Okres świąteczno-noworoczny. Gdzie warto wyruszyć na urlop?

Okres świąteczno-noworoczny. Gdzie warto wyruszyć na urlop?

Do Świąt Bożego Narodzenia pozostał nieco ponad miesiąc. To ostatnia chwila, by zarezerwować swoje wymarzone miejsce noclegowe na ten okres. Góry, morze, czy popularne polskie miasto? Pomysłów jest naprawdę dużo, dlatego warto już dziś odpowiednio zaplanować ten czas. W tym artykule podpowiemy Wam, jakie miejsca wybrać, by w pełni poczuć klimat świąt i godnie świętować nadejście Nowego 2021 Roku. Gdzie warto się wybrać? Sprawdźmy!

Nie da się ukryć, że Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który spędzamy w gronie najbliższych nam osób, przy suto zastawionym stole. Spotykamy się z rodziną, znajomymi, często przemierzając setki kilometrów. Ostatnie lata pokazały jednak, że coraz więcej osób decyduje się na spędzenie Świąt w ramach zimowego urlopu. Tym samym omijają wszelkie przygotowania, unikając jednocześnie przedświątecznej gorączki i zakupowego szału. Wyjazdy w okresie świąteczno-noworocznym cieszą się wielkim zainteresowaniem, nie tylko wśród osób samotnych, ale również wśród rodzin - bardzo często wyjeżdżają rodzice z dziećmi i dziadkami. 


Patrząc na preferencje turystów, jeśli chodzi o wyjazdy w tym okresie, podkreślić należy, że królują przede wszystkim góry. Bo chyba nie ma takiej osoby, która chciałaby spędzić święta, niczym w bajce - we wspaniałej, zimowej atmosferze i w domku z kominkiem, z dala od zgiełku i problemów, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Góry nie są jedynym regionem, w który chętnie wybierają się turyści na święta. Podobna sytuacja ma miejsce, w przypadku miejscowości nadmorskich, mazurskich, czy wypełnionych ciszą i spokojem, w których każdy będzie mógł wypocząć z dala od tłumu turystów. Sprawdźmy, które dokładnie miejsca cieszą się największym zainteresowaniem turystów.


Który region wybrać na wyjazd świąteczno-noworoczny?


Sytuacja, w której obecnie znajdują się wszystkie obiekty noclegowe, jak i turyści, spowodowała, że możliwy jest tylko i wyłącznie nocleg, jeśli mamy do czynienia z wyjazdem służbowym. Z takim ograniczeniem musimy się zmagać do 29 listopada. Jest duża nadzieja na to, że od 30 listopada noclegi w obiektach noclegowych staną się możliwe dla wszystkich turystów, a co za tym idzie, możliwe będą wyjazdy na urlop świąteczno-noworoczny. 


Podkreślić mimo wszystko trzeba fakt, że nadchodzące Święta i Sylwester będą zupełnie inne, niż te, do których przywykliśmy. Ma to oczywiście związek z trwającą pandemią koronawirusa i odwołaniem masowych imprez sylwestrowych i jarmarków bożonarodzeniowych. Ten czas możemy w związku z tym spędzić tak, jak najbardziej lubimy i dokładnie tak, jak to sobie zaplanowaliśmy. Szczególnym zainteresowaniem turystów cieszą się oferty noclegów w ustronnych miejscach, w przypadku których kontakt międzyludzki jest ograniczony, a każdy może cieszyć się wspaniałym klimatem, ciszą i spokojem, bliskim otoczeniem lasów, czy innych atrakcji przyrodniczych. W tym wszystkim warto również pamiętać o wszelkich zaleceniach, publikowanych przez Ministerstwo Zdrowia i GIS. Chodzi tu przede wszystkim o zachowanie odpowiedniego dystansu od innych, dezynfekcji rąk i noszeniu maseczek ochronnych.


  • Świąteczny wyjazd w góry

Rozpoczynamy od regionu, który cieszy się największym zainteresowaniem wśród Polaków. Mowa tu oczywiście o górach. Pomimo tego, że największa impreza sylwestrowa w Zakopanem została odwołana, to i tak miasto to cieszy się największym zainteresowaniem, jeśli chodzi o urlop w okresie świąteczno-noworocznym. Ale to nie tylko Zakopane, ale również miejscowości z innych regionów górskich. Chętnie wyszukiwane są domki w Bieszczadach, dużym zainteresowaniem cieszą się również Karkonosze, czy Beskidy. Marzenie o białych świętach w domku z kominkiem może stać się rzeczywistością, jeśli właśnie teraz zaplanujemy swój pobyt - czasu coraz mniej.


Tutaj znajdziesz oferty na Boże Narodzenie w górach


Dlaczego góry cieszą się w tym czasie takim zainteresowaniem? Przede wszystkim właśnie tu każdy może spędzić czas tak, jak lubi, zazwyczaj w sposób aktywny. Duża część osób łączy tu świętowanie przy stole ze spalaniem kalorii na świetnie przygotowanych stokach narciarskich. Właściciele obiektów noclegowych dokładają wszelkich starań, by goście w obiektach noclegowych czuli się jak u siebie w domu. Możemy być pewni tego, że na stołach również znajdzie się 12 tradycyjnych potraw wigilijnych. A jak będzie wyglądać sytuacja z Sylwestrem? O hucznych imprezach raczej możemy zapomnieć, jednak świętowanie w swoim rodzinnym kameralnym gronie to na pewno wspaniała opcja dla każdego, szczególnie gdy mamy możliwość wypoczynku w tak wyjątkowym miejscu.


