Pensjonat Oravec

Ogłoszenie archiwalne

Ten obiekt jest nieaktywny w naszym serwisie.
Pensjonat Oravec

To Twój obiekt?

Zaloguj się

Zapytaj o nocleg w podobnych obiektach

Ostatnie opinie

Magdalena
10
Magdalena

Rewelacja!!!!

10
Anna

Bardzo polecamy :)

Opis obiektu 

 Miejscowość Nova Lesna połoźona jest po południowej stronie Tatr Wysokich 746 m. n.p.m. Oddalona na północ od Popradu 10 km i 5 km na południe od Centrum Wysokich Tatr - Starego Smokowca.

CHARAKTERYSTYKA TURYSTYCZNA REGIONU
    Pobyt w tej miejscowości jest atrakcyjny zarówno w letnim jak i zimowym sezonie.
    Moźna korzystać ze wszystkich turystycznych i sportowych możliwości jakie oferują Wysokie Tatry i kąpieliska z wodami termalnymi znajdujące się w Popradzie (Aqva Park) i Vrbove oddalonym o 15 km od Novej Lesnej.
    Pasmo Wysokich, Bielańskich, Zachodnich Tatr i Rochaczy tworzy na obszarze 73.800 ha Tatrzański Park Narodowy, który w 1993 r. został uznany za rezerwat biosfery przez UNESCO.
    Wysokie Tatry są najwyższymi górami na Słowacji, ich najwyższym szczytem jest Gerlach o wysokości 2655 m. n.p.m. jest to także najwyższy szczyt Karpat. Turystów najbardziej interesują Wysokie i Bielańskie Tatry. Ich niezwykłe naturalne jaskinie z wykutymi turystycznymi ścieżkami (chodnikami) o długości 330 km są dostępne dla każdego przeciętnie sprawnego fizycznie odwiedzającego. Znajduje się tutaj także 17 km chodników specjalnie przystosowanych dla wózków inwalidzkich, co zapewnia nieutrudniony dostęp niepełnosprawnych do tatrzańskich dolin, aby podziwiać niezmienioną cywilizacją przyrodę.
    Okolice Wysokich Tatr są bogate w naturalne jaskinie, kulturalne i historyczne pomniki i pamiątki stwarzające mnóstwo możliwości dla pół i cało dziennych wypadów w celu ich poznania.
    Najbardziej znane z pięknej przyrody są Bieliańskie Tatry z Jaskinią Bieliańską Pieniny ze spływem na tratwach przełomem Dunajca, uzdrowisko Vysne Ruzbachy z minera1nymi żródłami, trawertynowym kamieniołomem, w którym wyrzeźbione są przepiękne figury przez rzeźbiarzy z całego świata oraz Słoweński Raj z pięknymi wąwozami rozpadlinami i kanionami.
    Najsławniejszymi historycznymi miejscowościami na Słowacji są : Spissky Hrad wpisany jako zabytek kultury i historii na listę UNESCO, Levoca z gotyckimi zabytkami i najwyższym gotyckim ołtarzem na świecie, Keżmarok z zamkiem i z zbudowanym w całości z drewna ewangelickim kościołem, zamek w Lubowni ze skansenem, oraz posiadłość magnacka w Strazkach gdzie znajduje się duża część zbiorów Słowackiej Galerii Narodowej.

 


PENSJONAT


    Nasz dom położony jest na działce o powierzchni okolo 3000 m2, której większą część stanowi ogród. Znajdują się w nim dwa miejsca przeznaczone do odpoczynku z widokiem na południowe szczyty Tatr Wysokich w tym Gerlach, miejsce na ognisko, plac zabaw dla dzieci z huśtawkami i kręglami oraz dwa drewniane domki letniskowe. Parking dla samochodów osobowych na terenie zamkniętym.


ZAKWATEROWANIE:


    w budynku głównym:
    - Apartament - przeznaczony dla 4-6 osób o powierzchni 72 m2, w skład którego wchodzi salon, dwie sypialnie, kuchnia, łazienka z WC, balkon z pięknym widokiem na Tatry, telewizor z TVSat.

 

 


    - Pokój 3 - osobowy z łazienką (wanna, prysznic) i WC.
    - Pokój 2 - osobowy z łazienką (prysznic) i WC.
    - Pokój 3 - osobowy typu "studio", z łazienką (prysznic), WC, oraz kącik kuchenny.


    - W ogrodzie 2 drewniane domki letniskowe z tarasami, każdy z trzema lóżkami. Prysznice i WC dla każdego domku oddzielne znajdują się w budynku głównym w odległości 20 m. Domki wykorzystywane są tylko w sezonie letnim.

WYŻYWIENIE:


    śniadania i obiadokolacje w 24 miejscowej jadalni przy stołach, na życzenie gości właściciele pensjonatu przygotowują mięsne specjalności kuchni słowackiej i polskiej na ogrodowe przyjęcia (grill - party). Istnieje możliwość samodzie1nego przygotowania posiłków w pokojach posiadających kuchnie (apartament, studio).INNE INFORMACJE:


    W pensjonacie moina uzyskać informacje na temat:
    - wycieczek wysokogórskich oraz wynajęcia kwalifikowanego przewodnika turystycznego i wysokogórskiego.
    - wycieczek mikrobusem po okolicy (Poprad, Kezmarok, Levoca, Spissky Hrad, spływu Dunajcem, termalnych kąpieli, jaskiń).

DOJAZD
    Do Novei Lesnei można dojechać autobusem albo koleją elektryczną z Popradu.
    Jadąc samochodem drogą nr 534 z miejscowości Wysokie Tatry w kierunku Popradu po okolo 2 km należy skręcić w lewo.

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej