Bardzo mili gospodarze.
Roztocze - noclegi
(496 noclegów w Polsce)Pokoje Gościnne Zacisze
Noclegi Dobosz
Jak najbardziej polecam. Dostaliśmy apartament, w którym można było się czuć jak u siebie, kuchnia, łazienka, sypialnia z TV, wszystko...
3pokoje
Obiekt dla osób lubiących ciszę i spokój. Położony blisko lasu dlatego dla grzybiarzy wymarzony. Właścicielka przesympatyczna, pomocna w...
Ośrodek Wypoczynkowy Roztocze
Lokalizacja genialna, znakomita baza wypadową. Co do domku łazienka a szczególnie kabina prysznicowa dramat. Przydało by się zmienić...
Ośrodek Wypoczynkowy Roztocze
Lokalizacja genialna, znakomita baza wypadową. Co do domku łazienka a szczególnie kabina prysznicowa dramat. Przydało by się zmienić...
Apartament Parkowa
Mieszkanie fantastyczne, komfortowe, blisko centrum, w pełni wyposażone. W rzeczywistości jeszcze ładniejsze niż na zdjęciach. Przemili...
Ranczo Madejówka
Fantastyczne, urocze miejsce. Moc atrakcji dla dzieci (dla dorosłych również) na terenie kwatery. Właściciele przemili, pomocni....
Apartamenty Królewska Kwatera
Bardzo ładne pokoje, czysto, miła obsługa, blisko do centrum. Polecam!!!
Noclegi Albero
Polecam gorąco. Już dawno nie byliśmy na kwaterze z takim standardem w takiej cenie. Kuchnia w pełni wyposażona, a śniadania i kolacje...
Noclegi Albero
Polecam gorąco. Już dawno nie byliśmy na kwaterze z takim standardem w takiej cenie. Kuchnia w pełni wyposażona, a śniadania i kolacje...
Agroturystyka Józefów
Urlop spędzałam z przyjaciółką, w agroturystyce czułyśmy się bardzo dobrze i swobodnie i takie "zaopiekowane" :) Z przyjemnością wrócimy...
Urocze Roztocze
piękny domek, bardzo mili i przyjaźni właściciele.. wyposażenie jakiego jeszcze nie spotkałam. na pewno tutaj wrócimy..
Roztoczański zakątek
Wyjątkowe miejsce . Dużo podróżujemy po Polsce , ale tak przygotowanego i zorganizowanego miejsca do wypoczynku nie spotkaliśmy. Duża...
Jelonek
Bardzo malownicza okolica. Dom usytuowany blisko lasu, dla miłośników spacerów miejsce godne polecenia. Cisza i spokój, towarzystwo...
Gospodarstwo Agroturystyczne LEŚNY...
Pokój i łazienka w idealnym stanie, gospodarze bardzo mili i uczynni
Domek nad Sopotem Kędrawka
Spokój, cisza, malownicze krajobrazy. Warunki pobytowe doskonałe, czysto i przestronnie.
Gościniec Przy Wąwozach
Mili właściciele, bardzo dobra lokalizacja, pokoje czyste i zadbane, możliwość gotowania, niska cena w porównaniu do jakości. Polecam!!!
Świerkowy Domek
Wszystko super, jak dla mnie jedynie brakuje klimatyzacji w pokojach. Reszta wspaniała!
Noclegi na Roztoczu - mapa
Roztocze
Roztocze to kraina geograficzna łącząca Wyżynę Lubelską z Podolem, wyraźnie wypiętrzony wał wzniesień, przebiegający z północnego zachodu, od Kraśnika, na południowy wschód do Lwowa. Roztocze oddziela Wyżynę Lubelską i Wyżynę Wołyńską od Kotliny Sandomierskiej i Kotliny Naddniestrzańskiej. Z uwagi na niepowtarzalne walory przyrodnicze utworzono tam Roztoczański Park Narodowy, parki krajobrazowe oraz liczne rezerwaty.
Roztoczańska kraina jest niezwykle malowniczym miejscem, wręcz idealnym na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Gdzie konkretnie jechać? Najbardziej popularnymi miejscowościami na Roztoczu są Zwierzyniec, Krasnobród, Susiec czy Szczebrzeszyn – wybierając jedną z tych miejscowości lub inną, mniej znaną wieś, w zasadzie wszystkie atrakcje mamy w zasięgu ręki. Co jednak ważne, miejscowości te są oddalone od siebie o kilka, kilkanaście km, dlatego warto przyjechać na Roztocze samochodem. Lub nastawić się na dłuższe spacery czy wycieczki rowerowe.
