Co warto zobaczyć? Najpopularniejsze atrakcje

Zobacz wszystkie atrakcje
Deptak w Karpaczu

Deptak w Karpaczu

Karpacz, ul. Konstytucji 3 Maja

Trasa spacerowa 8.9
Świątynia Wang

Świątynia Wang

Karpacz, ul. Na Śnieżkę

Kościół 9.1
Zapora na Łomnicy

Zapora na Łomnicy

Karpacz, ul. Rybacka

Punkt widokowy 9.0

Co należy wiedzieć? Kilka słów o mieście

Karpacz jest stolicą Skijoeringu w Polsce. To właśnie tutaj, w zimowej scenerii rywalizują narciarze, którzy ciągnięci przez motory, quady lub skutery śnieżne walczą o to, by jak najszybciej znaleźć się na mecie. W okresie zimowym robi się tu naprawdę tłoczno, a to za sprawą dobrego usytuowania miasta, w którym sezon narciarski może potrwać znacznie dłużej. Jakimi atrakcjami dysponuje Karpacz? Zjawiając się w tym górskim kurorcie, warto zwiedzić drewnianą Świątynię Wang, która pochodzi ze średniowiecza, Muzeum Sportu i Turystyki Regionu Karkonoszy, Muzeum Zabawek i Lalek, a także miasteczko Country, gdzie można na własne oczy zobaczyć najazd Indian, napad na bank, czy spróbować swoich sił w utrzymaniu się na grzbiecie elektrycznego byka. Na dokładkę, małych turystów z pewnością przyciągnie Muzeum Konsol Gier Video, a także Interaktywna Wystawa Modeli z klocków LEGO.

Gdzie dobrze zjeść? Restauracje

Zobacz wszystkie restauracje
Oro Cavallo

Oro Cavallo

Karpacz, ul. Konstytucji 3 Maja

Nad Potokiem Restauracja

Nad Potokiem Restauracja

Karpacz, ul. Mostowa

Restauracja Mamma Mia

Restauracja Mamma Mia

Karpacz, ul. Karkonoska

Co warto wiedzieć? Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
Bon turystyczny w Karpaczu  - gdzie można go wykorzystać! Lista obiektów

Turyści od 1 sierpnia mogą aktywować bon turystyczny 500+, wspierający polskie rodziny oraz krajową turystykę w czasie kryzysu. Skorzysta z niego każde dziecko, które nie ukończyło 18 lat! Dzięki temu można zaplanować wypoczynek w dowolnym terminie – nie tylko w wakacje, ale również podczas ferii zimowych czy wiosną. Jest to więc szansa na spędzenie wspaniałego czasu w dowolnym miejscu w Polsce. Jeżeli dzięki bonowi turystycznemu zacząłeś planować wyjazd do Karpacza, zobacz listę miejsc, w których możesz nim zapłacić.

Karpacz czy Duszniki-Zdrój?
Region całego Dolnego Śląska obfituje w niezapomniane przeżycia i wyjątkowe miejsca, w których o każdej porze roku możemy miło spędzić czas. Dużym zainteresowaniem turystów, odwiedzających ten region, cieszą się zarówno Karkonosze, jak i Góry Orlickie. Gdzie jest lepiej? Wzięliśmy pod uwagę kilka kryteriów i podpowiemy Wam, do której miejscowości lepiej jest się wybrać na wypoczynek.
Karpacz czy Szklarska Poręba?
Odpowiedź na wyżej postawione pytanie nie jest prosta. Wśród turystów, opinie zapewne również są podzielone. Cały region górski, jakim są Karkonosze jest warty odwiedzenia. W poniższym artykule, postaramy się zachęcić do przyjazdu, zarówno w jedno i drugie miejsce, bo naprawdę warto!
Na narty do Karpacza - najlepsze miejsca

Planujecie wyjazd na narty do Karpacza? Sprawdźcie, jakie ośrodki są szczególnie warte polecenia w tym mieście. Poziom jest naprawdę wysoki – w końcu Karpacz to jeden z najpopularniejszych polskich ośrodków zimowych.

Gdzie się zatrzymać? Polecane noclegi

Zobacz wszystkie noclegi
Pensjonat Marynia 9.8

Pensjonat Marynia

ul. Linowa 7
Willa Paweł 9.4

Willa Paweł

ul. Skalna 27
Rezydencja Classic 9.6

Rezydencja Classic

ul. Kościelna 5d