Imprezy i koncerty w Ciechocinku

Sprawdź, co dzieje się w czasie Twojego urlopu!

Nie znaleziono w tym terminie żadnych wydarzeń

Ciechocinek Aktualności

Bon turystyczny podczas minionego lata, cieszył się naprawdę dużym zainteresowaniem. Jednorazowe wsparcie finansowe dla wielu osób jest świetną okazją do zaplanowania wymarzonego urlopu. Poznaj miejsca w Ciechocinku, w których możesz zapłacić bonem turystycznym.
„Na deptaku w Ciechocinku się wie, że o ludziach można dobrze i źle. Mówić w kółko, jak fontanna taka, sączyć temat całe dnie.” - słowa piosenki autorstwa Danuty Rinn i Bohdana Czyżewskiego to najlepsze wprowadzenie do najważniejszych informacji związanych z Ciechocinkiem – najpopularniejszą miejscowością uzdrowiskową w Polsce. To nie tylko sanatoria, wspaniały klimat, ale również i ludzie, którzy przyjeżdżają tu z każdego regionu Polski. A jaki Ciechocinek jest naprawdę? Przekonajmy się!

Muszla Koncertowa

Umieszczona jest w centrum Parku Zdrojowego. Powstała według projektu Pawła Feddera jako drewniana estrada koncertowa w roku 1909, w nietypowym dla miasta stylu zakopiańskim.
Cerkiew pod wezwaniem Św. Michała to wyjątkowa budowla na tych terenach Polski. Znajduje się na terenie 22 Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowego przy ul. Wojska Polskiego. 

Tężnie

Zespół trzech tężni to konstrukcja drewniana służąca do odparowywania wody z solanki. Największy taki obiekt w Europie, zabytek techniki pochodzący z XIX wieku. Ich projektantem jest Jakub Graff – profesor Akademii Górniczej w Kielcach.
Jeśli na odpoczynek to najlepiej do Ciechocinka. Tam znaleźć można praktycznie wszystko, co na zasłużonym urlopie pojawić się powinno.

Kwiatowy Dywan

Zaprojektowany został przez Zygmunta Hellwiga w roku 1934. Teren został nazwany jego imieniem. 
Jeden z symboli miasta Ciechocinek. Ta figurka Jasia i Małgosi umieszczona jest w jednej z fontann miejskich. Dawniej jej miejsce było przed Teatrem Letnim.

Dworek prezydencki

Dawna rezydencja prezydenta RP Ignacego Mościckiego. Obecnie znajdują się w nim liczne pamiątki po wspomnianym prezydencie oraz wystawy czasowe dotyczące działalności innego z głów polskich, a mianowicie Aleksandra Kwaśniewskiego. 

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!