Pieniny - noclegi

(83 noclegi na Słowacji)
od
100EUR
/usługę

Chata Júlia, Vyšné Ružbachy

Vysne Ruzbachy
Ten obiekt nie był jeszcze oceniany. Byłeś tutaj? Zostaw swoją opinię!
od
32EUR
/usługę

Pensjonat Pltník

Červený Kláštor
Ten obiekt nie był jeszcze oceniany. Byłeś tutaj? Zostaw swoją opinię!
od
25EUR
/usługę

Pensjonat ZET, Vyšné Ružbachy

Vyšné Ružbachy
9.4 Rewelacyjny!

Bardzo polecam dla rodziny z dziećmi. Byliśmy tam w weekend majowy i pomimo deszczu miło spędziliśmy czas. Polecam wieczory przy grill-u

Johny

Pensjonat Dinda

Ľubovnianske Kúpele - Stará Lubovňa
Ten obiekt nie był jeszcze oceniany. Byłeś tutaj? Zostaw swoją opinię!
od
40EUR
/usługę

Chata Pieniny

Lesnica 147
Ten obiekt nie był jeszcze oceniany. Byłeś tutaj? Zostaw swoją opinię!

Goralský dvor

Veľká Lesná
Ten obiekt nie był jeszcze oceniany. Byłeś tutaj? Zostaw swoją opinię!

Pensjonat Tulip

Červený Kláštor 135
Ten obiekt nie był jeszcze oceniany. Byłeś tutaj? Zostaw swoją opinię!
od
40EUR
/usługę

Zameczek

Ten obiekt nie był jeszcze oceniany. Byłeś tutaj? Zostaw swoją opinię!

Apartamenty Kenka

Spišská Stará Ves
Ten obiekt nie był jeszcze oceniany. Byłeś tutaj? Zostaw swoją opinię!

Hotel ** SOREA Ľubovňa

Ľubovnianske kúpeľe - Stará Ľubovňa

Pieniny

Pieniny to piękne i niezwykle atrakcyjne pasmo górskie będą częścią łańcucha zwanego Pienińskim Pasem Skałkowym. Przybywający tu turyści mogą liczyć na piękne widoki, przyjemny klimat oraz świeże powietrze. Poza tym czekają na nich różnorodne możliwości spędzania wolnego czasu. W przerwach od zdobywania szczytów oraz zwiedzania Parku Narodowego Pieniny oferują relaks nad jeziorem, emocjonujące spływy, dobrą zabawę w ośrodku narciarskim oraz liczne fascynujące zabytki. W takim miejscu nie sposób się nudzić, a aura okolicy zagwarantuje przy tym naprawdę wartościowy wypoczynek.

Co można robić w Pieninach w czasie wolnym?

Pieniny cieszą się ogromnym zainteresowaniem turystów przede wszystkim ze względu na swoją różnorodność. Dlatego też decydując się na urlop w Pieninach, otwieramy przed sobą ogromny wybór możliwości zagospodarowania wolnego czasu. Wybierając się w góry zdecydowanie najlepiej postawić na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Do długich spacerów zachęcają przede wszystkim liczne szlaki turystyczne, które zabiorą nas do najważniejszych miejsc w okolicy. Do najciekawszych szlaków turystycznych w Pieninach należy między innymi niebieski szlak z Czorsztyna do Przełęczy Rozdziela. Wędrując tą trasą, wejdziemy na dwa najważniejsze okoliczne szczyty: Trzy Korony oraz Sokolicę, na których znajdują się punkty widokowe z rozpościerającymi się pięknymi widokami na okolice.


Podczas pieszych wędrówek po okolicy będziemy mieli możliwość, aby lepiej przyjrzeć się różnorodnej miejscowej przyrodzie. Najlepszą okazją do tego będzie wizyta w Pienińskim Parku Narodowym. Jest on najstarszym parkiem narodowym w Polsce. Obejmuje swoim obszarem najważniejsze krajobrazowo i przyrodniczo tereny Pienin Właściwych, m.in.: Masyw Trzech Koron, Przełom Dunajca, Pieninki oraz Pieniny Czorsztyńskie.


Chociaż okoliczne krajobrazy Pienin będą zachwycały nas na niemal każdym kroku, to powinniśmy pamiętać, że znajdziemy tu kilka innych wyjątkowo atrakcyjnych zakątków. Przebywając w okolicy, z całą pewnością powinniśmy odwiedzić przede wszystkim rezerwat przyrody Wąwóz Homole - bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miejsc w całych Pieninach. Głęboko wycięty wąwóz o ścianach przypominających kształtem literę V mierzy około 800 metrów długości. Spacerując po jego dnie, będziemy mogli podziwiać piękne turnie o fantazyjnych kształtach, bogatą florę porostów, a także cieszyć się szumem spływającego pomiędzy skałami potoku Kamionka. Planując wyprawy po Pieninach, warto także odwiedzić inne piękne rezerwaty przyrody. Do najciekawszych należą: Wysokie Skałki, Biała Woda oraz Zaskalskie Bodnarówka.


