Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.
Natychmiastowa rezerwacja

Domek Mikołajki

  • Bezpłatne anulowanie
Nowość w Nocowaniu!
od 4500 zł
1 noc
Cena gwarantowana

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Domki nad jeziorem

Chyba nie ma nic lepszego niż ochłoda w te upalne, wakacyjne dni. Z podobnego założenia wychodzi większość turystów w Polsce, dlatego też chętnie spędzamy czas nad wodą. Nikogo w związku z tym nie powinno dziwić oblężenie, z którym mamy do czynienia w przypadku nadmorskich miejscowości, jak i takie miejsca, które zlokalizowane są na pojezierzach, nad popularnymi polskimi jeziorami.

Znajdziemy je w praktycznie każdej części naszego kraju. Ich najważniejszą zaletą jest przede wszystkim to, że znajdują się w niedalekiej odległości od znanych polskich miast, dlatego też w upalne dni, największe oblężenie przeżywają przede wszystkim w weekendy, kiedy wypoczywają tu rodziny z dziećmi, czy grupy przyjaciół z najbliższej okolicy.

Jednak jeziora, co warto podkreślić, to nie tylko te akweny, nad którymi wypoczywamy w weekendy, ale również popularne miejsca, do których wybieramy się na swój wakacyjny wypoczynek. Do tych najpopularniejszych zbiorników wodnych należy zaliczyć przede wszystkim Jezioro Solińskie w Bieszczadach, Jezioro Białe w Okunince na Lubelszczyźnie, Jezioro Czorsztyńskie w Pieninach, Jezioro Zegrzyńskie na Mazowszu, jeziora znajdujące się w Wielkopolsce i co najważniejsze - Kraina Wielkich Jezior Mazurskich, która uznawana jest za prawdziwy cud natury, jak też Podlasie, które przyciąga turystów również zabytkami.

Nie ulega żadnej wątpliwości, że planując dłuższy wypoczynek, poszukujemy noclegu, który spełni nasze wszelkie wymagania. Podróżując większą grupą, najczęściej decydujemy się na domki nad jeziorem. Jest to niewątpliwie najliczniejsza kategoria obiektów, z których można skorzystać praktycznie nad każdym zbiornikiem wodnym. Co ważne, większość z nich znajduje się tuż nad samym akwenem, przez co wszystko mamy tu dostępne na przysłowiowe wyciągnięcie ręki.

Planując wypoczynek nad jeziorem, warto wziąć pod uwagę, że możemy się tu wybrać, zarówno do dużych i popularnych miast i miejscowości, do których ściągają tłumy, jak i do nieco mniejszych i niezwykle klimatycznych miejsc, które wyróżniają się czystą wodą, ciszą i spokojem, otoczeniem lasów i kilkoma atrakcjami turystycznymi, które urozmaicają turystom wypoczynek.

Po co tak naprawdę jeździmy nad jeziora? Przede wszystkim by miło spędzić czas w sezonie letnim. Dlatego też decydujemy się na plażowanie i kąpiele w jeziorach. Pozostałe miesiące to również czas wędkowania, a w sezonie jesiennym - grzybobrania. Inną aktywnością, z której chętnie korzystamy w tym miejscu to również liczne sporty wodne - kajaki, rowerki wodne, czy żeglowanie to najpopularniejsze z nich. Warto również podkreślić, że tego typu zbiorniki wodne cieszą się dużym zainteresowaniem tych osób, które lubią spacery. Okoliczne trasy spacerowe i rowerowe to niezwykła zachęta na to, by przyjechać tu również inną porą niż lato.

Większość dostępnych tu domków letniskowych, nastawiona jest ściśle na sezon letni. Na tego typu kategorię najczęściej decydują się rodziny z dziećmi, czy grupy przyjaciół. W domkach organizowane są również liczne uroczystości, takie jak wieczory panieńskie, kawalerskie, urodziny, czy spotkania integracyjne.

Dlaczego warto jest wybrać domki nad jeziorem?

Nie ulega żadnej wątpliwości, że domki nad jeziorem to ta kategoria noclegów, która cieszy się największym zainteresowaniem turystów, niezależnie od regionu. Można się też pokusić o takie stwierdzenie, że tego typu obiektów w praktycznie każdej miejscowości jest najwięcej.

Wypoczynek w domkach to szerokie pole możliwości dla turystów. Zyskujemy odpowiednią przestrzeń i namiastkę naszego domu. Możemy tu zamieszkać z najbliższymi nam osobami lub przyjaciółmi i cieszyć się miło spędzonym czasem.

Warto podkreślić, że większość z nich znajduje się w pobliżu jeziora, przez co do tej najważniejszej atrakcji mamy dosłownie parę minut. Domki wchodzą w skład większych kompleksów lub są samodzielnym obiektem, w którym możemy korzystać z usług noclegowych.

