Pogoda na 3 tydzień marca 2019

Marzec to wyjątkowo nieprzewidywalna pora roku. Powiedzenie „W marcu, jak w garncu” ma tu swoje uzasadnienie, bo ostatnie lata nieraz pokazywały, że ten miesiąc potrafi obfitować w prawdziwie letnie temperatury. Potrafi również pokazać się z nieco innej, mniej lubianej przez ludzi strony. A jak będzie tym razem? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na 3 tydzień marca 2019.

Trzeci tydzień marca zapowiada się optymistycznie. Co prawda, w niektórych miejscach, zima może jeszcze dać o sobie znać, jednak nie będzie ona na tyle uciążliwa, by mówić o kolejnym, nagłym ataku zimy. Wiosna zacznie zbliżać się do Polski coraz większymi krokami i to w tym wszystkim jest bardzo pocieszające. Jeśli chodzi o opady, to możliwy jeszcze będzie przelotny deszcz ze śniegiem, jednak temperatury w granicach nawet 10 stopni Celsjusza, pozwolą stopniowo wybudzać się z zimowego snu. Jak będzie kształtować się pogoda w poszczególnych regionach kraju? Sprawdźmy to!

 

Pogoda na 3 tydzień marca 2019 nad morzem

 

Kto zamierza wybrać się nad morze w 3 tygodniu marca, może lepiej niech zmieni swoje plany. Będzie co prawda stopniowo cieplej, jednak w dalszym ciągu mogą pojawiać się opady deszczu ze śniegiem, jak i samego śniegu. Temperatury na poziomie od 5 do maksymalnie 7 stopni Celsjusza. To raczej mało sprzyjająca pogoda, nawet do nadmorskich spacerów.

 

Planujesz wyjazd nad morze w marcu? Wybierz swój sprawdzony nocleg:

 

Noclegi w Sopocie

Noclegi w Mrzeżynie

Noclegi w Juracie

Noclegi w Sarbinowie

 

Pogoda na 3 tydzień marca 2019 na Mazurach

 

Na Mazurach aura będzie wyjątkowo zmienna. Na horyzoncie widać już wiosnę, jednak zima w dalszym ciągu nie powiedziała ostatniego słowa. Mogą pojawić się opady przelotnego śniegu, jednak temperatury na poziomie 5-6 stopni sprawią, że wszystko od razu zacznie topnieć. Możliwe również chwile ze słońcem. Warto wybrać się w ten piękny, pełen tajemnic region.

 

Jeżeli wybierasz się na Mazury, to już dziś zarezerwuj swój nocleg:

 

Noclegi w Giżycku

Noclegi w Mrągowie

Noclegi w Piszu

Noclegi w Ostródzie

 

Pogoda na 3 tydzień marca 2019 w Polsce centralnej

 

Polska centralna w 3 tygodniu marca ze sporą ilością słońca, jednak nieznaczne akcenty zimy również się pojawią. Deszcz ze śniegiem, zapowiadany na początek i koniec tygodnia nie powinien jednak mieć większego wpływu na samopoczucie i codzienne funkcjonowanie. Słupki rtęci pokażą odpowiednio od 5 do maksymalnie 7 stopni Celsjusza. Z zaśpiewaniem piosenki, „Wiosna, ach to Ty”, jeszcze chwilę się musimy wstrzymać.

 

Poszukujesz noclegu w Polsce centralnej? Koniecznie sprawdź nasze propozycje:

 

Noclegi w Ciechocinku

Noclegi w Warszawie

Noclegi w Poznaniu

Noclegi w Toruniu

 

Pogoda na 3 tydzień marca 2019 w górach

 

To ostatni dzwonek na zimowe szusowanie na górskich stokach. Zostały odpowiednio przygotowane na tak długi czas, jednak napływ coraz cieplejszych temperatur powoduje, że narciarze i snowboardziści powinni się spieszyć, jeśli jeszcze chcą korzystać z uroków zimy. Sama aura niesie ze sobą jeszcze kilka akcentów zimy, jednak prognozowanych jest więcej słonecznych dni z temperaturami rzędu 3-6 stopni Celsjusza. Gdzieniegdzie zaczną pojawiać się pierwsze krokusy, dlatego już dziś warto zaplanować wypoczynek w górach w tym miesiącu. Sprawdźmy, jak będzie się kształtować pogoda w poszczególnych regionach górskich.