Sprawdź oferty specjalne na Sylwestra w górach


  • Okres świąteczno-noworoczny nad morzem


Wyjazd nad polskie morze cieszy się niesłabnącą popularnością i to nie tylko w sezonie letnim. Ostatnie lata pokazały, że ten właśnie region gwarantuje mile spędzony czas w okresie świąteczno-noworocznym. Podobnie, jak w przypadku gór, również i tu można spędzić swój urlop z najbliższymi nam osobami tak, jak najbardziej lubimy. Można to przede wszystkim robić w sposób aktywny - spacerując po plaży i zwiedzać region Pomorza lub Pomorza Zachodniego, które mają naprawdę wiele do zaoferowanie dla turystów.


Sprawdź:

Pomorze dla turystów. Gdzie warto się wybrać?

Pomorze Zachodnie dla turystów. Gdzie warto się wybrać?


Nadmorskie miejscowości mają wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o świąteczny wypoczynek. O zimie, niczym z bajki, raczej możemy zapomnieć. Mimo wszystko, da się tu poczuć klimat tego fantastycznego okresu - wszystko dzięki tutejszym iluminacjom, ozdobom i świątecznego klimatu, który są w stanie zaoferować właściciele obiektów noclegowych. Podobnie, jak w przypadku gór, również i tu, dbają o każdy szczegół, tak by każdy był zadowolony i mógł się poczuć jak na świętach w swoim własnym domu.


Już dziś sprawdź oferty specjalne na Boże Narodzenie nad morzem


Jeśli chodzi o Sylwestra, to sytuacja wygląda podobnie, jak wszędzie. O masowych i hucznych imprezach możemy zapomnieć. Pozostaje nam w związku z tym powitanie Nowego Roku na plaży lub zorganizowanie czasu w obiekcie noclegowym, w którym mamy przyjemność wypoczywać.


Zapoznaj się z ofertami sylwestrowymi nad polskim morzem


  • Święta i Sylwester w ustronnych miejscach


Tak, jak to już wcześniej zostało wspomniane, pandemia koronawirusa spowodowała, że dużym zainteresowaniem cieszą się kategorie noclegów w ustronnych miejscach. Z tego typu oferty każdy może skorzystać w każdym polskim regionie. Jeśli liczy się dla Was cisza i spokój oraz możliwość wypoczynku w gronie najbliższych Wam osób, to ta oferta jest stworzona specjalnie dla Was. Bliskość lasów, jeziora, czyste powietrze, zimowy i bajkowy klimat - to i wiele innych możliwości, związanych z wypoczynkiem, jest możliwe również w okresie świąteczno-noworocznym. To przede wszystkim gwarancja mile i bezpiecznie spędzonego czasu wśród najbliższych osób.


Sprawdź oferty noclegów w ustronnych miejscach


Uwaga na fałszywe obiekty noclegowe


W związku ze zbliżającymi się świętami i zakończeniem roku 2020, w sieci uaktywniają się osoby, oferujące fałszywe noclegi w popularnych miejscowościach, takich jak np. Zakopane, Sopot, czy inne miejscowości górskie lub nadmorskie.


Czas pandemii i ograniczeń związanych z działalnością obiektów noclegowych spowodował masowe pojawianie się tego typu ofert. Na czym dokładnie polega próba tego typu oszustwa? Przede wszystkim w internecie pojawiają się oferty, zachęcające turystów do jak najszybszej rezerwacji noclegów na Święta Bożego Narodzenia lub na Sylwestra. Warto podkreślić, że oszuści nawet się nie wysilają - publikują te same zdjęcia domków, tylko pod różną nazwą obiektów i w innych lokalizacjach. Pod podanym adresem może znajdować się ruina lub niewykończona budowla, a wpłata zaliczki lub całości kwoty za pobyt, może spowodować, że stracimy wszystkie pieniądze. Warto w związku z tym zachować czujność i zwracać uwagę na tego typu detale, jak galeria zdjęć obiektu, dokładna lokalizacja obiektu, którą można również sprawdzić na dostępnych mapach i w nawigacji. Nie daj się oszukać!


Pamiętaj, że rezerwując nocleg na portalu Nocowanie.pl, masz pewność, że obiekt istnieje w rzeczywistości i Twój nocleg dojdzie do skutku. Wszystkie kwatery, pensjonaty i domki są weryfikowane przez naszych przedstawicieli i Biuro Obsługi Klienta.


Mamy nadzieję, że nadchodzące Święta i Sylwester będą pełne wielu wspaniałych przeżyć, związanych z wypoczynkiem i przebywaniem w gronie najbliższych osób. Okres świąteczno-noworoczny spędzony poza domem może okazać się równie cudowny, co ten spędzany w naszym domu.


Następny artykuł Jak przeprowadzić akcję...

Komentarze

Zobacz również