Ich standard jest naprawdę różny. Znajdziemy tu zarówno obiekty nowoczesne z bogatym wyposażeniem, jak i takie kwatery, które zapewniają podstawowy standard wypoczynku. Ich wystrój bardzo często nawiązuje tematycznie do regionu, w którym wypoczywamy, ale nie zawsze tak się dzieje. Co ważne, może w nich zamieszkać od 2 do nawet kilkunastu osób, co daje nam swobodę zakwaterowania, bez konieczności dokonywania rezerwacji w innych obiektach.

Standard domków nad jeziorem zazwyczaj niczym się nie różni. Turyści mają do dyspozycji sypialnie z wygodnymi łóżkami, pokój dzienny do wypoczynku, łazienkę, w pełni wyposażoną kuchnię, jak i udogodnienia, które znajdują się na zewnątrz. Najczęściej jest to taras z ogrodem i miejscem do grillowania, plac zabaw, a także bezpłatny parking. To ostatnie udogodnienie jest o tyle istotne, że zaparkowanie w popularnych miejscowościach może czasem graniczyć z cudem. Pozostawiając samochód przy obiekcie, nie musimy się absolutnie niczym martwić.

Wśród popularnych udogodnień w domkach letniskowych nad jeziorem, znajdziemy przede wszystkim: telewizor, radio, bezpłatne Wi-Fi, sprzęt i naczynia kuchenne, ręczniki, suszarkę do włosów. Czasem dostępne są gry planszowe i sprzęt plażowy. Niektórzy właściciele udostępniają swoim gościom również rowery, którymi możemy odkrywać uroki najbliższej okolicy.

Ile trzeba zapłacić za nocleg w domkach nad jeziorem?

Tak naprawdę nie ma jednej konkretnej odpowiedzi na tak postawione pytanie. Jak dobrze wiemy, domki nad jeziorem znajdują się w różnych częściach naszego kraju - tych bardziej, jak i mniej popularnych. Oznacza to, że czasem różnica w cenie może być naprawdę spora.

Lokalizacja to jeden z najważniejszych czynników, który decyduje o cenie, ale nie jedyny. Ważny jest również standard domku, na jaki się zdecydowaliśmy, ilość osób, która zamieszka wspólnie z nami, długość pobytu (w niektórych przypadkach istnieje możliwość negocjacji cen), lokalizacja (np. w stosunku do centrum, najważniejszych atrakcji i jeziora), jak i niektóre udogodnienia, które mogą być dodatkowo płatne.

Większość tego typu obiektów ma charakter ściśle sezonowy - oznacza to, że możemy tu najczęściej przyjechać od maja do końca września. Ma to miejsce przede wszystkim w takich regionach, w których życie turystyczne skupia się tylko i wyłącznie na jeziorze. W przypadku takich miejscowości, w których znajdziemy inne atrakcje, zabytki, czy chociażby góry, czas funkcjonowania tego typu obiektów może trwać cały rok. Wiele zależy od samego zainteresowania, jak i od tego, czy dane miejsce posiada jakiekolwiek ogrzewanie, umożliwiające funkcjonowanie również w pozostałych miesiącach.

Powracając do cen, warto podkreślić, że najwięcej zapłacimy za domki w lipcu i sierpniu, czyli podczas wakacji. Pozostałe miesiące powinny być o kilkanaście procent tańsze.

Średnie ceny domków letniskowych wahają się w przedziale od 180 do nawet 2000 zł za dobę. Wszystko jest tak naprawdę uzależnione od wyżej opisanych kwestii.

Warto również podkreślić, że niektóre miejscowości mają obowiązek doliczania do kosztów noclegów tzw. opłat klimatycznych, przez które koszt noclegu od osoby czasem wzrasta nawet o kilkanaście złotych.

Przeliczając koszty pobytu na osobę, nie wygląda to tak najgorzej. Przy większej grupie osób zapłacimy od 30 do 50 zł za dobę. Średnio są to jednak kwoty w przedziale od 60 do 90 zł od osoby za dobę.

Jaką opinią wśród turystów cieszą się domki nad jeziorem?

Co w dużym stopniu, oprócz ceny i standardu, decyduje o tym, czy zdecydujemy się na dany nocleg? Bez wątpienia, będzie to opinia innych, które może okazać się szczególnie ważna, gdy pragniemy dokonać naprawdę słusznego wyboru.

Podobnie, jak w przypadku kosztów, domki nad jeziorem w portalu Nocowanie.pl cieszą się naprawdę różnorodną opinią. Najczęściej są one bardzo pozytywnie oceniana przez turystów, jednak zdarzają się pewne odstępstwa od tej reguły. Warto podkreślić, że turyści chętnie wystawiają opinie po swoim zakończonym pobycie. Oceny są rzetelne, co oznacza, że wystawiły je te osoby, które faktycznie korzystały z usług danych domków letniskowych.

