Wyniki PBI/Gemius czerwiec 2020

Wyniki PBI/Gemius czerwiec 2020

Rozpoczęcie wakacji i coraz częstsze podróże Polaków, nie pozostały bez wpływu na wzrost zainteresowania portalem, należącym do Grupy Wirtualnej Polski, w tym Nocowanie.pl. Świadczą o tym między innymi najnowsze badania Megapanel PBI/Gemius dotyczące czerwca 2020.

Wydaje się, że najgorsze już za nami. Podróżowanie po Polsce stało się normalnością, a znalezienie wolnego miejsca noclegowego w popularnym turystycznie regionie jest coraz trudniejsze. Nie da się ukryć, że taki rozwój wydarzeń, korzystnie wpłynął na liczbę użytkowników, poszukujących noclegu i odwiedzających portale, należące do Grupy Wirtualnej Polski. 


Wyniki PBI/Gemius za czerwiec 2020

Grupa WP w czerwcu ponad 5 milonów użytkowników!

 

O wzroście zainteresowania podróżowaniem w ostatnim miesiącu, doskonale świadczą wyniki za miesiąc czerwiec 2020, na podstawie których śmiało można stwierdzić, że łączna liczba użytkowników serwisów, należących do Grupy WP wyniosła ponad 5 milionów! To znakomity wynik na tle pozostałych polskich portali turystycznych.

 

W skład turystyczny portali Grupy Wirtualnej Polski wchodzą portale: nocowanie.pl, turystyka.wp.pl, eholiday.pl oraz wakacje.pl.

 

 

 


Nie bez znaczenia pozostaje liczba odsłon, która w przypadku turystycznych portali grupy WP wynosi łącznie ponad 68 milionów!

 

W porównaniu do poprzedniego roku, w przypadku portalu Nocowanie.pl liczba odsłon wzrosła aż o 38%. Te wyniki napawają nas optymizmem i radością, w związku z tym, że w dalszym ciągu utrzymujemy się w czołówce portali o tematyce turystycznej. 


Nocowanie.pl - najważniejsze informacje, dotyczące wyników za czerwiec 2020:


 • łączna liczba użytkowników - 2 731 542

 • łączna ilość odsłon - 52 607 019


Pełne wyniki z kategorii turystyka poniżej:


Które miejscowości były najchętniej wyszukiwane w czerwcu 2020?


Analizując informacje, związane z najchętniej wyszukiwanymi miejscowościami w czerwcu 2020, należy podkreślić, że tu dominują przede wszystkim miejscowości górskie i nadmorskie. 


Czołowa 10 przedstawia się następująco:


 1. Zakopane

 2. Polańczyk

 3. Władysławowo

 4. Sarbinowo

 5. Łeba

 6. Solina

 7. Krynica Morska

 8. Mielno

 9. Jastarnia

 10. Szczawnica


Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa


Wyniki badań Megapanel PBI/Gemius za czerwiec 2020 nie są przypadkowe. Za tym sukcesem kryje się przede wszystkim wytężona praca całego zespołu, jak i wszelkie działania, które zostały przez nas podjęte w ostatnim czasie. 


Nie bez znaczenia pozostaje tu nasza letnia kampania telewizyjna, która stanowi kontynuację działań sponsoringowych, prowadzonych przez nas w ostatnich latach. Od czerwca widzowie mogą zobaczyć na szklanych ekranach ośmiosekundowy spot, prezentujący najlepsze miejsca noclegowe w Polsce.


Więcej informacji na temat kampanii telewizyjnej znajdziesz tutaj


Oprócz tego, warto wspomnieć również o stworzeniu szeregu materiałów dla właścicieli obiektów noclegowych i turystów, które można znaleźć w dziale Aktualności.


Wszystko to ma na celu uświadomić turystom, że Nocowanie.pl jest najlepszym portalem na znalezienie noclegu w Polsce - w miejscowościach popularnych, jak i tych bardziej ustronnych.


Następny artykuł Pomysły na wakacje dla osób...

Komentarze

Zobacz również