Skalne Miasto
Autor zdjęcia: BARBARA BUJAK
9,8 /10

Ocena na podstawie 8 opinii

Dodaj opinię

Opinie

Byłeś w tym miejscu? Podziel się swoimi wrażeniami.

Ocena9.8

Dodaj opinię

Opis obiektu

Skalne Miasto, czyli Adrspassko-Teplickie Skaly, znajdują się w okolicy miasteczka Teplice nad Metują, w kierunku na Adrszpach i Trutnov. 

Jest to jedna z największych czeskich atrakcji turystycznych, która położona jest w pobliżu polskiej granicy - zaledwie 20  km od Kudowy-Zdroju!

Zwiedzanie Skalnego Miasta najlepiej rozpocząć w miejscowości Adrspach. Już na początku turystów wita widok wspaniałego jeziora o turkusowych wodach. Idąc dalej można spotkać niezwykłe formy skalne o fantazyjnych kształtach i nazwach. W skalnym mieście znajduje się więc Fotel Karkonosza, Fotel Babci, Głowę Cukru, Organy i Chełm.

Dalszy odcinek trasy wiedzie pomiędzy wysokimi skałami -  w niektórych miejscach trzeba przeciskać się przez dość wąskie szczeliny. Aby wydostać się z wąwozu trzeba metalowymi schodkami wspiąć się na szczyt skał. Jednak warto trochę się natrudzić, bo chętni mogą skorzystać z rejsu łódkami po naskalnym jeziorku!

Kolejna część Skalnego Miasta znajduje się w miejscowości Teplice. Można dostać się tam pieszo, po pokonaniu żółtego szlaku, lub samochodem. Formy skalne w tej miejscowości różnią się nieco od widzianych w Adrszpach. 

Jednym z najciekawszych miejsc na trasie jest Zamek. Aby dostać się do niego trzeba jednak pokonać bardzo trudną i stromą drogę, ale roztaczający się ze szczytu widok jest tego wart! Później turyści trafiają do skalnego labiryntu, na którym napotykają Skalną Koronę, Wykałaczki Karkonosza, Śpiącego Łabędzia oraz Jeża na Żabie. Teplicką część trasy można zakończyć w miejscu zwanym Sybir lub Zaświaty - jest ciemna i chłodna niecka, w której śnieg może leżeć nawet w środku lata!

Cennik:
Wstęp - dorośli 70 koron

Godziny otwarcia:
codziennie od 9.00 do 18.00
poza sezonem (Adrspasske Skaly) od 9.00 do 16.00

W pobliżu

Adrspach

Krzyżowy Wierch

Adrspach
Odległość: 43 m

Skalne miasto

Adrspach
Odległość: 73 m

Ruiny zamku

Adrspach
Odległość: 158 m

Krzyżowy Wierch

Adrspach
Odległość: 43 m

Skalne miasto

Adrspach
Odległość: 73 m

Ruiny zamku

Adrspach
Odległość: 158 m

Noclegi w okolicy

Pensjonat pod kasztanem

Pensjonat pod kasztanem

Hodkovice u Trutnova, Adršpachu 307, Adršpach

Inne szlaki turystyczne w okolicy

Skalne miasto
Leaflet | © OpenStreetMap contributors

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej