Pogoda na wakacje 2020

Pogoda na wakacje 2020

Do rozpoczęcia wakacji coraz mniej czasu. Większość z nas już od jakiegoś czasu ma plany związane z wyjazdami, inni dopiero szukają pomysłów, inspiracji i miejsc, w które można byłoby się wybrać, by miło spędzić czas. Jedynym znakiem zapytania w obecnym czasie pozostaje pogoda. Czy zapowiada się nam upalne i słoneczne lato? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody.

W ostatnich latach, w przypadku wakacji, mieliśmy zazwyczaj do czynienia ze wspaniałą aurą, sprzyjającą wyjazdom, wędrówkom i aktywnościom na świeżym powietrzu. Nie da się ukryć, że w tym roku pogoda potrafi płatać figle i chyba niczym nie jest już nas w stanie zaskoczyć. Trwająca pandemia spowodowała, że po zniesieniu niektórych obostrzeń, jeszcze chętniej podróżujemy, a sama aura nie ma najmniejszego znaczenia. 


Lato jest tą porą roku, podczas której mamy do czynienia z dużą ilością słońca, temperaturami przekraczającymi 20, a nawet i 30 stopni, jak też dużą ilością burz, na które należy szczególnie uważać, jeśli przebywamy na świeżym powietrzu. W tym roku wakacje rozpoczynają się 27 czerwca i tradycyjnie potrwają do rozpoczęcia roku szkolnego w dniu 1 września. Wiele wskazuje na to, że to będzie wspaniały czas, wypełniony wrażeniami, jak i słońcem oraz sprzyjającymi temperaturami. Sprawdźmy szczegółowe informacje dla poszczególnych regionów Polski.


Pogoda na wakacje 2020 nad morzem


To bez wątpienia najpopularniejsze, obok gór, miejsce wakacyjnego wypoczynku wśród Polaków. O znalezienie wolnego miejsca noclegowego jest coraz trudniej, dlatego warto się pospieszyć, jeśli mamy w planach wyjazd do którejś z popularnych miejscowości. Dla osób, które uzależniają swój urlop od pogody, mamy dobre informacje. Czas wakacji nad morzem powinien być wypełniony słońcem i wysokimi temperaturami. Szczególnie w lipcu możemy spodziewać się stabilnej i słonecznej pogody, która w niewielkim stopniu może zostać zakłócona przez przelotne burze. Średnia temperatura w lipcu wyniesie około 25 stopni. Sierpień zapowiada się równie wspaniale - nadal powinno nam towarzyszyć słońce. Oczywiście, bliżej połowy miesiąca mogą pojawić się przelotne opady deszczu. Ważną informacją jest natomiast to, że w dalszym ciągu będziemy mieć do czynienia z wysokimi temperaturami, przekraczającymi nawet 25 stopni Celsjusza. 


Sprawdź propozycje noclegów nad morzem i wybierz ten najlepszy:


Noclegi w Trójmieście

Noclegi w Kołobrzegu

Noclegi w Jastrzębiej Górze

Noclegi w Ustroniach Morskich


Pogoda na wakacje 2020 na Mazurach


To kolejny z regionów, chętnie wybierany na wakacyjny wypoczynek - głównie wśród żeglarzy i miłośników pobytu nad wodą. Kraina Wielkich Jezior to miejsce niezwykłe, którego uzupełnienie stanowią niezwykłe atrakcje i zabytki, znajdujące się praktycznie w każdej miejscowości. Na uwagę zasługuje fakt, że w każdej miejscowości mazurskiej każdy powinien znaleźć ciszę i spokój. Podobnie, jak w przypadku morza, również i tu nie powinniśmy narzekać na pogodę. Już pod koniec czerwca będziemy mieć do czynienia z dużą ilością słońca i temperaturami, przekraczającymi 20 stopni Celsjusza. Lipiec to przyjemna, letnia aura z temperaturami, dochodzącymi do 25 stopni Celsjusza. Uwaga na burze, szczególnie, gdy wypływamy jachtem na jezioro. Sierpień to kontynuacja wspaniałej pogody, z jeszcze wyższymi temperaturami, dochodzącymi nawet do 30 stopni Celsjusza.


