Park Iluminacji w Lublinie. Miasto zyskało zimową atrakcję!

Park Iluminacji w Lublinie. Miasto zyskało zimową atrakcję!

Lublin zyskał nową atrakcję, która przyciągnie ludzi do Ogrodu Botanicznego UMCS również późną jesienią i zimą. Jest to park iluminacji, wprowadzający do miasta magię i niezwykłą atmosferę zimowej krainy. To miejsce po prostu trzeba zobaczyć!

Okazja do tego nadarzy się już w najbliższych weekend, bowiem oficjalne otwarcie parku nastąpiło 5 listopada 2021. Atrakcja będzie dostępna aż do lutego, co na pewno zachęci lublinian do przyjazdu do Ogrodu Botanicznego UMCS również zimą, gdy większość roślin jest uśpiona.

Za park iluminacji odpowiada firma, która podobne konstrukcje ustawiła też we Wrocławiu, Poznaniu i Bydgoszczy. Lublin jest czwartym miastem, oferującym park iluminacji od Lumina Park.

Ogród Botaniczny UMCS

Ogród Botaniczny UMCS

Lublin, ul. Sławinkowska

Ogrody botaniczne 9.2

Park Iluminacji “Botaniczna Podróż” w Lublinie


Atrakcja nie będzie zbiorem przypadkowych kształtów i świetlnych figur. To przemyślany spacer, który pozwoli odkryć uroki lubelskiego ogrodu. Chociaż jego najpiękniejsze okazy roślinne są uśpione, to dzięki odpowiedniemu oświetleniu, zwiedzający odbędą multimedialną podróż dookoła świata.

Poznając drzewa i krzewy różnych kontynentów, będzie można równocześnie odkrywać kolejne krainy wyczarowane światłem, dźwiękiem i efektami multimedialnymi. Wraz z pracownikami ogrodu zadbaliśmy też o warstwę edukacyjną atrakcji – w czasie spaceru będzie można dowiedzieć się wielu ciekawostek dotyczących drzew i krzewów rosnących w ogrodzie, podanych w przystępny sposób zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych pasjonatów dendrologii – czytamy w opisie wydarzenia na Facebooku.


Trasa “Botanicznej Podróży” wynosi blisko kilometr, ale oprócz niej przygotowane są także dodatkowe świetlne atrakcje oraz punkty gastronomiczne. Dzięki temu park iluminacji w Ogrodzie Botanicznym UMCS stanie się dla lublinian jednym z ulubionych miejsc spacerowych.

Park iluminacji w Lublinie – godziny otwarcia i ceny biletów


Park Iluminacji “Botaniczna Podróż” będzie dostępny od 5 listopada 2021 do 14 lutego 2022. Dzięki temu stanie się scenerią świątecznych spacerów, walentynkowych spotkań a także celem wieczornych przechadzek. Szkoda rezygnować z możliwości odwiedzenia tak niezwykłego miejsca.

Park otwarty będzie codziennie do godziny 21:00 –
ostatnie wejście planowane jest na 20:00. Przyjść należy po zachodzie słońca, jednak najlepszy efekt iluminacji widoczny jest po całkowitym zapadnięciu ciemności. Bilety dostępne na stronie: www.bilety.luminapark.pl oraz w kasie Ogrodu Botanicznego.

Ceny biletów do parku iluminacji w Lublinie:  
  • bilet normalny 23 zł (poniedziałek - czwartek) / 26 zł (piątek - niedziela)  
  • bilet ulgowy 20 zł (poniedziałek - czwartek) / 23 zł (piątek - niedziela)
  • bilet rodzinny 79 zł (poniedziałek - czwartek) / 89 zł (piątek - niedziela)

Parki iluminacji w Polsce. Gdzie można je zobaczyć?


Lubelski park iluminacji jest czwartym z portfolio Lumina Park. Inne znajdują się w Zamku Topacz kolo Wrocławia, w Ogrodzie Dendrologicznym w Poznaniu oraz w Bydgoszczy w Parku Leśnym – Myślęcinek.

Oprócz tego w Polsce jest kilka innych parków lub ogrodów iluminacji. Bajkowe krainy znaleźć można m.in. w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie, który zmieni się w Nibylandię, a także w Krakowie oraz Chorzowie. Najsłynniejszy jest jednak Królewski Ogród Światła, który co roku rozbłyska przy pałacu w Wilanowie. Po zmroku park zamienia się w świetlistą krainę, przez co każdy spacer staje się niezwykłym przeżyciem.

Goście mogą przechadzać się 75-metrowym rozświetlonym tunelem, w którym rozbrzmiewa muzyka klasyczna, na dziedzińcu czeka rozświetlona pergola, a dalej widać Zimowy Ogród Króla. To właśnie tam znajdują się świetliste drzewka pomarańczowe. W niektóre wieczory fasadę pałacu ożywiają mappingi, czyli trójwymiarowe pokazy łączące światło, obraz oraz dźwięk.

Kraina światła na Gubałówce - Zakopane

Kraina światła na Gubałówce - Zakopane

Zakopane, ul. górna stacja kolei na Gubałówkę, Droga Zubka

Pomniki, rzeźby 10.0

Podobną atrakcją może pochwalić się Zakopane, które zaprasza do Krainy Światła na Gubałówce. Inspiracji nie trzeba było szukać daleko, bo w kulturze i folklorze Podhala. Można więc zobaczyć m.in. pierwszy wagonik, jaki w 1938 roku wjechał na szczyt Gubałówki, gazdów i tańczącą góralkę.

Następny artykuł Okres...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej