Pogoda na wrzesień 2017

Najbardziej korzystnej aury pogodowej możemy spodziewać się w drugim i trzecim tygodniu września. Najzimniej będzie w Łebie, w Karpaczu i w Szklarskiej Porębie, ponieważ termometry wskażą nawet do 8 stopni Celsjusza. Sprawdźcie pogodę na cały miesiąc!

Pogoda na Mazurach

 

W Suwałkach początkowo możemy spodziewać się przelotnego deszczu i dużego zachmurzenia. Opady atmosferyczne będą tutaj występować właściwie co kilka dni, na przemian z przebijającym się przez chmury słońcem. Najbardziej korzystna aura pogodowa przypadnie pomiędzy 13, a 17 września, ponieważ synoptycy nie zapowiadają wtedy deszczu. Temperatura wyniesie od 15 do 21 stopni w pierwszej połowie miesiąca i od 11 do 19 stopni Celsjusza w drugiej.

 

W Olsztynie na początku września także przelotne opady, które występować będą przez prawie cały miesiąc. W okolicy 18 dnia miesiąca meteorolodzy przewidują nawet burzę z piorunami. Od 12 do 17, a także od 20 do 25 września zaobserwujemy rosnące zachmurzenie z przejaśnieniami, lecz tym razem pogoda nie będzie obfitować w deszcz. Na termometrach od 16 do 20 stopni w pierwszej połowie września. W drugiej zaś temperatura pokaże od 13 do 21 stopni Celsjusza.

 

Wraz z 1 września w Morągu pojawi się duże zachmurzenie. Drugiego dnia synoptycy zapowiadają deszcz. Następnie, prognoza przyniesie dwa słoneczne dni, po czym znów wystąpią opady. W kolejnych dniach pogoda będzie taka sama, jak w Olsztynie, zatem możemy liczyć na kilka słonecznych momentów. Temperatura wahać się będzie pomiędzy 13, a 21 stopniami Celsjusza. 

 

Przejrzyj atrakcyjne oferty w poszczególnych miejscowościach:


Noclegi Mikołajki

Noclegi Ostróda

Noclegi Giżycko

 

Pogoda nad morzem

 

W Sarbinowie najwięcej opadów możemy spodziewać się w pierwszym tygodniu września. W trzecim meteorolodzy zapowiadają znacznie mniej deszczu, lecz może pojawić się burza z piorunami. W drugim najkorzystniej, bo bez opadów, natomiast czwarty tydzień przyniesie rosnące zachmurzenie i jednodniowy deszcz. Temperatura nad morzem podobna do tej na Mazurach - od 13 do 21 stopni Celsjusza.

 

Łebie, najwięcej popada w trzecim tygodniu miesiąca. W pierwszym i czwartym czekają na nas tylko dwudniowe opady deszczu. Najwięcej słońca zaobserwujemy jednak od 8 do 14 września. Podczas kilku ostatnich dni miesiąca synoptycy ostrzegają przed większym wiatrem i podają temperaturę na cały miesiąc w wysokości od 12 do 19 stopni Celsjusza. 

 

Jeśli chodzi o Krynicę Morską, z początkiem miesiąca możemy przygotować się na prawdopodobieństwo deszczu. W czasie od 8 do 21 września synoptycy zapowiadają dwudniowe opady deszczu i burzę z piorunami, które wystąpią raczej w środku tygodnia. Przez resztę dni na niebie zagości trochę słońca, więc jest szansa, że tak korzystna aura zachęci do spacerów po mieście. Opadów możemy spodziewać się również podczas kilku ostatnich dni miesiąca. Tutaj temperatura nie przekroczy 20 stopni Celsjusza. 

 

Zobacz, co przygotowali dla Ciebie właściciele w tych nadmorskich miejscowościach:

 

Noclegi Ustka

Noclegi Kołobrzeg

Noclegi Międzyzdroje

 

Pogoda w górach

 

W Karpaczu w pierwszym tygodniu czeka na nas kilka bardzo pochmurnych i deszczowych dni. Drugi tydzień będzie korzystny, więc wakacyjna sielanka upłynie w towarzystwie słonecznej aury pogodowej. Na początku i w środku trzeciego tygodnia deszcz, natomiast w czwartym - tylko jednodniowe opady atmosferyczne. Pod koniec miesiąca sporo chmur. Termometry pokażą od 13 do 16 stopni w pierwszej połowie września oraz od 9 do 16 w drugiej. 

 

W Szklarskiej Porębie podobnie jak w Karpaczu. Pierwszy tydzień - deszczowy i pochmurny, drugi bardzo słoneczny, a w trzecim i czwartym  jedno i dwudniowe opady. Temperatura wyniesie od 11 do 15 stopni w okresie między 1, a 15 września. W drugiej połowie miesiąca będzie natomiast od 8 do 15 stopni Celsjusza.

 

Zastanawiacie się nad prognozą w Szczyrku? Tutaj od 1 do 7 września zdecydowanie mniej deszczu i chmur. W drugim tygodniu przeważnie słonecznie, a w trzecim dalej sporo słońca, z wyjątkiem jednodniowych opadów. W ciągu 4 ostatnich dni miesiąca znowu deszczowo i pochmurno. Temperatura w pierwszej połowie września osiągnie od 15 do 22 stopni, a w drugiej - od 13 do 21 stopni Celsjusza.

 

Planujesz urlop w górach? Sprawdź:

 

Noclegi Wisła

Noclegi Ustroń

Noclegi Zakopane

 

Fot. Photo-Mix, Pixabay.com, Licencja Pixabay

 

Komentarze

Zobacz również