometry wskażą nawet 12 stopni na plusie. W kolejnych dniach nastąpi ochłodzenie - temperatura spadnie do 3 stopni Celsjusza. Pojawią się również przelotne opady deszczu lub śniegu, które utrzymają się do końca miesiąca.

 

Jeśli szukasz atrakcyjnego miejsca w górach, koniecznie zapoznaj się z atrakcyjnymi noclegami w górskich kurortach:

Noclegi Ustroń

Noclegi Witów

Noclegi Muszyna

Noclegi Szczawnica

 

Bukowina Tatrzańska

 

Zastanawiacie się nad pogodą w Bukowinie Tatrzańskiej? Pierwsze trzy dni kwietnia ciepłe i słoneczne. W kolejnych, zdaniem synoptyków, spodziewać możemy się dużego zachmurzenia oraz okresowych opadów deszczu i śniegu.

 

Zobacz także: Atrakcje w Górach

 

Witów

 

Kwietniowa temperatura w Witowie wynosić będzie od 8 do 16 stopni Celsjusza - najcieplej trzeciego kwietnia. Przez cały miesiąc towarzyszyć będą nam jednak opady deszczu oraz spore zachmurzenie.

 

Sprawdź także:

 

 

źródło zdjęcia: fot.stux, pixabay.com, CC0 Public Domain

 

 

 

Komentarze

Zobacz również