Co warto zobaczyć? Najpopularniejsze atrakcje

Zobacz wszystkie atrakcje
Wioska Żeglarska Mikołajki

Wioska Żeglarska Mikołajki

Mikołajki, ul. Kowalska

Port i przystań 8.6
Pomnik Króla Sielaw

Pomnik Króla Sielaw

Mikołajki, ul. plac Wolności

Pomnik 8.6
Plac Wolności w Mikołajkach

Plac Wolności w Mikołajkach

Mikołajki, ul. plac Wolności

Rynek, starówka 8.8

Co należy wiedzieć? Kilka słów o mieście

Mikołajki to Mazury w pigułce, bo turyści w jednym mogą znaleźć wszystko, z czego słynie region. Są tu więc znane jeziora (Śniardwy, Tałty i Mikołajskie) z popularnymi szlakami żeglarskimi, dzika przyroda w Mazurskim Parku Krajobrazowym i tętniąca życiem wioska żeglarska. To właśnie tutaj najlepiej czuć atmosferę Mikołajek, wystarczy wejść do jednej z tawern, gdzie można zjeść mazurską rybę i posłuchać koncertów szantowych. W Mikołajkach koniecznie trzeba wybrać się też na rynek, którego centralnym punktem jest pomnik Króla Sielaw, oraz zwiedzić Muzeum Reformacji.

Co warto wiedzieć? Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
Mikołajki. Gdzie zrealizować bon turystyczny?
Jednym z miasteczek, które kuszą turystów, są Mikołajki zlokalizowane w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Przygotowaliśmy informacje o obiektach noclegowych, realizujących płatności bonem turystycznym.
Prom Wierzba - Bełdany otwiera sezon!
Powiatowy Zarząd Dróg informuje, że już od 1 czerwca czynny będzie prom pasażersko-samochodowy, łączący miejscowość Wierzba z zachodnim brzegiem jeziora Bełdany. Dzięki temu znacznie skraca się podróż chociażby do popularnych Mikołajek.
TOP 6 jezior na Mazurach, których możesz nie znać

Mazurskie akweny to nie tylko Mamry, Śniardwy czy popularny Niegocin. W regionie jest ich tysiące! Przygotowaliśmy listę kilku ciekawych zbiorników wodnych, które warto wziąć pod uwagę, szukając ciekawych miejsc na Mazurach.

Dni Mikołajek 2019 już w ten weekend!

Pierwszy weekend lipca w Mikołajkach upłynie pod znakiem świetnej zabawy. Już w piątek rozpoczyna się święto miasta – Dni Mikołajek 2019 będą wypełnione atrakcjami.

Gdzie się zatrzymać? Polecane noclegi

Zobacz wszystkie noclegi

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!