Pogoda na pierwszą połowę listopada 2017

Z listopadem kojarzymy przede wszystkim pochmurne niebo i zimną jesienną pluchę. Ale pamiętajmy, pogoda lubi zaskakiwać. Może więc pierwsza połowa listopada upłynie nam całkiem przyjemnie? Odpowiedzi na to pytanie dostarczy prognoza długoterminowa.

Pogoda na pierwszą połowę listopada nad morzem


Co może zaoferować nam pogoda w listopadzie nad morzem? W tym roku będzie to sporo deszczu i chmur – szczególnie w pierwszym tygodniu. Temperatury w tym czasie nie przekroczą 11 stopni Celsjusza. Kolejne dni przyniosą już więcej słońca i mało opadów. Niestety, słoneczne dni nie zapowiadają się na ciepłe, bo według zapowiedzi meteorologów słupki rtęci wskażą maksymalnie 9 kresek. Taka pogoda nad morzem jest jednak najlepsza dla osób, które nadbałtyckie plaże odwiedzają dla zdrowia. Jesienią i zimą w morskim powietrzu znajduje się bowiem o wiele więcej jodu niż latem.

Szukasz noclegów nad morzem? Sprawdź ofertę poniższych kurortów:
Noclegi w Gdańsku
Noclegi w Krynicy Morskiej
Noclegi w Międzyzdrojach
Noclegi w Świnoujściu

 

Pogoda na pierwszą połowę listopada na Mazurach


Pierwsza połowa listopada w Krainie Tysiąca Jezior będzie dosyć chłodna – termometry nie wskażą więcej niż 9 stopni Celsjusza. Prognozowane są również częste opady deszczu, a także lekkie i przelotne opady śniegu. Powinny jednak szybko zniknąć. Niestety, nie można powiedzieć tego o chmurach, które zasnują niebo nad Mazurami na niemal całą pierwszą połowę listopada.

 

Pogoda na pierwszą połowę listopada w górach


Pogoda w Tatrach
W pierwszej połowie listopada w Tatrach będzie można poczuć oddech zimy. Temperatura spadnie do około 4 stopni Celsjusza, a poza tym spodziewane są też opady deszczu i przelotne opady śniegu. Mimo że pierwszą połowę listopada trzeba będzie zaliczyć do pochmurnych, to zdarzy się kilka dni, gdy wyjrzy słońce, przepięknie rozświetlając tatrzańskie masywy.

Szukasz noclegów w Tatrach? Wejdź i zobacz:

Noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej
Noclegi w Kościelisku
Noclegi w Murzasichlu
Noclegi w Zębie

Pogoda w Beskidach
Podobnej aury co w Tatrach można spodziewać się również w Beskidach. Pierwsze dni listopada będą deszczowe, z maksymalną temperaturą 11 stopni Celsjusza. W drugim tygodniu deszcz ustąpi, w jego miejsce pojawią się niskie chmury, zza których od czasu do czasu wyjrzy słońce.

Szukasz dobrych noclegów w Beskidach? Sprawdź więc oferty z proponowanych przez nas miejscowości:
Noclegi w Szczyrku
Noclegi w Ustroniu
Noclegi w Wiśle

Pogoda w Karkonoszach
Pogoda w pierwszej połowie listopada w Karkonoszach będzie typowa dla tej pory roku. Planując swoje wyjazdy, trzeba pamiętać, że prognozy przewidują spore ochłodzenie – w drugim tygodniu będzie to już nawet 1 stopnień Celsjusza… Do tego dodajmy jeszcze przelotne opady deszczu, śniegu lub marznącej mżawki. To znak, że nad Karkonosze powoli zacznie nadciągać zima.

Bieszczady
Pierwsza połowa listopada w Bieszczadach upłynie pośród deszczu i nieba zasnutego chmurami. Poza tym mogą pojawiać się już pierwsze opady śniegu. Będzie chłodno – w pierwszym tygodniu maksymalnie 9, a w drugim 5 stopni Celsjusza. Warto więc zadbać o odpowiednią garderobę na wyprawę na połoniny.

 

Informacje pogodowe: accuweather.com


fot. Natalia_Kollegova (Pixabay.com CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również