Imprezy i koncerty Sprawdź, co dzieje się w czasie Twojego urlopu!

Miejscowość:
Białystok
Miejsce imprezy:
Opera i Filharmonia Podlaska - ul. Odeska

Aktualności

Rząd poinformował o przedłużeniu obowiązujących obostrzeń, które mają zostać utrzymane do końca stycznia. Wyjątek będzie stanowić tylko nauczanie stacjonarne – do szkolnych ław wracają dzieci z klas I-III szkół podstawowych.
Nordic walking cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Nic w tym jednak dziwnego, skoro chodzenie z kijkami ma same zalety – może uprawiać je każdy, wszędzie i o każdej porze roku. Co warto wiedzieć zaczynając swoją przygodę z tą formą rekreacji? O tym przeczytacie poniżej.
Chyba każdy z nas lubi odkrywać i poznawać niezwykłe miejsca, nawet podczas sezonu zimowego. Najczęściej zdarza się tak, że wybieramy się w podróż, wsiadając w samochód, przemieszczając się z punktu A do punktu B. Jest jednak bardziej aktywny sposób odkrywania niezwykłych miejsc. Mowa tu oczywiście o skitouringu, który z jednej strony jest sportem ekstremalnym, a z drugiej pozwala odkrywać miejsca z naprawdę niezwykłej perspektywy.
Pandemia koronawirusa przyczyniła się do zawirowań w każdej dziedzinie życia. Chyba nie ma takiej branży, która nie odczułaby obecnego kryzysu. Do jednych z najbardziej poszkodowanych należą przedsiębiorcy prowadzący obiekty noclegowe, czy świadczące usługi gastronomiczne. Jaka przyszłość w obecnym kryzysie czeka branżę turystyczną? Jakie są najważniejsze wyzwania i zadania na najbliższy czas?
Wyjazd na weekend czerwcowy to dobra okazja do tego, by wykorzystać bon turystyczny. Świadczenie przysługuje rodzinom z dziećmi i można nim opłacić między innymi rodzinny wypoczynek. Gdzie najlepiej pojechać podczas długiego weekendu w czerwcu?
Mazury to wyjątkowy region, określany mianem polskiego cudu natury. Sporo w tym racji, bo właśnie tu każdy może odpocząć w bliskości z przyrodą, pośród wspaniałego klimatu i niezwykle czystych jezior. Do tego wszystkiego miasta i miejscowości z dużą ilością zabytków i atrakcji, idealnych dla każdej grupy wiekowej. Wycieczka na Mazury może być udana również poza sezonem letnim. Poznaj 5 pomysłów na jednodniowe wycieczki na Mazurach.
Od grudnia w Polsce trwają szczepienia przeciwko wirusowi Covid-19. Zgodnie z planem przygotowanym przez Ministerstwo Zdrowia proces ten jest przeprowadzany etapami. Obecnie zakończyły się szczepienia tzw. “Grupy 0”. Od 15 stycznia na szczepienie mogą rejestrować się osoby powyżej 80. roku życia. Poniżej przedstawiamy pełną listę placówek, w których będziemy mogli się zaszczepić.
Rok 2021 nie zaczął się pomyślnie dla polskich turystów. Ferie zimowe w jednym terminie dla całego kraju i nałożenie na właścicieli obiektów noclegowych zakazu wynajmu kwater sprawiło, że Polacy z tym większą determinacją zaczęli szukać noclegów na wakacje. Sprawdziliśmy wakacyjne trendy na bieżący rok – tam będzie można spotkać tłumy.
W czwartek 21 stycznia 2021 r. sejm uchwalił nowelizację ustawy o Polskim Bonie Turystycznym. Między innymi rozszerzono listę podmiotów turystycznych, które są uprawnione do udziału w programie. Co dokładnie się zmieni?
Organizator: Fundacja Morsy Wołomin - Kobyłka