Już dziś zarezerwuj swój nocleg na Mazurach:


Noclegi w Ostródzie

Noclegi w Rynie

Noclegi w Węgorzewie

Noclegi w Mrągowie


Pogoda na wakacje 2020 w Polsce centralnej


Mając na uwadze obszar Polski centralnej, należy podkreślić, że region ten jest szczególnie popularny głównie wśród osób lubiących zwiedzanie, wypoczynek nad jeziorami i korzystanie z licznych atrakcji, znajdujących się w tutejszych miejscowościach. Lato w mieście nie musi być nudne, o czym dobitnie świadczy to, ile tak naprawdę mają do zaoferowania miejsca się tu znajdujące. Aktywnościom na świeżym powietrzu w tym właśnie regionie powinna nam sprzyjać pogoda. Warto podkreślić, że wakacje w tym regionie powinny być wypełnione słońcem i sprzyjającą aurą. Opady deszczu nie powinny nam utrudniać zbytnio codziennego funkcjonowania, czasem mogą pojawić się przelotne burze. Koniec czerwca to aura dość zmienna - czasem słońce, czasem deszcz, jednak temperatury będą przekraczać 20 stopni Celsjusza. Lipiec z bardziej słoneczną aurą - temperatury będą przekraczać 25 stopni, a i słońca będzie zdecydowanie więcej. Podobnie wygląda sytuacja, jeśli chodzi o sierpień - tu również dużo słonecznej i pięknej temperatury. Średnie temperatury będą kształtować się na poziomie 25 stopni Celsjusza.


Zaplanuj swój wypoczynek w regionie Polski centralnej i już dziś sprawdź propozycje noclegów:


Noclegi w Warszawie

Noclegi w Ciechocinku

Noclegi w Poznaniu

Noclegi w Toruniu


Pogoda na wakacje 2020 w górach


Przed nami region, który cieszy się nieustającą popularnością wśród turystów praktycznie przez cały rok, nie tylko w wakacje. Niezależnie który, ale każdy jest na swój sposób magiczny i posiada wiele miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć. Miesiące wakacyjne sprzyjają wyjazdom. Jeśli pogoda dopisuje, a wiele na to wskazuje, to na szlakach turystycznych panuje prawdziwe oblężenie. Największego napływu turystów należy się spodziewać głównie w lipcu i sierpniu. Pogodowo – bardzo przyjemnie. Temperatury będą osiągać wartości przekraczające 20 stopni Celsjusza. Poza tym słonecznie i bez opadów. Mogą zdarzać się jednak burze, które w górach potrafią być bardzo niebezpieczne, dlatego warto wcześniej sprawdzić bieżącą pogodę, by uniknąć gwałtownych zjawisk pogodowych podczas wędrówek po szlakach. Sprawdźmy, jak zapowiada się pogoda w poszczególnych regionach górskich.


Pogoda na wakacje 2020 w Tatrach


To bezapalecyjnie region najchętniej wybierany na wakacyjne wyjazdy w góry. W Tatrach, nie tylko w wakacje, możemy korzystać z licznych atrakcji i wspaniałych szlaków górskich. Warto podkreślić, że przyjeżdża tu dosłownie każdy i to z całej Polski. Pogoda na zbliżające się wakacje, powinna sprzyjać, zarówno górskim wyprawom, jak i wypoczynkowi. Warto jednak śledzić aktualne informacje, by uniknąć wyjść w burze, które czasem mogą pojawić się nagle i niespodziewanie. Koniec czerwca nieco chłodniejszy, z możliwymi przelotnymi opadami deszczu. Słupki rtęci pokażą zaledwie około 20 stopni. Jednak lipiec i sierpień to już wspaniała, letnia aura z dużą ilością słońca i temperaturami w granicach 23-24 stopni Celsjusza. Z większą ilością opadów raczej nie powinniśmy mieć do czynienia. Mogą pojawiać się jedynie przelotne deszcze.


A może nocleg w Tatrach? Zapoznaj się z ofertą noclegów w popularnych miejscowościach:


Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Zębie

Noclegi w Białym Dunajcu

Noclegi w Białce Tatrzańskiej


Pogoda na wakacje 2020 w Pieninach


Region ten w okresie wakacyjnym cieszy się również dużym zainteresowaniem turystów. Każdy pragnie zdobyć Trzy Korony, Sokolicę lub też wziąć udział w spływie Przełomem Dunajca. Każdego roku turyści z całej Polski licznie odwiedzają tutejsze miejscowości. Podkreślić należy, że Pieniny są wyjątkowe na swój sposób i tu zawsze każdy miło spędzi swój czas. Mając na uwadze najświeższe informacje pogodowe, podkreślić należy, że lato w Pieninach zapowiada się naprawdę dobrze. Odczujemy to już pod koniec czerwca, kiedy na termometrach ujrzymy wartości przekraczające 20 stopni Celsjusza. W kolejnych miesiącach jeszcze cieplej i słoneczniej. Podobnie, jak w przypadku Tatr, warto uważać na przelotne burze, które mogą okazać się niebezpieczne. W lipcu średnia wartość temperatur wyniesie 24 stopnie, natomiast w sierpniu o 2 kreski więcej. Z większą sumą opadów raczej nie powinniśmy mieć do czynienia.