Roztocze - co warto zobaczyć?
Przede wszystkim Zamość. Spacerując po Zamościu nie sposób pominąć Rynku przy którym ulokowany jest Ratusz Miejski - majestatyczna budowla, która góruje nad całym rynkiem. Obecnie mieści się tam siedziba władz miasta oraz Zamojskiego Ośrodka Informacji Turystycznej. Bryła zwieńczona jest wysoką wieżą, ale uwagę turystów zwracają przede wszystkim ogromne dwuskrzydłowe schody. To właśnie tam powstaje wiele pięknych zdjęć z Zamościem w tle. Latem z wieży ratuszowej rozlega się hejnał grany w trzy strony świata.
Zainteresowaniem wśród turystów cieszą się także piękne, kolorowe, renesansowe kamienice wokół Rynku. Przy każdej pierzei rynku znajduje się po osiem kamienic – oprócz tej, gdzie stoi ratusz. Większość kamienic ma swoje nazwy, pochodzące od właścicieli lub przeznaczenia. Najbardziej okazałe są kamienice ormiańskie. Wyróżniają się bogato zdobionymi attykami i przepięknymi płaskorzeźbami, mają również charakterystyczne dla innych kamieniczek podcienie.
Spacerując po Zamościu warto także odwiedzić Katedrę Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła, Muzeum Zamojskie oraz Kazamaty Wschodnie Bastionu - dawne schrony, które budowano w twierdzach bastionowych.
Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia jest Zwierzyniec. Tam przede wszystkim powinniśmy udać się do Roztoczańskiego Parku Narodowego, na terenie którego znajdują się najcenniejsze obszary Roztocza. Możemy skorzystać z jednego z pięciu szlaków turystycznych: centralnego, krawędziowego, partyzanckiego, roztoczańskiego i szlaku obwodnica RPN im. A. Wachniewskiej.
Wybierzmy się też na spacer po Zwierzyńczyku. Czekają tam na nas piękne alejki umiejscowione pomiędzy zbiornikami wodnymi i zielenią. Ze Zwierzyńczyka wytyczono ścieżkę, która prowadzi do innej atrakcji, jaką jest kościółek na wodzie. Można do niego dojść ulicą Browarną.
Będąc na Roztoczu, po prostu trzeba odwiedzić także Krasnobród. Znajduje się tam bardzo atrakcyjny jest punkt widokowy, w postaci położonego dość wysoko kamieniołomu czy też rezerwat przyrody i kaplica św. Rocha - umiejscowione w Dolinie św. Rocha, miejscu zwanym Zagóra. Kolejnym ciekawym miejscem jest Ptaszarnia mieszcząca się na dziedzińcu klasztoru w Krasnobrodzie, obok zabytkowego spichlerza, będącego siedzibą Muzeum Wieńców Dożynkowych. Jest to swoiste mini-zoo, zobaczymy tam pawie, kuropatwy, różne gatunki bażantów i gołębi. Najwięcej radości wizyta w Ptaszarni bez wątpienia przyniesie dzieciom.
Warta zobaczenia jest także Kapliczka „Na Wodzie”, miejsce kultu i pielgrzymek z całej Polski, nazywana „Kaplicą Objawień”. Wypływająca ze źródeł pod kaplicą woda jest, według miejscowej ludności oraz pielgrzymów, lecznicza.
Będąc w Krasnobrodzie warto także odwiedzić barokowy kościół pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, dawny klasztor Dominikanów, Muzeum Sztuki Sakralnej, Muzeum Wieńców Dożynkowych, Pałac Leszczyńskich oraz stary i nowy cmentarz żydowski.