Zgodnie z tym, co zostało wspomniane, znajdzie się tu bardzo dużo średnich w przedziale od 9.0 do 10.0. Są też oceny poniżej 8.0 - na szczęście tych jest niewiele. Przeglądając oferty, dobrze jest zwrócić uwagę na to, co o danym miejscu sądzą turyści.

Szczególnie doceniają tu warunki panujące w obiekcie, lokalizację, przystępną cenę za pobyt, odległość blisko jeziora, czy też możliwość korzystania z udogodnień, jak i bardzo dobry kontakt z właścicielem obiektu.

Do kogo jest skierowana oferta domków nad jeziorem?

Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta. Statystyki i to, co można zaobserwować podczas wypoczynku nad danym jeziorem, pokazuje nam, że z tej formy noclegu bardzo często korzystają zorganizowane grupy, takie jak rodziny z dziećmi, grupy przyjaciół, czy też dzieci z wycieczek szkolnych i kolonii.

Każda z osób znajdzie dla siebie tu wszystko, co niezbędne. Na pobyt w domkach coraz częściej decydują się również pary, czy osoby starsze. Znajdzie się bowiem kilka przykładów również domków 2-osobowych.

Do domków przyjeżdżają przede wszystkim miłośnicy plażowania i kąpieli w jeziorze i mieszkańcy pobliskich miast. W przypadku bardziej popularnych regionów i miejscowości, będą to turyści z całej Polski.

Jak daleko od jeziora znajdują się domki?

Tu podobnie, jak w przypadku wcześniej postawionych pytań, mamy szerokie pole możliwości. Co istotne, większość domków nad jeziorami znajduje się w bardzo bliskiej odległości od akwenów - max. 200 metrów. Niektóre z nich znajdują się na samym jeziorze - tak jak chociażby pływające domki, które cieszą się coraz większą popularnością.

Każdy, kto poszukuje spokoju, odnajdzie również takie obiekty, które znajdują się nieco dalej od jeziora. Dystans ten można pokonać pieszo, rowerem lub swoim własnym samochodem.

Kiedy jest ten najlepszy moment na rezerwację domków nad jeziorem?

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, kiedy jest dobry moment do dokonania rezerwacji, to musisz wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Przede wszystkim musisz sobie odpowiedzieć na pytanie kiedy chcesz pojechać, do jakiej miejscowości i na jak długo.

W przypadku tych bardziej znanych miejscowości, zaleca się przynajmniej kilku miesięczne wyprzedzenie. Jeśli chodzi o te mniejsze lokalizacje, to spokojnie wystarczą nawet dwa tygodnie wyprzedzenia. Czasem może się zdarzyć, że uda się zarezerwować z dnia na dzień, jednak w tym przypadku trzeba liczyć na odrobinę szczęścia.

Co robić w domkach nad jeziorem w wolnym czasie?

Planując wyjazd nad jezioro, większość z nas nastawia się na to, że większość czasu spędzimy na plaży nad jeziorem. Okazuje się, że wiele możliwości daje również sam pobyt w domkach.

Można tu przede wszystkim obejrzeć telewizję, skorzystać z bezpłatnego Wi-Fi, spędzić czas na wspólnych rozmowach, przyrządzić ulubioną potrawę, czy też spędzić wieczór przy grillu lub grach planszowych.


Często zadawane pytania dotyczące noclegów z kategorii domki nad Jeziorem

Ile kosztuje nocleg w domku nad Jeziorem?
Cena za nocleg w domku nad Jeziorem zależy od standardu wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Ceny za nocleg w domku zaczynają się od 30 zł. Średnia cena noclegu w domku nad Jeziorem wynosi 357 zł.
Czy ceny noclegu w domku nad Jeziorem w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w domkach nad Jeziorem w weekend są droższe o 40% od cen w dzień powszedni.
Jakie noclegi z kategorii domki są najpopularniejsze ?
Turyści najczęściej wybierają te noclegi z kategorii domki: Falsztyn Domki, Domki Letniskowe u Henia i Anety, Nowe Domki Albatros Basen, Sauna, Jacuzzi.
Które noclegi z kategorii domki nad Jeziorem mają najlepsze opinie?
Obecnie najlepiej oceniane noclegi z kategorii domki to: Ostoja pod Podkową, Domki letniskowe Cykady - Oliwier, Góralski Sen.
Które noclegi z kategorii domki nad Jeziorem są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się nad Jeziorem poleca te noclegi z kategorii domki: Tam Gdzie Zawsze, Maciejka, Domki letniskowe Cykady - Oliwier.
Które noclegi z kategorii domki nad Jeziorem są polecane dla par?
Te noclegi z kategorii domki są wysoko cenione przez pary: Źródlane Wzgórze, Meta Makruty, Domek Wiktoria.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!