Imprezy i koncerty w Krutyniu Sprawdź, co dzieje się w czasie Twojego urlopu!

Imprezy w okolicy Krutyń

Miejscowość:
Ruciane-Nida
(ok. 8km od Krutyń)
Miejsce imprezy:
Ruciane-Nida - Karwica

Krutyń Aktualności

Spływ kajakowy Krutynią to jedna z największych atrakcji Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Okazuje się jednak, że to, co dla turystów, jest wspaniałym przeżyciem i przygodą, dla mazurskiej przyrody stanowi zagrożenie. Leśnicy, służby i dyrekcja MPK niepokoją się zwłaszcza o rezerwat „Krutynia”.
Mazury to nie tylko popularne kurorty takie jak Giżycko czy Mikołajki. Zachwycające krajobrazy, urzekająca przyroda i mocno bijące serce regionu znajdują się poza utartymi szlakami. Zobacz, które mazurskie miejscowości warto odwiedzić podczas urlopu nad jeziorami.
Mazurską przyrodę najlepiej oglądać z bliska. Proponujemy więc, by latem wybrać się na spacer ścieżkami przyrodniczymi, których w naszym regionie jest wiele…
Są to słowa Karola Małłka - działacza mazurskiego, pisarza, folklorysty i nauczyciela. Prowadził on działalność oświatową wśród Mazurów, działał w Związku Mazurów. Jeśli chcesz zobaczyć rzekę Krutynię, samą uroczą wieś Krutyń i piękny Mazurski Park Krajobrazowy, zapraszamy na wycieczkę.
Udział Mazur w konkursie na nowych siedem cudów natury zaczyna przynosić realne korzyści. Dzięki niemu regionem zainteresowali się filmowcy z Japonii.
Od końca marca w Mazurskim Parku Krajobrazowym trwa akcja "Ratowania płazów". Jest to jej druga edycja. Akcja potrwa do 10 maja.

Często zadawane pytania dotyczące imprez w Krutyniu

Jakie wydarzenia odbywają się w najbliższym czasie w Krutyniu?
Najbliższe imprezy, które odbędą się w Krutyniu lub okolicy to: Mazurski Maraton Rolkowy 2021 w Rucianem-Nidzie.