Kolejny punkt na mapie Roztocza to Susiec. Położony jest na skraju pięknego Parku Krajobrazowego Puszczy Solskiej a do największych atrakcji Suśca należy naturalne środowisko. Będąc w Suścu warto zobaczyć przede wszystkim rezerwaty przyrody z szumami oraz wybrać się na spływ kajakiem po Tanwi. Tanew nazywana jest często „królową Roztocza”. Nie bez powodu. To jedna z najpiękniejszych rzek w Polsce. Niezwykle urokliwa, malownicza i nieco dzika, przyciąga nie tylko miłośników spacerów, ale również kajakarzy. Do wyboru jest kilka tras. Dłuższych i krótszych, łatwiejszych i nieco trudniejszych, jednak wszystkich bardzo atrakcyjnych. Najczęściej spływy rozpoczynają się w miejscowości Narol lub Paary – są to trasy raczej dla początkujących osób. Popularnym szlakiem wśród rodzin z dziećmi jest z kolei odcinek Osuchy – Stare Króle. Tam krajobrazy są niezwykle urokliwe, a rzeka ma spokojny nurt. Niewątpliwego uroku spływom kajakowym dodają niesamowite zielone krajobrazy oraz niewielkie wodospady zwane szumami. Cała trasa ma 113 km długości.
Przez Susiec przebiegają liczne szlaki turystyczne, piesze i rowerowe. Decydując się na wyprawę całą rodziną, pamiętajmy, by zabrać ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy. Nie znajdziemy tam sklepu czy straganu za każdym zakrętem.
Wypad na Roztocze to świetny pomysł o każdej porze roku
Najwięcej turystów decyduje się na urlop na Roztoczu latem. Wtedy też może być trudno o wolne miejsce noclegowe. Spływy kajakowe, kąpielisko nad Stawami Echo oraz zalew w Krasnobrodzie cieszą się sporym zainteresowaniem, szczególnie wśród rodzin dziećmi. Jednak wiosną i jesienią Roztocze jest równie piękne a dodatkowo spokojny i cichy, co dla części turystów jest bardzo ważne.
Zimą natomiast, ścieżki spacerowe pustoszeją jeszcze bardziej, za to życie tętni na okolicznych stokach narciarskich. Miłośnicy jazdy na nartach czy snowboardzie bardzo chętnie wybierają Roztocze, np. na ferie zimowe.
Lokalne smaki – co zjeść na Roztoczu?
Na Roztoczu możemy spróbować potraw z różnych stron świata, ale zdecydowanie warto skusić się na dania regionalne. Należą do nich na przykład zupa parzybroda, czyli zupa z młodej kapusty oraz golas susiecki – zapiekanka z kaszy gryczanej i sera. Potraw regionalnych powinniśmy szukać w manu wybranej przez nas knajpy czy restauracji. Na pewno naszą uwagę zwrócą ciekawe nazwy.
Cena obiadu na Roztoczu dla jednej osoby to koszt średnio 20 - 25 zł. Chcąc zjeść obiad składający się z zupy i drugiego dania z dodatkami trzeba wydać około 30 zł lub więcej. Wiele zależy od rodzaju zamówienia oraz lokalu, na który się zdecydujemy.
Noclegi na Roztoczu
Roztoczańskie miejscowości posiadają rozbudowaną i różnorodną bazę noclegową. Znajdziemy tam obiekty noclegowe w zasadzie z każdej kategorii. Przeważają jednak kwatery i pokoje, domki oraz agroturystyka. Wiele obiektów posiada także tereny zielone, na których znajdują się parkingi, place zabaw, altana, miejsce na grill czy ognisko a także strefa relaksu.
W mniejszej ilości, ale występują także obiekty noclegowe typu apartamenty, pensjonaty, ośrodki szkoleniowo – wypoczynkowe oraz internaty schroniska i hotele. Obecnie dla turysty szukającego noclegu liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Ceny noclegów na Roztoczu
Cena za nocleg na Roztoczu może być naprawdę różna. Wiele zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii agroturystyka, wtedy koszt noclegu może wynieść nawet od 30 zł. Jednak średnia cena noclegu na Roztoczu wynosi 130 zł.
Warto jednak wiedzieć, że ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Dlatego też ceny noclegów w weekend mogą być droższe aż o kilkanaście procent od cen w dzień powszedni.
Najczęściej wybierane udogodnienia na Roztoczu
Turyści szukając noclegu na Roztoczu zwracają szczególną uwagę na kilka udogodnień: dostęp do łazienki, telewizor w pokoju oraz zagwarantowane miejsce parkingowe.
Ważnym aspektem dla wielu turystów jest także dostęp do internetu, możliwość korzystania z kuchni i akceptacja karty płatniczej.
Bardzo piękne miejsce, pokój zadbany czysty pachnący. Miła właścicielka, nic co bym wytknął. Z ręką na sercu polecam, prz najbliższej...