Imprezy i koncerty w Mikołajkach Sprawdź, co dzieje się w czasie Twojego urlopu!

Imprezy w okolicy Mikołajek

Miejscowość:
Ruciane-Nida
(ok. 17km od Mikołajek)
Miejsce imprezy:
Ruciane-Nida - Karwica

Mikołajki Aktualności

Płatności polskim bonem turystycznym przyjmowane są już od 1 sierpnia 2020 r. Przez kilka pierwszych dni Polacy dokonali transakcji na wiele milionów złotych, a to dopiero początek – ważność świadczenia upływa dopiero wraz z końcem marca 2022 r. Można więc dobrze zaplanować rodzinny wypoczynek. Jednym z miasteczek, które kuszą turystów, są Mikołajki zlokalizowane w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Przygotowaliśmy informacje o obiektach noclegowych, realizujących płatności bonem turystycznym.
Powiatowy Zarząd Dróg informuje, że już od 1 czerwca czynny będzie prom pasażersko-samochodowy, łączący miejscowość Wierzba z zachodnim brzegiem jeziora Bełdany. Dzięki temu znacznie skraca się podróż chociażby do popularnych Mikołajek.
Mazurskie akweny to nie tylko Mamry, Śniardwy czy popularny Niegocin. W regionie jest ich tysiące! Przygotowaliśmy listę kilku ciekawych zbiorników wodnych, które warto wziąć pod uwagę, szukając ciekawych miejsc na Mazurach.
Pierwszy weekend lipca w Mikołajkach upłynie pod znakiem świetnej zabawy. Już w piątek rozpoczyna się święto miasta – Dni Mikołajek 2019 będą wypełnione atrakcjami.
Wielkie Jeziora Mazurskie to największa naturalna atrakcja regionu. Przyszedł czas, by zadbać o przebiegające tamtędy szlaki i zainwestować w rozbudowę i przebudowę znajdującej się tam infrastruktury. Co zatem zostanie zmienione?
Jezioro Łuknajno to jeden z ciekawszych akwenów na Mazurach, który został uznany przez UNSECO rezerwatem biosfery. Warto poznać bliżej to miejsce i dowiedzieć się, co przesądza o jego wyjątkowości.
W najbliższy weekend startuje 75. edycja Rajdu Polski. Bazą wyścigu będą Mikołajki, które już szykują się na przyjęcie zawodników i kibiców. Jeśli chcesz doświadczyć wyjątkowych emocji i zobaczyć najlepszych kierowców rajdowych, nie może cię zabraknąć podczas wyścigów.
Spędzasz wakacje na Mazurach i chcesz poczuć żeglarskie emocje, ale brakuje ci doświadczenia? Wypróbuj trasę z Giżycka do Mikołajek, którą wielu traktuje jako test przed większymi wyzwaniami. A przy okazji jest to szlak z wieloma atrakcjami, czekającymi na brzegu.
Mikołajki to świetne miejsce dla rowerzystów. Już 24 czerwca miasto i jego okolice staną się areną zmagań dla uczestników 6. etapu Mazury MTB „W krainie Króla Sielaw”.
Wakacje w Mikołajkach rozpoczną się mocnym akcentem. W dniach 23 i 24 czerwca na trasach wokół miasta zostanie rozegrana 42. edycja samochodowego Rajdu Kormoran. Organizatorem imprezy jest Olsztyński Klub Rajdowy.

Często zadawane pytania dotyczące imprez w Mikołajkach

Jakie wydarzenia odbywają się w najbliższym czasie w Mikołajkach?
Najbliższe imprezy, które odbędą się w Mikołajkach lub okolicy to: Mazurski Maraton Rolkowy 2021 w Rucianem-Nidzie.