Imprezy i koncerty w Szczecinie

Sprawdź, co dzieje się w czasie Twojego urlopu!

Nie znaleziono w tym terminie żadnych wydarzeń

Szczecin Aktualności

Szczecin to miasto wyjątkowe z wielu powodów. To zarówno stolica Pomorza Zachodniego, jak i miejsce, które cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem turystów. Zabytki tego miasta to punkt obowiązkowy każdego, kto planuje swoją wyjątkową podróż do Szczecinie. Już niedługo to wyjątkowe miejsca zyska nową atrakcję turystyczną, która zostanie zrewitalizowana i udostępniona turystom. Co to takiego?
Na Zalewie Szczecińskim trwają prace nad dwiema sztucznymi wyspami. Dlaczego są tworzone i jakim celom będą służyć? Niżej odpowiadamy na te pytania!
Wzgórza Bukowe położone są północy Polski. To idealne miejsce na wypoczynek zarówno dla mieszkańców okolicznych miejscowości, jak i turystów odwiedzających Szczecin. Z dala od zgiełku miasta i tłumów ludzi, stanowią wspaniałą atrakcję przyrodniczą. Znajdziemy tam liczne szlaki – piesze i rowerowe, punkty widokowe, rezerwaty i pomniki przyrody oraz wiele nieodkrytych jeszcze miejsc.
Puszcza Bukowa to idealne miejsce na aktywny wypoczynek. Niby to jeszcze Szczecin, ale jakoś tak tu cicho i spokojnie. Pełno ustronnych miejsc, nie dociera tu hałas miasta, nie ma tłumów spacerowiczów. Jest za to zapach lasu, śpiew ptaków i liczne przyrodnicze atrakcje. Nie masz pomysłu na długi spacer? Zabierz psa, rodzinę, przyjaciół i ruszaj do Puszczy Bukowej. Nie pożałujesz!
Mieszkanie w dużym mieście ma swoje plusy i minusy. Wiadomo. Zdarzają się takie dni, gdy chcielibyśmy uciec od zgiełku, hałasu i tłumu. Jaki kierunek wtedy obrać? Gdzie szukać ustronnych miejsc. W pobliżu Szczecina jest ich sporo. Wystarczy się dobrze rozejrzeć.
W naszym cyklu najchętniej polecanych obiektów noclegowych przez turystów przyszedł czas na Szczecin. Miasto nazywane polskim oknem na świat, pełne zabytków i atrakcji. Sprawdźmy, które obiekty warte są Waszej uwagi.
Należysz do osób, które podczas urlopu nie lubią się spieszyć, pędzić razem z innymi w tłumie lub czekać w kolejkach do najbardziej znanych obiektów turystycznych? W takim razie nasza propozycja z pewnością przypadnie Ci do gustu. Sprawdź jak Szczecin zainspiruje właśnie Ciebie.
Wielbiciele aktywnego wypoczynku nie mogą przegapić imprezy, jaką jest Orient Gryf Szczecin 2013. To prawdziwe wyzwanie, ponieważ uczestnicy będą zmagać się zarówno na wodzie, jak i na lądzie.
W związku z obchodami 200. rocznicy urodzin  Fryderyka Chopina Polska Organizacja Turystyczna zorganizowała kampanię promującą Polskę za granicą. Z portu w Szczecinie, 13. czerwca  wypłynął  STS Fryderyk Chopin.

Pałac pod Głowami

Pałac pod Głowami w Szczecinie znajduje się przy pl. Żołnierza Polskiego 2. Jest to klasycystyczny budynek z końca XVIII wieku składający się z 2 budowli połączonych ze sobą w 1889 roku.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!