 

Pogoda na 3 tydzień marca 2019 w Tatrach

 

Tatry zapewnią swoistą mieszankę pogodową w 3 tygodniu marca. Początek tygodnia to piękna słoneczna aura, z temperaturami rzędu nawet 6 stopni Celsjusza. Druga połowa tygodnia nieco chłodniejsza, z przelotnymi opadami śniegu. Słupki rtęci pokażą od 3 do maksymalnie 5 stopni Celsjusza.

 

Wybierasz się w Tatry? Sprawdź noclegi, które możemy Ci zaproponować:

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Małym Cichym

Noclegi w Nowym Targu

Noclegi w Witowie

 

Pogoda na 3 tydzień marca 2019 w Pieninach

 

W Pieninach aura podobna do tej w Tatrach, z tą różnicą że będzie nieco cieplej. Na początku tygodnia słupki rtęci mogą pokazać około 10 stopni Celsjusza, do tego pełne słońce. Pogoda nieznacznie się popsuje w drugiej połowie tygodnia, kiedy to należy się spodziewać przelotnych opadów śniegu i temperatur rzędu 6-7 stopni Celsjusza.

 

Wyjeżdżasz w marcu w Pieniny? Zdecyduj się na sprawdzony nocleg:

 

Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Niedzicy

Noclegi w Sromowcach Niżnych

 

Pogoda na 3 tydzień marca 2019 w Bieszczadach

 

Bieszczady na przełomie zimy i wiosny robią wyjątkowe wrażenie. Krajobraz, jak i sam klimat napawa optymizmem i daje wiele pozytywnej energii na każdy dzień. Sama aura bardzo zmienna. Początek tygodnia ze słońcem i temperaturami na poziomie od 3-6 stopni Celsjusza. Druga połowa to z kolei pogorszenie pogody, opady śniegu i temperatury w okolicach 2 stopni Celsjusza. Niech pocieszający będzie fakt, że kolejny tydzień zapowiada się zdecydowanie lepiej pod każdym względem.

 

Wiosna w Bieszczadach? Dlaczego nie! Już dziś zarezerwuj swój nocleg:

 

Noclegi w Cisnej

Noclegi w Ustrzykach Górnych

Noclegi w Solinie

Noclegi w Lesku

 

Pogoda na 3 tydzień marca 2019 w Karkonoszach

 

Karkonosze to nieustannie popularny region i to niezależnie od pory roku. Na przełomie zimy i wiosny robi szczególne wrażenie. Turyści mają ostatnią możliwość, by korzystać z dobrze przygotowanych tras narciarskich, na niebie pojawia się coraz więcej słońca, a i sama atmosfera wypoczynku staje się zdecydowanie lepsza. 3 tydzień marca w pogodzie to typowy misz-masz. Będą pojawiać się zarówno chwile ze słońcem, jak i opady śniegu. Temperatury też jakoś za bardzo nie będą napawać optymizmem, gdyż słupki rtęci pokażą odpowiednio od 1 do maksymalnie 4 stopni Celsjusza. Pomimo tego, warto jest się wybrać o tej porze roku w ten piękny region górski.

 

Planujesz wypoczynek w Karkonoszach? Koniecznie zarezerwuj swój sprawdzony nocleg:

 

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Jeleniej Górze

Noclegi w Kowarach

 

Pogoda na 3 tydzień marca 2019 w Beskidach

 

Beskidy – cudowny region górski, niezależnie od warunków tam panujących, o każdej porze roku robią wyjątkowe wrażenie, a okoliczne atrakcje turystyczne tylko stanowią dopełnienie całości, jako miejsca idealnego na wypoczynek. A jak będzie z pogodą? Całkiem korzystnie. Początek tygodnia słoneczny, z temperaturami od 6 do maksymalnie 8 stopni Celsjusza. Później mogą się pojawić przelotne opady deszczu ze śniegiem, jednak nie powinno to mieć znaczącego wpływu na występującą wówczas temperaturę. Całkiem przyjemnie, jak na tę porę roku.

 

Poszukujesz sprawdzonego miejsca na nocleg w Beskidach? Zajrzyj koniecznie:

 

Noclegi w Wiśle

Noclegi w Brennej

Noclegi w Zawoi

Noclegi w Międzybrodziu Żywieckim

 

Jak widać, wiosna coraz bliżej. Zima, co prawda nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa – zauważalne są jeszcze jej nieliczne akcenty, jednak nie powinny one mieć znaczącego wpływu na samopoczucie, jak i nastrój, który wraz ze wzrastającym ciepłem powinien być dużo lepszy.

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. JerzyGorecki (Pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również