Piękno okolicznej przyrody można podziwiać na różne sposoby. Liczne szlaki turystyczne ucieszą miłośników pieszych wędrówek, natomiast zwolennicy rowerów mogą wybierać z równie bogatej oferty tras rowerowych. Jednak zdecydowanie najciekawszym sposobem na zachwycanie się krajobrazami jest spływ Dunajcem na drewnianej flisackiej tratwie. Ciesząca się niezwykłą popularnością atrakcja gwarantuje turystom niezapomniane wrażenia, dreszczyk emocji, a także możliwość zobaczenia najbardziej malowniczych okolic Pienińskiego Parku Narodowego. Ponad dwugodzinny spływ rzeką z całą pewnością zrobi wrażenie na każdym wczasowiczu.


Turyści, którzy po spływie Dunajcem nabiorą ochoty na jeszcze więcej wodnego szaleństwa, będą mogli udać się nad Jezioro Czorsztyńskie. W sezonie letnim nad jeziorem czeka strzeżone kąpielisko oraz piaszczysta plaża, która pozwoli się zrelaksować po całodziennym górskich spacerach. Wczasowicze mogą umilić sobie wypoczynek nad jeziorem, wypływają na jego taflę w wypożyczonej łódce, kajaku lub na rowerku wodnym.


Przebywając na urlopie w Czorsztynie, będziemy mieli okazję skorzystać z jednej z najbardziej rozrywkowych atrakcji w Pieninach. Na wczasowiczów poszukujących dobrej zabawy oraz zastrzyku adrenaliny przez cały rok czeka ośrodek narciarski Czorsztyn-SKI. W czasie zimowych miesięcy zapewnia on osiem świetnie przygotowanych tras zjazdowych oraz 5-kilometrowy szlak do narciarstwa biegowego. W miejscu tym swoje pierwsze kroki mogą stawiać również początkujący narciarze. Jednak gdy nadciąga sezon letni, ośrodek zamienia się w miejsce pewne wrażeń, szaleństwa i dobrej zabawy na świeżym powietrzu. Latem na terenie obiektu dostępne trasy zjazdowe dla rowerzystów o różnym poziomie trudności. Całe rodziny mogą świetnie się bawić, pędząc z prędkością 35 km/h po torze saneczkowym. Natomiast w okolicznym kamieniołomie znajduje się naturalna ściana do wspinaczki skałkowej. Turyści mogą również przejść się mostem linowym, zjechać na linie pionowo w dół, a także poczuć się jak postać z filmu akcji i przejechać na tyrolce nad przepaścią. Dodatkową zaletą ośrodka jest punkt widokowy znajdujący się na górze Wdżar, gdzie rozpościera się niesamowita panorama na cztery okoliczne parki narodowe, Jezioro Czorsztyńskie oraz leżące na jego brzegach dwa zamki - w Czorsztynie i Niedzicy.

Pieniny - co warto zobaczyć?

Poza zdobywaniem szczytów, spacerowaniem po parku narodowym oraz odwiedzaniem rezerwatów przyrody w Pieninach warto także odwiedzić kilka interesujących zabytków. Do najbardziej charakterystycznych atrakcji Pienin z całą pewnością należą dwa zamki znajdujące się nad Jeziorem Czorsztyńskim. W Czorsztynie będziemy mogli zobaczyć ruiny warowni z XIV wieku. Gotycka budowla została wzniesiona w celu ochrony okolicznego szlaku handlowego i dyplomatycznego przebiegającego przez Dolinę Dunajca. Według niektórych źródeł w miejscu tym rezydował sławny Zawisza Czarny podczas pełnienie funkcji starosty spiskiego. Przebywając w ruinach, będziemy mogli cieszyć się także pięknym widokiem na góry oraz jezioro.


Na drugim brzegu nad jeziorem góruje Zamek Dunajec. Zbudowana w XIV wieku warownia miała za zadanie strzec traktu handlowego łączącego Węgry z Polską. Obecnie znajdują się tam pokoje gościnne oraz strefa muzealna. Zwiedzanie zamku w Niedzicy powinno szczególnie spodobać się osobom pamiętającym seriale takie jak “Wakacje z duchami” czy “Janosik” – budynek stanowił bowiem plan zdjęciowy dla obu tych produkcji. Dodatkową ciekawostką odnośnie Zamku Dunajec jest związana z nim legenda dotycząca indiańskiego skarbu rzekomo ukrytego gdzieś na jego terenie oraz klątwy spadającej na każdego, kto spróbuję ją odnaleźć.


