Imprezy i koncerty w Wieliczce

Sprawdź, co dzieje się w czasie Twojego urlopu!

Nie znaleziono w tym terminie żadnych wydarzeń

Wieliczka Aktualności

Szukasz miejsca, w którym otoczy cię zieleń i nie będziesz liczyć upływającego czasu? Zapraszamy cię do Rancza Dziki Sad, domu o wspaniałym klimacie, stworzonego z pasją i miłością. Przenieś się do dzieciństwa i zabierz ze sobą rodzinę albo przyjaciół. Naprawdę warto!
Za turystyczny hit Małopolski uważany jest przede wszystkim Kraków. A przecież w całkiem bliskiej odległości na turystów czeka wiele urokliwych miasteczek, w tym Wieliczka. To świetne miejsce na weekendowy wyjazd – pełne zabytków, oferujące również atrakcje dla aktywnych, gdzie można odpocząć od pędu dużego miasta.
Od 22 do 26 czerwca 2011 r. Bulwar Czerwieński pod Wawelem w Krakowie zamieni się w średniowieczne miasteczko dzięki rozpoczynającemu się Jarmarkowi Świętojańskiemu. Wszyscy goście imprezy będą żyć atmosferą średniowiecza za sprawą wędrownych komediantów, kuglarzy, trubadurów, rzemieślników i kupców.

Zabytki w Wieliczce

Wieliczka kojarzy nam się przede wszystkim z kopalnią soli. Jednak nie jest to jedyny obiekt wart obejrzenia. Zabytków w tej miejscowości jest bowiem znacznie więcej...
Wieliczkę znają chyba wszyscy. Jeśli nawet nie mieli okazji jej zobaczyć na własne oczy, na pewno o niej słyszeli. Jednak Wieliczka, to nie tylko kopalnia soli, to również wspaniałe zabytki i architektura.
Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na kolejną edycję z cyklu „MAMA, TATA I JA” pod hasłem „Tajemnicze wnętrza skał” w dniu 14 listopada (niedziela) w godz. 10:00 i 12:30 do Zamku Żupnego.
Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na wystawę „Barwy skalnych wnętrz – sekrecje mineralne” z cyklu „Skarby Ziemi”. Wernisaż będzie miał miejsce 22.10.2010 r. (piątek) o godz. 12:00 w Zamku Żupnym w Wieliczce (ul. Zamkowa 8).
„Gry i zabawy czyli podchody teatralne” to gra teatralna, powstała w wyniku międzynarodowych, młodzieżowych warsztatów, z udziałem uczestników projektu Europe et Cies z Lyonu (studentów i aktorów), członków Studia Teatr Mumerus (studentów i uczniów) oraz aktorów Teatru Mumerus.

MAMA, TATA I JA

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na ciekawe zajęcia interaktywne z cyklu MAMA, TATA I JA „Baw się z Fryderykiem Chopinem w podziemnym. 24 października (niedziela) w godz. 10:00 i 12:30 w Muzeum na III poziomie kopalni soli. Motywem przewodnim spotkania będzie wizyta wybitnego kompozytora Fryderyka Chopina w wielickiej kopalni 24 lipca 1829 r.
Chopin „zagości” w podziemnym Muzeum  -  9 października 2010 r. Projekt „Solny Nokturn Wieliczka 2010” przygotowany przez Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka we współpracy z Kopalnią Soli „Wieliczka” i Polskim Towarzystwem Straussowskim zbliża się do punktu kulminacyjnego 9 października 2010 r. kiedy to zostanie odsłonięty pomnik Fryderyka Chopina, otwarta wystawa „Kopalnia wielicka w epoce Chopina" i  odbędzie się ostatni koncert „Chopin symfoniczny”.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!