Góry Izerskie - noclegi

(139 noclegów w Czechach)

Apartmány SunGarden Liberec

Liberec 1
10 Rewelacyjny!

Świetna miejscówka. Wszędzie blisko, prawie centrum a jednak z miłym odosobnieniem. Widok na góry (z naszego AV9 wellnes). Dobrze...

Remigiusz

Penzion Sally

Albrechtice v Jizerskych horach

Apartamenty Loučky

Janov nad Nisou 560 - Hrabětice

Góry Izerskie

Wyjazd w góry to zawsze trafiony pomysł. Niezależnie, które wybierzemy, możemy liczyć na masę wrażeń i atrakcji. Góry Izerskie może nie są tak znane i popularne jak chociażby Tatry, jednak na pewno będziemy zadowoleni. To pasmo górskie w Sudetach Zachodnich, na terenie Czech i Polski. Są to góry niezbyt wysokie, o łagodnych wierzchowinach. Góry Izerskie to ciekawe tereny do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej, konnej i narciarstwa biegowego. Najwyższym szczytem jest Wysoka Kopa (1126 m n.p.m.). Po co jeździmy w Góry Izerskie? Przede wszystkim dla niezwykłych krajobrazów i wędrówek, dla korzystania z klimatu i miłego spędzenia czasu.

Góry Izerskie to wyjątkowe miejsce na wyjazd o każdej porze roku

W górach najwięcej turystów możemy spotkać w okresie letnim i zimowym – tak jest w każdym regionie. Można się tu zatrzymać, złapać oddech, nacieszyć oko światem nieskażonym ingerencją człowieka. Warto podkreślić, że Góry Izerskie są wyjątkowym miejscem na wypoczynek o każdej porze roku. Z powodzeniem wypoczynek w tym regionie można połączyć ze zwiedzaniem Karkonoszy. Blisko stąd również do Czech, natomiast zimą możemy się rozkoszować wspaniałymi warunkami do uprawiania narciarstwa zjazdowego i biegowego. Nikt nie powinien w związku z tym narzekać na nudę. Wyjazd w gronie rodziny to doskonały pomysł, bo znajdzie się tu też wiele atrakcji dla najmłodszych. Można tu poznawać, zwiedzać, przechadzać się wspaniałymi trasami górskimi i korzystać z klimatu. Region charakteryzuje się doskonale rozwiniętą bazą noclegowo-gastronomiczną, dlatego pewne jest, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jeśli chcemy uniknąć tłumów, to warto wybrać się w ten region wczesną wiosną lub późną jesienią. Wspaniałe trasy górskie i spacerowe oraz miejscowości z licznymi atrakcjami i zabytkami – wszystko to dostarczy niezwykłych wspomnień, również poza sezonem turystycznym.

Co zobaczyć w Górach Izerskich?

Najpopularniejszą miejscowością regionu jest Świeradów-Zdrój. Podczas wypoczynku w tej miejscowości warto zwiedzić Dom Zdrojowy, w którym znajduje się przepięknie zdobiona hala spacerowa, a także Czarci Młyn z ekspozycjami, przybliżającymi techniki dawnej produkcji chleba. Oprócz tego, warto również zajrzeć nad wodospad Poidło, wybrać się na lekką trasę spacerową nazywaną Drogą Sercową, Chaty Sudeckie oraz do Mini Muzeum Szachów. Oprócz tego, miejscowość oferuje leczenie uzdrowiskowe, opierające się na tamtejszych wodach mineralnych, głównie radonowych. Przyjeżdżają tu osoby, które zmagają się ze schorzeniami układu ruchu, chorobami reumatologicznymi i dermatologicznymi.


Warto również wspomnieć o najlepszych szlakach w Górach Izerskich. Są to głównie: szlak z Jakuszyc do Orla, Hala Izerska, szlak na Wysoką Kopę. Każda z tras gwarantuje niezapomniane przeżycia i malownicze widoki, które zachwycą o każdej porze roku.


Sezon zimowy w tym regionie to z kolei prawdziwy raj dla narciarzy. Warto jest w związku z tym wybrać się na okoliczne stacje narciarskie. Znajdziemy tu trasy dostosowane do naszych umiejętności – zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych narciarzy.

Góry Izerskie – walory uzdrowiskowe

Jak to już zostało wcześniej wspomniane, w regionie tym znajduje się wiele sanatoriów. Największym naturalnym skarbem są źródła wody mineralnej. W 1934 roku odkryto, że jej skład uzupełnia leczniczy radon, co przyczyniło się do wzbogacenia oferty leczniczej, a w konsekwencji do szybkiego rozwoju uzdrowiska. Obecnie zabiegi oferowane w uzdrowiskach, opierają się nie tylko na wodzie, bazują także na naturalnej borowinie, używanej do kąpieli i okładów, oraz na wywarze z kory świerku. Pozyskuje się ją z drzew rosnących w mazurskiej Puszczy Boreckiej, a dzięki właściwościom inhalującym i oczyszczającym wykorzystuje w kąpielach.