Kolejnym interesującym historycznym zabytkiem znajdującym się w Niedzicy jest kościół św. Bartłomieja Apostoła. Pierwsze wzmianki na temat świątyni pochodzą z pierwszej połowy XIV wieku, a dokładna data jej powstanie nie jest znana. Zwiedzając wnętrze pięknego kościoła, będziemy mogli zobaczyć piękne malowidła, rysunki oraz inskrypcje pochodzące z różnych okresów historycznych. Najstarsze z nich datuje się na drugą połowę XIV wieku. Dodatkowo znajduje się tu także drzewny szkic Ukrzyżowania z końca XIV wieku wykonany węglem oraz tzw. Tron Łaski, czyli rozległa scena Ukrzyżowania pochodząca z początku XV wieku. Najstarszy i najcenniejszy element wystroju kościoła stanowi fragment gotyckiego tryptyku, pełniącego niegdyś funkcję ołtarza głównego.


Jedna z ciekawych atrakcji Pienin jest także Elektrownia Wodna znajdująca się w Niedzicy. W środku na zwiedzających czekają dwie trasy: ogólna i szczegółowa. W trakcie zwiedzania pierwszej z nich będziemy mogli zobaczyć wewnętrzny balkon widokowy, halę maszyn oraz poziom technologiczny elektrowni. Trasa szczegółowa pozwoli nam dodatkowo zwiedzić halę generatorów, galerię kontrolno-pomiarową, a także koronę zapory głównej. Przebywając w Elektrowni Wodnej, warto udać się również na górną część spacerową. Tam znajdziemy imponujący obraz 3D zatytułowany “Moc Żywiołów”. Przedstawia on zalaną przez wodospady zapadniętą strukturę z odsłoniętymi w głębi turbinami oraz sylwetkami ludzi. Obraz najlepiej oglądać zatrzymując się w wyznaczonym do tego miejscy. Dzięki temu będziemy mogli w pełni uchwycić jego trójwymiarowość.


Przebywając w Pieninach, warto również odwiedzić Szczawnicę. Ukryte pośród gór miasteczko uzdrowiskowe stanowi świetne miejsce do odpoczynku i naładowania energii. Szczególnie jeżeli większość naszego urlopu w Pieninach spędziliśmy na górskich szlakach. Poza korzystaniem z ciszy, łagodnego klimatu oraz wód leczniczych, warto w Szczawnicy poświęcić chwilę poszukiwanie zabytków. Większość z nich odnajdziemy podczas spaceru po Parku Zdrojowym. Znajdują się tu zabudowane zdroje wód mineralnych, urocze altany oraz przede wszystkim Plac Dietla otoczony XIX-budynkami: Domem nad Zdrojami z Pijalnią Wód Mineralnych, dwoma willami oraz Cafe Helenka.


Kolejnymi interesującymi zabytkami znajdującymi się w Pieninach są liczne obiekty architektury drewnianej. Wyprawa do pomniejszych miejscowości w poszukiwaniu zabytkowych cerkwi, kościołów i budynków, będzie stanowiła ciekawe urozmaicenie naszego urlopu. Z pewnością będzie to świetny pomysł dla miłośników historii. Warto przede wszystkim udać się do niewielkiego Dębna, gdzie znajduje się gotycki drewniany kościół św. Michała Archanioła. Jest on wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Jego wnętrze zdobią cenne zabytkowe rzeźby i obrazy, a wśród nich tryptyk z początku XIV wieku, dwa ołtarze boczne w stylu barokowym, krucyfiks pochodzący najprawdopodobniej z 1380 roku oraz posąg św. Mikołaja. W kościele znajduje się także haftowana chorągiew wojenna, którą wedle niepotwierdzonych przekazów miał pozostawić Jan III Sobieski, powracając spod Wiednia.


W niedalekim Grywałdzie znajduje się natomiast drewniany gotycki kościół św. Marcina pochodzący z drugiej połowy XV wieku. W nim zobaczymy m.in. późnogotycki tryptyk z XVI wieku oraz barokowo-ludową rzeźbioną Pietę. Natomiast w Krościenku nad Dunajcem znajduje się drewniana zabudowa pochodząca z XIX wieku. Kolejne zabytki wchodzące w skład Szlaku Architektury Drewnianej, czekają również w Maniowach, gdzie wzniesiona została kapliczka cmentarna św. Sebastiana z 1722 roku, a także w Kluszkowcach, gdzie znajduje się Osada Turystyczna Czorsztyn.

