Imprezy i koncerty we Fromborku Sprawdź, co dzieje się w czasie Twojego urlopu!

Nie znaleziono w tym terminie żadnych wydarzeń

Polecane imprezy

Miejscowość:
Elbląg
Miejsce imprezy:
Klub Muzyczny MJAZZGA

Frombork Aktualności

Warmia to prawdziwa kraina gotyku. Skarbem regionu są jego zabytki – gotyckie zamki i kościoły, wprawiają turystów w prawdziwy zachwyt. Dzisiaj przedstawiamy pięć miejsc, które po prostu trzeba tu zobaczyć.
Frombork słynie z Mikołaja Kopernika, który jak wiemy wstrzymał Słońce, a ruszył Ziemię. Teraz wokół wielkiego astronoma kręci się życie Fromborka. Kopernik przepracował tam wiele lat. W mieście istnieje muzeum poświęcone jego pamięci, jest też słynna atrakcja - Wzgórze Katedralne i oddalone o kilka kilometrów od miasta obserwatorium astronomiczne.
Okolice Fromborka obfitują w wody termalne o właściwościach leczniczych. Już od wielu lat gmina stara się wykorzystać te niezwykłe walory przyrodnicze. Czy w końcu się uda i Frombork zostanie uzdrowiskiem?
Fromborkowi przybędzie nowa atrakcja turystyczna! Ma nią być park astronomiczny, w którym będzie można obserwować niebo przez kopie dawnych astronomicznych przyrządów – tak jak to robił dawniej Mikołaj Kopernik.  
Od 3 do 5 sierpnia odbędą się X Dni Fromborka. Wśród atrakcji m.in. spektaklt teatralny, regaty na Zalewie Wiślanym, koncerty, parada motocykli, stoiska kulinarne, turniej siłaczy, zabawy dla dzieci.
Co roku Frombork rozbrzmiewa muzyką organową graną podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej. Odbywa się on w XIV-wiecznej Bazylice Archikatedralnej na organach z lat 1683-1686. W tym roku będzie to już 45. edycja Festiwalu. Pierwszy koncert odbędzie się 24 czerwca , czyli w tę niedzielę.

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej