Imprezy i koncerty w Wdzydzach Kiszewskich Sprawdź, co dzieje się w czasie Twojego urlopu!

Imprezy w okolicy Wdzydz Kiszewskich

Miejscowość:
Kościerzyna
(ok. 13km od Wdzydz Kiszewskich)
Miejsce imprezy:
Kino Remus - Sala im. Lubomira Szopińskiego
Miejscowość:
Kościerzyna
(ok. 13km od Wdzydz Kiszewskich)
Miejsce imprezy:
Stary Browar Kościerzyna Restauracja
Miejscowość:
Kościerzyna
(ok. 13km od Wdzydz Kiszewskich)
Miejsce imprezy:
Stary Browar Kościerzyna Restauracja
Miejscowość:
Kościerzyna
(ok. 13km od Wdzydz Kiszewskich)
Miejsce imprezy:
Kino Remus - Sala im. Lubomira Szopińskiego

Wdzydze Kiszewskie Aktualności

Największa na Kaszubach impreza folklorystyczna będzie miała miejsce w dniach 14-15 lipca. Jarmark Wdzydzki odbędzie się już po raz 45.
Wystawa o jastrowych zwyczajach i obrzędach kaszubkich czeka na Was w Muzeum we Wdzydzach Kiszewskich w dniach od 26 marca do 2 kwietnia.
24 czerwca odbędzie się impreza ku czci świętego Jana. Z tej okazji uroczyste szukanie kwiatu paproci oraz wiele atrakcji. W programie: Szukanie w lesie tajemniczego kwiatu paproci, Plecenie wieńców z polnych kwiatów, Szukanie i zbieranie leczniczych ziół, Odnajdywanie „Świętojańskiego Ziela”. Zwyczaje, obrzędy i zabawy świętojańskie. Start przy chałupie z Piechowic (nr 5). Serdecznie zapraszamy.
42. Jarmark Wdzydzki to największa impreza folklorystyczna na Kaszubach. Od 1973 r. dzieje się zawsze w trzecią sobotę i niedzielę lipca na ternie Kaszubskiego Parku Etnograficznego . W programie: Wystawa i kiermasz prac twórców ludowych, artystów, rzemieślników i rękodzielników z Pomorza i innych regionów, Pokazy i warsztaty wiejskich zajęć i rzemiosł, sztuki ludowej i rękodzieła, Występy zespołów folklorystycznych, wiejskich kabaretów i teatrów, Koncerty muzyki klasycznej na zabytkowych instrumentach, koncerty wokalne, gry, zabawy, konkursy, Potrawy kuchni regionalnej. Serdecznie zapraszamy.
Zapraszamy na uroczystą Majówkę, która odbędzie się we Wdzydzach Kiszewskich w dniach od 1 do 3 maja 2015 roku. W programie: 1 maja o godz. 12.00 Przywitanie wiosny śpiewem i tańcem przy chałupie z Piechowic, nr 5: odstraszanie i przepędzanie demonów i czarownic, osądzenie czarownic, uroczysty pochód z „Mȏjikiem” czyli wiecznie zielonym drzewkiem, udekorowanym kolorowymi wstążkami. 2 i 3 maja, od godz. 12.00 Prezentacje i warsztaty edukacyjne, m.in.: przędzenie wełny, malowanie obrazów na szkle, wyrób kwiatów z papieru, Prace domowe i gospodarskie, Wystawa planszowa „Świat demonów ludowych”, Kiermasz wyrobów sztuki ludowej i rękodzieła, Zabawy pasterskie, Konkursy latania na miotłach. Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe święto. Zachęcamy także do zapoznania się z ofertami noclegów na czas Majówki. Wszystkie informacje znajdziesz tutaj .
18 kwietnia odbędzie się Kaszubskie Widowisko Obrzędowe – Ścinanie Kani. Pod tą nazwą kryje się pojmanie, oskarżenie i stracenie Kani a także zabawa przy muzyce. Obrzęd związany jest z tradycyjnym rytuałem symbolicznej egzekucji kukły ptaka. Mieszkańcy obwiniali go za wszystkie nieszczęścia jakie dotykały wieś. W programie imprezy: wspólne majenie chałup i obejść gospodarskich, konkursy z nagrodami , wyplatanie wieńców z liści klonu, dębiny, brzozy i polnych kwiatów. Wszystkich zapraszamy do Kaszubskiego Muzeum Etnograficznego i zapoznania się z atrakcyjna ofertą noclegową w tym urokliwym miejscu.