Wypad w Pieniny to świetny pomysł na o każdej porze roku

Decydując się na urlop w Pieninach, tak naprawdę możemy wybrać dowolną porę roku. Piękne okoliczne krajobrazy będą nas zachwycały w każdym sezonie. Trzeba jednak pamiętać, że oferta atrakcji będzie się nieco różniła. Zimą nie będziemy mogli cieszyć się spływem przełomem Dunajca czy spędzić czasu na kąpielisku nad jeziorem Czorsztyńskim. W tym czasie czeka na nas świetnie przystosowany ośrodek narciarski z kilkoma trasami. Natomiast górskie szczyty oraz okolica jeziora pokryte śniegiem będą gwarantowały zapierające dech w piersiach bajkowe widoki.


W sezonie letnim do pieszych wycieczek i zwiedzania zabytków będziemy mogli dopisać rekreację nad wodą oraz dobrą zabawę w ośrodku Czorsztyn-SKI. Główną atrakcją będzie natomiast spływ drewnianą tratwą po Dunajcu. Wyprawy na szlaki turystyczne w sezonach letnich zapewnią natomiast możliwość obcowania z tętniącą życiem przyrodą. Różnorodność możliwości, jakie oferują Pieniny, sprawiają, że nie będziemy mogli się tu nudzić i na pewno spędzimy tu niezapomniane chwile niezależnie od pory roku.

Noclegi w Pieninach

Najbardziej reprezentatywną kategorią noclegów w Pieninach są kwatery i pokoje. Poza tym na wczasowiczów w okolicy czekają także obiekty w kategoriach domki, apartamenty oraz pensjonaty. Poszukując miejsca noclegowego w Pieninach, warto pamiętać, że ceny uzależnione są od lokalizacji oraz poziomu świadczonych usług. Bogaty wybór dostępnych ofert sprawia, że każdy bez problemu znajdzie dla siebie odpowiednie miejsca w zadowalającej cenie.


Na wyposażeniu obiektów znajduje się dostęp do prywatnej łazienki, darmowego miejsca parkingowego, telewizora oraz możliwość korzystania z internetu, a także dobrze wyposażonej kuchni. Właściciele niektórych obiektów noclegowych oferują swoim gościom dodatkowe udogodnienia. Wśród nich najczęściej możemy liczyć na dostęp do ogrodów z miejscami na grilla oraz placami zabaw dla dzieci. W niektórych przypadkach turyści mogą liczyć także na zniżki do okolicznych atrakcji, a także możliwość zorganizowania wycieczki samochodem terenowym w sezonie letnim lub kuligu z pochodniami i ogniskiem w sezonie zimowym.

Najczęściej wybierane udogodnienia

Turyści poszukujący obiektów noclegowych w Pieninach oczekują przede wszystkim dostępu do prywatnej łazienki oraz miejsca parkingowego. Liczą także na możliwość korzystania z internetu, telewizora oraz dobrze wyposażonej kuchni lub wyżywienia na miejscu. Istotnymi kwestiami podczas wyboru miejsca noclegowego były także: możliwość zakwaterowania z psem, dostęp do placu zabaw dla dzieci oraz możliwość organizacji sylwestra.

Ceny noclegów Pieninach

Średnia cena za nocleg w Pieninach wynosi zaledwie 125 złotych. Cena za usługę uzależniona jest przede wszystkim od lokalizacji oraz oferowanego standardu. Najkorzystniejsze oferty uda nam się znaleźć w kategorii kwatery i pokoje. Cena za usługę wyniesie tam zaledwie 20 złotych. Poszukując noclegu, należy pamiętać, że cenniki niektórych obiektów mogą ulegać zmianie w czasie trwania weekendu. Ceny weekendowe w Pieninach mogą być nawet o 31% wyższe w stosunku do dnia powszedniego. Planując urlop, warto zwrócić uwagę na oferty specjalne przygotowane przez niektórych właścicieli. Dotyczą one najczęściej długich weekendów w maju, czerwcu i listopadzie oraz rodzin podróżujących z małymi dziećmi.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Pieninach

Ile kosztuje nocleg w Pieninach?
Cena za nocleg w Pieninach zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii kwatery i pokoje, wtedy koszt noclegu może wynieść od 20 zł. Średnia cena noclegu w Pieninach wynosi 152 zł.
Czy ceny noclegów w Pieninach w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 34% od cen w dzień powszedni.
Jakie miejscowości w Pieninach są najbardziej popularne?
Turyści szukający noclegu w Pieninach najchętniej wybierają: Szczawnica, Krościenko nad Dunajcem, Czorsztyn.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Pieninach?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: kwatery i pokoje, domki. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Pieninach mają najlepsze opinie?
Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Pieninach to: Pokoje u Doroty, Pokoje i Apartamenty Pienińska Przygoda, Willa Grono.
Które noclegi w Pieninach są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Pieninach poleca Domek Basia, Domki z Góralską Duszą, Pokoje u Bryłki.
Które noclegi w Pieninach są polecane dla par?

Filtry

Zamknij