Wakacje w Pieninach to dobra propozycja dla każdego. Oto nasze propozycje noclegów:


Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Sromowcach Wyżnych

Noclegi w Łapszach Niżnych

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem


Pogoda na wakacje 2020 w Bieszczadach


To region, do którego jeździ się chętnie o każdej porze roku. Bieszczady mają wiele do zaoferowania w okresie wakacyjnym. Przede wszystkim każdy powinien odnaleźć tu ciszę i spokój oraz wspaniałe warunki do wypoczynku. W tutejszych miejscowościach znajdziemy również całą masę zabytków i licznych atrakcji. Każdy, kto jeszcze nie miał okazji być w tym regionie, powinien nadrobić zaległości. Tym bardziej, że pogoda na wakacje powinna sprzyjać. Koniec czerwca z przelotnymi opadami i temperaturami dochodzącymi do 20 stopni Celsjusza. Dużo lepiej zapowiada się sytuacja pogodowa w lipcu i sierpniu, kiedy to na niebie będzie dużo słońca. Uwaga na burze, szczególnie gdy “duchota” za oknem. Temperatury w lipcu będą się wahać w granicach od 20 do 24 stopni Celsjusza. Bardziej optymalnej pogody możemy spodziewać się w sierpniu. Będzie zdecydowanie cieplej, z dużą ilością słońca i temperaturami przekraczającymi 20 stopni Celsjusza.


Rzuć wszystko, wyjedź w Bieszczady i wybierz dla siebie najlepszy nocleg w tym regionie:


Noclegi w Cisnej

Noclegi w Ustrzykach Dolnych

Noclegi w Lesku

Noclegi w Polańczyku


Pogoda na wakacje 2020 w Karkonoszach


To niezwykle popularny region górski, w sam raz na krótsze lub dłuższe wyprawy, pełen licznych atrakcji. Bliskość granicy z Czechami zapewni wiele wspaniałych chwil oraz możliwości spędzenia wolnego czasu. Każdy, kto nie ma pomysłu na wakacyjny wyjazd, powinien wziąć pod uwagę właśnie ten region. Gwarantujemy, że czas tu spędzony będzie niezapomniany i wyjątkowy. Szczególnie, że aura na wakacje powinna dopisać. Warto jednak podkreślić, że będzie nieco chłodniej niż we wcześniej wspomnianych regionach, jednak to duży plus, bo temperatury będą sprzyjać wędrówkom i aktywnościom. W lipcu na termometrach około 20 stopni, a za oknem dużo słońca. Bliżej połowy miesiąca mogą pojawić się przelotne opady deszczu. Z bardziej stabilną aurą, będziemy mieć do czynienia w sierpniu. Zrobi się zdecydowanie cieplej, a i temperatury będą przekraczać wartości 20 stopni Celsjusza.


Zarezerwuj nocleg w Karkonoszach, dopasowany do swoich potrzeb:


Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Kowarach

Noclegi w Jeleniej Górze


Pogoda na wakacje 2020 w Beskidach


Na sam koniec zostawiliśmy region równie popularny na wakacyjne wyjazdy. Całe województwo śląskie jest pełne niezwykłych miejsc, a Beskidy są jednym z nich. Będąc tu, warto pogodzić wędrówki górskie ze zwiedzaniem, bo naprawdę jest co. Beskidy to gwarancja mile spędzonego czasu i niezapomnianych przeżyć. Szczególnie, gdy pogoda sprzyja – a będzie sprzyjać. Zauważymy to już pod koniec czerwca, gdy wartości będą przekraczać nieznacznie 20 stopni. Kolejne miesiące to prawdziwy powiew lata z dużą ilością słońca i temperaturami znacznie przekraczającymi 20 stopni. Średnia wartość temperatur w lipcu wyniesie 23 stopnie Celsjusza, natomiast w sierpniu 24. Warto zachować ostrożność i sprawdzać aktualne informacje pogodowe, by uniknąć burz, których szczególnie możemy spodziewać się w lipcu. Beskidy to dobry wybór, jeśli chodzi o wakacyjny wypoczynek.


Planujesz nocleg w Beskidach? Wybierz ten najlepszy:


Noclegi w Wiśle

Noclegi w Muszynie

Noclegi w Żywcu

Noclegi w Szczyrku


Mamy nadzieję, że nadchodzące lato będzie pełne wspaniałych, wakacyjnych przeżyć. Wiele na to wskazuje, że pogoda będzie sprzyjać. Wykorzystajmy ten, zachowując odpowiedni dystans społeczny, związany z trwającą pandemią. Udanych wakacji!


Źródło informacji pogodowych: accuweather.com


Następny artykuł Wakacje w górach a...

Komentarze (1)

:) wygląda nieźle

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej