Wyjątkowa panorama i atrakcje wśród koron drzew - Lipno

Planujecie urlop z rodziną? Lubicie uprawiać sport na świeżym powietrzu? Lipno nad Wełtawą może okazać się doskonałym miejscem na spędzenie wakacji! Ta maleńka czeska wioska pełna pensjonatów, apartamentów i hoteli stanowi prawdziwy raj dla aktywnych. Można tam pływać, jeździć na rowerze i spacerować w koronach drzew, rozkoszując się przepięknymi widokami Lasu Czeskiego – Szumawa oraz oddalonych Alp. Jakie inne atrakcyje kryją się pośród tego niezwykłego krajobrazu? 

Spacer w koronach drzew


Ścieżka w koronach drzew Lipno to nic innego jak wielofunkcyjna wieża widokowa, którą można zobaczyć w niewielu miejscach w Europie. Konstrukcję w delikatny sposób wkomponowano w leśną panoramę, w sąsiedztwie zapory wodnej Lipno. Ścieżka prowadzi najpierw na wysokość 24 metrów, następnie biegnie w stronę bezpiecznej kładki, po czym kieruje do punktu widokowego, umieszczonego na wysokości 40 metrów. Najlepszą atrakcją jest jednak zjazd suchym toboganem, przypominającym sanie. Trasa czynna jest przez cały rok, a w lipcu i sierpniu turyści mogą z niej korzystać aż do północy.

 

źródło zdjęć: fot. radim77, Flickr.com, (CC BY-SA 2.0)

 

Podążając ścieżką zauważymy kilka tablic informacyjnych, które zostały tam umieszczone po to, aby przypominać turystom, jakie drzewa rosną na Szumawie, a także jakie zwierzęta można spotkać podczas wędrówek po lesie. Ci, którzy lubią poczuć przypływ adrenaliny, powinni spróbować swoich sił w pokonaniu specjalnych tarasów z przezroczystymi otworami, przez które przechodzi się przy pomocy lin. Ze względów bezpieczeństwa, pod spodem znajduje się specjalna siatka, zabezpieczająca przez upadkiem z dużej wysokości. Co powiecie na taki spacer nad 'otwartym' lasem?

 

Malowniczy szlak przy Jeziorze Lipno


Na tafli Jeziora Lipno nie sposób nie zauważyć kajakarzy, żeglarzy, amatorów pływania na desce windsurfingowej, skuterach, czy rowerach wodnych. W nieco bardziej spokojnych zakamarkach, tuż przy linii brzegowej przesiadują wędkarze, którzy cierpliwie czekają na rybkę.

 

źródło zdjęć: fot. Donald Judge, Flickr.com, (CC BY 2.0)

 

Wzdłóż brzegów zbiornika, od zapory wodnej, przez Lipno, aż po Frymburk rozciąga się szlak, liczący sobie około 14,5 kilometra. Trasę można pokonać na rowerze lub rolkach. Charakteryzuje się ona doskonałą nawierzchnią, a piękny widok na jezioro sprawia, że urlopowicze mogą cieszyć się bliskim kontaktem z naturą. Decydując się na przemierzenie szlaku, koniecznie wypróbujcie znajdujące się tam małe, terenowe huśtawki, zakręty, krótkie podjazdy oraz zjazdy.

 

Zimowe szaleństwo w Ośrodku Narciarskim Lipno


Jeśli szukacie odpowiedniego miejsca, w którym będziecie mogli skorzystać z uroków zimy - wybierzcie Lipno, a konkretnie ośrodek Skiareal Lipno. Tamtejszy teren narciarski położony jest na wysokości 710-900 m i obejmuje ok. 8 km nartostrad, połączonych 7 wyciągami. Jest to jeden z najnowocześniejszych stoków w Czechach, a dzięki łagodnym i średnio-trudnym nartostradom idealnie nadaje się do rodzinnych wypadów. Dobrze oznakowane i odpowiednio przygotowane trasy będą gwarancją bezpieczeństwa dzieci podczas śnieżnych zabaw.

Dodatkowo, snowboardziści mogą ćwiczyć swoje umiejętności w specjalnie zmodernizowanym snowparku, a chętne osoby - udać się do zlokalizowanych tuż przy wyciągach barów. Warto skorzystć także z lodowiska, które tworzy tafla zamarzniętego Jeziora Lipno. Fani narciarstwa biegowego powinni pokonać teren między Lipnem i Frymburkiem, który oferuje 43 km doskonale przygotowanych tras, zarówno do jazdy w stylu klasycznym, jak i dowolnym. Wspaniała zabawa czeka również w Aquaworld oraz strefie wellness.

 

Lipno Sport Fest 2017


Ogólnie rzecz biorąc, Lipno nad Wełtawą to bardzo popularny ośrodek rekreacyjny, położony na brzegu zbiornika wodnego Lipno. To właśnie tutaj, wakacjusze mogą skorzystać z dziewięciu aktywnych dni, podczas organizowanej w dniach 12-19 sierpnia imprezy sportowej o nazwie - Lipno Sport Fest.

 

Program wydarzenia obejmuje liczne konkursy, sporty uprawiane razem z mistrzami olimpijskimi, czy różne spotkania autorskie. Organizatorzy zachęcają turystów do wzięcia udziału w darmowym kursie jazdy na rolkach, pływania, czy windsurfingu. Na przybyłych czekają także emocjonujące rywalizacje sportowe, na przykład wyścigi smoczych łodzi, czy też mistrzostwa Republiki Czeskiej w triatlonie olimpijskim, w jachtingu oraz w pływaniu długodystansowym. Nie może Was tutaj zabraknąć!

 

Zobacz ciekawe noclegi w pięknych Czechach! Wejdź: Oferty noclegów w Czechach

 

zdjęcie główne: fot. radim77, Flickr.com, (CC BY-SA 2.0)

 

Komentarze (1)

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Gość

rok temu
Polecam, warto też przy okazji wybrać się do Ceskiego Krumlova

Zobacz również