Pomysły na wakacje z dziećmi

Pomysły na wakacje z dziećmi

Każdy wakacyjny wyjazd obfituje w liczne atrakcje i mile spędzony czas. Niezależnie, czy wyjeżdżamy samotnie, w parze, czy z rodziną - na nudę raczej nie powinniśmy narzekać. Obserwując ruch turystyczny w Polsce, śmiało można stwierdzić, że bardzo duża liczba osób podróżuje ze swoimi dziećmi. W tym artykule przedstawimy kilka fajnych pomysłów na wakacyjne wyjazdy z naszymi pociechami.

Nuda - to stan, który jest absolutnie niemożliwy podczas wakacyjnych wyjazdów z dziećmi. To, co dla nas może okazać się niezwykle interesujące, dla naszych pociech już raczej takie nie będzie. Wakacyjny wyjazd przede wszystkim warto zaplanować tak, by nuda nie dawała się we znaki - ani nam, ani naszym pociechom. Jak to zrobić? Może okazać się to nieco trudne, ale spokojnie - jest kilka fajnych pomysłów, które pomogą odpowiednio spędzić czas wspólnie z dziećmi.


Jakie oczekiwania mają dzieci w kwestii wakacji?


Każde dziecko bez wątpienia ma swoje indywidualne wymagania, co do miejsca wypoczynku, atrakcji i tego, co najzwyczajniej w świecie będzie robić. Należy zaznaczyć, że na pewno młodsze dzieci ucieszą się z aktywnie zorganizowanego wypoczynku, niezależnie od miejsca. Ważne, by były place zabaw i atrakcje przystosowane do ich wieku. Każdy tego typu wyjazd jest przez nich traktowany jako swego rodzaju przygoda i ciekawe doświadczenie. 


Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku nieco starszych dzieci, gdzie wymagania stają się już nieco bardziej wygórowane. Dużą rolę w tym przypadku odgrywa przede wszystkim wiek dojrzewania, przez co czasem trudno może być sprostać wymaganiom naszych dzieci. Możemy być pewni tego, że może w tym przypadku pojawić się również element buntu.


Ważny wydaje się być również wybór miejsca naszego wypoczynku - dla naszych dzieci wędrówka po górach może być nieco męcząca, a obiecywanie nagród, gdy zdobędą z nami określony szczyt górski, raczej w tym przypadku jest niekoniecznie dobrym pomysłem.


Oczekiwania dzieci, co do wakacji są następujące:


  • nie może być nudno

  • musi być czas na zabawę

  • wszelkie atrakcje nie mogą być zbyt uciążliwe i męczące

  • preferowane są miejsca, gdzie znajdą się atrakcje dostosowane typowo do wieku dzieci

  • warto urozmaicać pobyt - nie dajmy się rutynie

  • warto uwzględnić potrzeby i marzenia dzieci

  • jeśli chcemy wybrać się w góry, wybierajmy takie regiony, w których znajdują się niższe szczyty

  • warto wziąć pod uwagę opcję mobilnych wakacji

  • warto mieć alternatywy na pochmurne i deszczowe dni

Z pogodą bywa różnie. Przeczytaj koniecznie: Alternatywy na niepogodę - jak zabawić gościa, by nie przerwał urlopu?


Jak zorganizować wakacje z dziećmi?


Pomysłów i miejsc jest naprawdę sporo. Z powodzeniem możemy tak naprawdę wyjechać nad morze, w góry, nad jezioro, czy też popularnych miast. Planowanie urlopu zaczyna się tak naprawdę od “przeglądu” własnej rodziny. Warto zastanowić się nad tym, co lubią nasze dzieci, na jakie ustępstwa potrafimy pójść, nie skazując się przy tym na męczarnię, przeanalizujmy ich zachowania, to jak znoszą podróż, czy lubią wędrówki, czy zabawę w piachu. Pytań jest naprawdę dużo, a na każde z nich musisz stanowczo odpowiedzieć, by wyjazd na wakacje był udany. Musisz również wziąć pod uwagę fakt, że wakacje mają być przede wszystkim udane dla Was wszystkich.


