Co warto zobaczyć? Najpopularniejsze atrakcje

Zobacz wszystkie atrakcje
Deptak w Karpaczu

Deptak w Karpaczu

Karpacz, ul. Konstytucji 3 Maja

Trasa spacerowa 9
Świątynia Wang

Świątynia Wang

Karpacz, ul. Na Śnieżkę

Kościół 9.2
Zapora na Łomnicy

Zapora na Łomnicy

Karpacz, ul. Rybacka

Punkt widokowy 9.2

Co należy wiedzieć? Kilka słów o mieście

Karpacz jest stolicą Skijoeringu w Polsce. To właśnie tutaj, w zimowej scenerii rywalizują narciarze, którzy ciągnięci przez motory, quady lub skutery śnieżne walczą o to, by jak najszybciej znaleźć się na mecie. W okresie zimowym robi się tu naprawdę tłoczno, a to za sprawą dobrego usytuowania miasta, w którym sezon narciarski może potrwać znacznie dłużej. Jakimi atrakcjami dysponuje Karpacz? Zjawiając się w tym górskim kurorcie, warto zwiedzić drewnianą Świątynię Wang, która pochodzi ze średniowiecza, Muzeum Sportu i Turystyki Regionu Karkonoszy, Muzeum Zabawek i Lalek, a także miasteczko Country, gdzie można na własne oczy zobaczyć najazd Indian, napad na bank, czy spróbować swoich sił w utrzymaniu się na grzbiecie elektrycznego byka. Na dokładkę, małych turystów z pewnością przyciągnie Muzeum Konsol Gier Video, a także Interaktywna Wystawa Modeli z klocków LEGO.

Gdzie dobrze zjeść? Restauracje

Zobacz wszystkie restauracje
Oro Cavallo

Oro Cavallo

Karpacz, ul. Konstytucji 3 Maja

Nad Potokiem Restauracja

Nad Potokiem Restauracja

Karpacz, ul. Mostowa

Restauracja Mamma Mia

Restauracja Mamma Mia

Karpacz, ul. Karkonoska

Co warto wiedzieć? Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
Śnieżka - prawdziwa perła Karkonoszy. Który szlak wybrać?

Podczas każdej podróży w regiony górskie, głównym celem większości osób staje się zdobywanie popularnych i tych najwyższych szczytów. To nie tylko wspaniała, górska przygoda, ale również możliwość podziwiania niezwykłej panoramy - bardzo często również szczytów, które są oddalone od danego miejsca o setki kilometrów. Każdy, kto zdecyduje się na urlop w Sudetach, koniecznie powinien zdobyć Śnieżkę, czyli najwyższy szczyt Karkonoszy. W tym artykule przedstawimy Wam ciekawostki, związane z tym szczytem i opcje tras, które umożliwią dotarcie w to niezwykłe miejsce.

Azyl dla dorosłych. Piękny domek z widokiem na góry
Od czasu do czasu każdy chciałby zostawić za sobą codzienność, by spędzić kilka dni w wyjątkowym miejscu. Z myślą o takich osobach pojawia się coraz więcej ofert noclegowych dla dorosłych, gdzie nie zabiera się dzieci. Cieszą się one dużym zainteresowaniem.
Szlaki na Śnieżkę zamknięte! Co jest tego przyczyną?
Planujesz wejście na Śnieżkę? Uważnie dobieraj trasę, ponieważ część szlaków prowadzących na jej szczyt przebiega przez prywatne grunty. Właściciel chce ograniczyć wędrówki turystów i zamknął do nich dostęp!
Bon turystyczny w Karpaczu - gdzie można go wykorzystać! Lista obiektów

Bon turystyczny pozwala zaplanować wypoczynek w dowolnym terminie – nie tylko w wakacje, ale również podczas ferii zimowych czy wiosną. Jest to więc szansa na spędzenie wspaniałego czasu w dowolnym miejscu w Polsce. Jeżeli dzięki bonowi turystycznemu zacząłeś planować wyjazd do Karpacza, zobacz listę miejsc, w których możesz nim zapłacić.

Gdzie się zatrzymać? Polecane noclegi

Zobacz wszystkie noclegi

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!