Kuracja wodami radonowymi polecana jest osobom, które zmagają się ze schorzeniami ortopedycznymi, reumatologicznymi oraz dermatologicznymi. Okłady z borowiny pomagają na przykład w leczeniu zwyrodnień stawów, przewlekłych chorób układu pokarmowego czy chorób kobiecych. To również sposób na łagodzenie bólu i poprawienie ukrwienia. Natomiast z kąpieli w wywarze z kory świerku można skorzystać podczas leczenia chorób skóry, zapalenia pęcherza moczowego oraz nieżytów górnych dróg oddechowych.

Góry Izerskie na krótszy, czy dłuższy urlop?

Ostatnie lata pokazały, że zarówno jedna, jak i druga opcja cieszą się dużym zainteresowaniem wśród turystów. Wyjazdy na weekend, głównie wśród mieszkańców regionu, jak i dłuższe urlopy są w równym stopniu popularne. Każdy, kto chce pochodzić po górach, pragnie wyrwać się z miasta choć na chwilę. Natomiast każdy, kto chce lepiej poznać region, zostaje tu na dłużej. Podobna sytuacja ma miejsce wśród kuracjuszy. Możliwości jest jednak wiele, jednak sam fakt przebywania w tym miejscu to wyjątkowe wrażenia.

Co zjeść w Górach Izerskich?

W Górach Izerskich zjemy typowe dania kuchni polskiej, ale dociekliwy smakosz odnajdzie również inne smaki. W mieście działają bowiem restauracje z kuchnią śródziemnomorską – włoską i grecką – oraz oczywiście z regionalnymi specjałami. Warto poszukać tych ostatnich, gdyż może to być jedyna w swoim rodzaju okazja do tego, by spróbować chociażby pstrąga po izersku. Wśród popularnych dań można wymienić również kwaśnicę na wędzonce oraz wołowinę po izersku. Cena obiadu dla jednej osoby rozpoczyna się tu od 30 zł.


Region ma dobrze rozwiniętą bazę gastronomiczną. W wielu miejscowościach znajdują się zarówno restauracje z daniami regionalnymi, jak i tradycyjnymi daniami kuchni polskiej. Warto spróbować dań tutejszej kuchni.

Noclegi w Górach Izerskich

Najchętniej wybieranymi kategoriami noclegów w Górach Izerskich są kwatery i pokoje oraz apartamenty – najczęściej wybierane przez pary i rodziny z dziećmi. Turystów możemy się tu spodziewać praktycznie przez cały rok. Same Góry Izerskie mają niezwykłą ofertę noclegów, dostępnych na każdą kieszeń. W przypadku poszukiwania wolnych miejsc w Górach Izerskich, liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy polecają lub nie dane miejsce.

Cena za nocleg w Górach Izerskich

Średnia cena za nocleg w Górach Izerskich wynosi 146 zł. Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od standardu obiektu i jego lokalizacji – wiadomo, że im bliżej atrakcyjnych turystycznie miejsc, tym cena zdecydowanie wyższa. Największym zainteresowaniem cieszą się pensjonaty, w których koszt noclegu rozpoczyna się już od 25 zł. W przypadku niektórych obiektow, może mieć zastosowanie tzw. cennik weekendowy. Według wyliczeń portalu Nocowanie.pl, ceny noclegów w weekend są droższe o 27% w stosunku do cen, obowiązujących w dni powszednie.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Górach Izerskich

Turyści, poszukujący noclegu w Górach Izerskich, najczęściej pytają o dostępność łazienki, parkingu i telewizora. Podobnie wygląda sytuacja z internetem. Szczególne znaczenie odgrywa parking, gdyż jak wiadomo, prawie każdy obecnie porusza się swoim własnym środkiem lokomocji. Na szczęście większość obiektów oferuje takie udogodnienie. Najmniej osób pyta o możliwość wyżywienia i dostępność kuchni – wynika z informacji, przygotowanych na podstawie zapytań turystów.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Górach Izerskich

Ile kosztuje nocleg w Górach Izerskich?
Cena za nocleg w Górach Izerskich zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii pensjonaty, wtedy koszt noclegu może wynieść od 25 zł. Średnia cena noclegu w Górach Izerskich wynosi 160 zł.
Czy ceny noclegów w Górach Izerskich w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 30% od cen w dzień powszedni.
Jakie miejscowości w Górach Izerskich są najbardziej popularne?
Turyści szukający noclegu w Górach Izerskich najchętniej wybierają: Świeradów-Zdrój, Grotów.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Górach Izerskich?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: kwatery i pokoje, apartamenty. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Górach Izerskich mają najlepsze opinie?
Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Górach Izerskich to: Zaciszny Dworek, Domek Pod Wieżą, Apartament Zebra.
Które noclegi w Górach Izerskich są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Górach Izerskich poleca Gościniec Pod Bukiem, Strefa Ciszy Świeradów-Zdrój Rosmarino, Ski & Bike Haus.
Które noclegi w Górach Izerskich są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Apartament Minimar, Willa Ostoja, Pokoje Gościnne Harbulówka.

Filtry

Zamknij