Zaczynamy sezon żeglarski na Mazurach!

Zaczynamy sezon żeglarski na Mazurach!

Przed nami majówka, która zazwyczaj oznacza inaugurację sezonu żeglarskiego na Mazurach. Sprawdziliśmy, jak najważniejsze kurorty powitają u siebie turystów i żeglarzy.

Majówka w Mikołajkach


Wraz z początkiem maja senne do tej pory Mikołajki budzą się do życia i zamieniają w gwarne miasteczko, prawdziwą Żeglarską Stolicę Polski. Tutaj sezon rozpoczyna się już 28 kwietnia pierwszymi regatami z cyklu Grand Prix Mikołajek. Po raz pierwszy w tym roku zawodnicy zmierzą się na Jeziorze Mikołajkim. Kolejne etapy zaplanowano między innymi na czerwiec, lipiec i sierpień. Pierwszy dzień żeglarskiej imprezy zakończy koncert zespołu Szantaż, który odbędzie się w Wiosce Żeglarskiej.

To nie wszystkie atrakcje, jakie podczas majówki czekają na turystów w Mikołajkach. Warto wybrać się na plac Wolności, gdzie 29 kwietnia zostanie zorganizowana wystawa samochodów marki Jaguar, natomiast od 1 do 4 maja będzie odbywać się impreza „Majówka z Radiem Zet”. Na dorosłych i dzieci czekają liczne zabawy, konkursy oraz animacje. W programie również koncerty, które zawsze cieszą się dużą popularnością.

Planujesz majówkę w tym mieście? Zobacz noclegi, wejdź: Noclegi w Mikołajkach

Majówka w Giżycku


Naprawdę wielkie otwarcie sezonu szykowane jest w Giżycku, gdzie 1 maja odbędzie się Parada Jednostek Pływających. Chętni do jej obejrzenia na pewno licznie zgromadzą się przy moście obrotowym na Kanale Łuczańskim. Parada połączona jest z konkursem na najładniej udekorowaną jednostkę. Oprócz tego wydarzeniu towarzyszyć będą pokazy szczudlarskie, pokaz tańca latino oraz jarmark. Na zakończenie dnia zaplanowano koncerty. W Giżycku wystąpi szantowo-folkowy zespół Okaw-Sztorm i Tymon Tymański ze swoim projektem „Tymon Tymański gra The Beatles”. Impreza rozpoczyna się o godzinie 11:00 przed południem.

Majówka w Giżycku to zawsze dobry pomysł! Wejdź i zobacz: Noclegi w Giżycku

Majówka w Węgorzewie


Spędzasz majówkę w Węgorzewie? 1 maja w porcie Klubu Morskiego LOK zostanie zainaugurowany sezon żeglarski, w którym wezmą udział m.in. przedstawiciele miejskich władz i innych instytucji. Kolejne propozycje będą już zdecydowanie mniej oficjalne. Na 2 maja zaplanowano bowiem imprezy sportowe – biegi uliczne oraz Półmaraton Węgorza, czyli największe sportowe wydarzenia dla amatorów w gminie. W tym roku organizatorzy przewidzieli nową trasę!

Jeszcze więcej atrakcji zaplanowano na Święto 3 Maja. Wtedy odbędzie się Rodzinny Rajd Rowerowy im. dh. Janka Biłata, który zakończy się festynem w Parku Helwinga. Warto wybrać się też nad Jezioro Święcajty, gdzie zostaną zorganizowane regaty oraz impreza rodzinna

Szukasz ofert na majówkę w Węgorzewie? Wejdź i zobacz: Noclegi w Węgorzewie

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również