Imprezy i koncerty w Katowicach

Sprawdź, co dzieje się w czasie Twojego urlopu!

Nie znaleziono w tym terminie żadnych wydarzeń

Katowice Aktualności

Ogromnym sukcesem zakończyła się 20. jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Turystyki, Spa, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego GLOBalnie w Katowicach. Udział w imprezie wzięło wielu wystawców z różnych zakątków świata, a podczas jej trwania, stoiska odwiedziło kilka tysięcy osób!
2014 rok będzie bogaty w ważne dla branży turystycznej wydarzenia. Jedno z nich to największa impreza turystyczna w południowej Polsce, czyli Międzynarodowe Targi Turystyki, Spa, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego GLOB. W roku 2014 odbędzie się 20. jubileuszowa edycja tego wydarzenia!

Soundtropolis 2012

Na wszystkich miłośników muzyki elektronicznej czeka kolejna edycja SOUNDTROPOLIS. Już w sierpniu w katowickiej Dolinie Trzech Stawów pod rozgwieżdżonym niebem znani DJ-e w otoczeniu kolorowych laserów wprowadzą nas w magiczny klimat doskonałej muzyki.
10 listopada bramy katowickiego Spodka otworzą się przed Wami szeroko. Wszystkich uczestników imprezy przywitają utalentowani twórcy brzmień Techno. Mayday "Twenty Young" to największa impreza muzyczna ze wszystkich organizowanych w Europie i już niedługo będziemy mogli w niej uczestniczyć w Katowicach!

Soundtropolis 2011

Tego lata runą mury otaczające dotąd SOUNDTROPOLIS. Naturalną koleją rzeczy jest ewolucja. Teraz nic Nas nie powstrzyma. Ta noc będzie miała w sobie coś magicznego i zapewni wiele mocnych doznań. Czyste brzmienie doskonałej muzyki w przepięknej scenerii to już w sierpniu!
Śląskie Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Katowicach − wojewódzka samorządowa instytucja kultury, która zajmuje się dokumentowaniem wartości materialnych, duchowych i przestrzennych należących do dziedzictwa kulturowego Górnego Śląska.

Lato w Katowicach

Lato w mieście, wacle nie musi oznaczać nudy. Tym bardziej jeśli chodzi o Katowice. W czerwcu odbędzie się tam Silesian Massacre Festival, natomiast w sierpniu Off Festival. Zapraszamy!
Muzeum Hansa Klossa to mieszcząca się w Katowicach przy ul. Gliwickiej 6 prywatna placówka kulturalna, prezentująca wystawy związane z serialem Stawka większa niż życie. Muzeum zostało otwarte dla zwiedzających 1 marca 2009 o godzinie 10:00. Jego pomysłodawcą i twórcą jest Piotr Owcarz.
Centrum dysponuje dwiema nowoczesnymi salami kinowymi z 372 i 46 miejscami, w których oprócz wyświetlania filmów będą organizowane przeglądy tematyczne, festiwale filmowe oraz sesje popularnonaukowe. Do dyspozycji widzów jest również sala do projekcji DVD, gdzie równocześnie na 6 monitorach można oglądać dowolne przez siebie wybrane filmy.

Muzeum Śląskie

Muzeum Śląskie w Katowicach zostało powołane do życia uchwałą Sejmu Śląskiego z 23 stycznia 1929 i działało do wybuchu wojny w 1939. Ponownie otwarte w 1984, w 2006 wpisane do Państwowego Rejestru Muzeów. Najważniejsze eksponaty muzeum prezentowane są na stałej wystawie "Galeria Malarstwa Polskiego", znajdują się tam prace m.in: Józefa Chełmońskiego, Artura Grottgera, Tadeusza Makowskiego, Jacka Malczewskiego, Jana Matejki, Józefa Mehoffera i Stanisława Wyspiańskiego.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!