Wypoczynek w górach


Ta opcja doskonale sprawdzi się, jeśli nasze pociechy lubią wędrówki. Warto również zdać sobie sprawę z tego, ile mają wytrzymałości. Dobrym pomysłem będzie tu wybór miejsc, w których dominują raczej niewysokie góry. W miejscowościach górskich spędzimy czas bardziej aktywnie. Można się również wybrać na długie lub krótkie podróże po górach, ale jednocześnie całą rodziną możemy udać się na przejażdżkę rowerową. Góry są miejscem wyjątkowym, dlatego ich klimat z pewnością będzie odpowiadał każdemu z Was. Możemy zagwarantować, że w prawie każdej miejscowości górskiej, Wasze dzieci powinny być zadowolone.


Sprawdź propozycje noclegów w górach


Więcej informacji o wakacjach z dziećmi w górach znajdziesz tutaj


Wakacje nad morzem


Ta opcja jest niezwykle popularna wśród turystów w Polsce. Oznacza wspaniały wypoczynek w urokliwym miejscu. Niezwykłą zaletą tego typu wypoczynku na pewno będzie codzienny dostęp do Morza Bałtyckiego, liczne atrakcje dla dzieci, stoiska z lodami i zabawkami, wesołe miasteczka i wszystko, co niezbędne do udanego urlopu z dziećmi. Piękne, piaszczyste plaże, na których nasze dzieci będą bawiły się całymi dniami, to kolejny atut wakacji nad morzem. Wakacje nad morzem nie oznaczają jednak, że trzeba spędzać urlop tylko i wyłącznie w jednym miejscu. Najzwyczajniej w świecie stanie się to po prostu nudne. Dwa tygodnie na samej plaży, w tym samym miejscu, mogą wykończyć każdego z Was. Dzieci staną się marudne, a niezadowolone dzieci to poirytowani rodzice. Dobrze jest wybrać taki region i miejscowość, by w zasięgu naszych możliwości logistycznych znalazły się miejsca, które uatrakcyjnią nasz wyjazd.


Tutaj znajdziesz propozycje noclegów nad morzem


Przeczytaj: Wakacje z dziećmi nad morzem


Wakacje nad jeziorem


To popularna forma wypoczynku, głównie podczas weekendów. Są jednak takie regiony, jak np. Mazury i Podlasie, w których spędzamy czas dłużej niż tylko kilka dni. Tu sytuacja wygląda podobnie, jak wypoczynek nad morzem. Z powodzeniem możemy go urozmaicić, wybierając się np. na spływy kajakowe, wycieczki rowerowe, pobliskich aquaparków, czy np. wycieczki zagraniczne. Warto również wziąć pod uwagę opcję wakacji mobilnych, by kilka dni spędzić w jednym miejscu, a kolejnych kilka w innym.


Już dziś zarezerwuj swój nocleg nad jeziorem


Wakacje w mieście


By nasze wakacje z dziećmi okazały się ciekawe, z powodzeniem możemy wybrać się do popularnych polskich miast. Tu na pewno nie będziemy narzekać na brak atrakcji dla dzieci. Jest ich naprawdę dużo. Sami z kolei możemy podziwiać niezwykłe zabytki i to, co chcemy zobaczyć. Tego typu wyjazd doskonale sprawdzi się jako opcja weekendowa lub jako element wakacji mobilnych.


Sprawdź oferty specjalne, związane z wypoczynkiem rodzin z dziećmi


Mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas rozwiązania pozwolą miło spędzić wakacyjny czas wszystkim rodzinom z dziećmi. Postarajmy się spędzić je tak, by przyjemność z pobytu czerpało każde z nas. Warto czasem pójść też na pewne ustępstwa - wtedy na pewno wszystko będzie udane!


Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również