Aktualności

Jednym z najchętniej wybieranych państw na spędzenie wakacji pozostaje od wielu lat Chorwacja . Miastem, którego absolutnie nie wolno pomijać w czasie wypoczynku na Chorwacji jest Trogir . To niewielkie, malownicze, portowe miasto położone w Środkowej Dalmacji na wybrzeżu Morza Adriatyckiego uznawane jest za wzór średniowiecznego układu urbanistycznego. Trogir połączony jest zwodzonym mostem ze znajdującą się w pobliżu wyspą Ciovo.
Split to drugie co do wielkości chorwackie miasto. Jest ono położonym nad Morzem Adriatyckim portem morskim i znanym w Europie ośrodkiem kultury i nauki chorwackiej Dalmacji Środkowej . Z perspektywy turysty natomiast, Split to miejsce idealne na zagraniczne wakacje. Dlaczego? Poniżej przedstawiamy Wam listę atrakcji i miejsc, które świadczą o jego wyjątkowości  - przekonajcie się sami, co warto tam zobaczyć!
Chorwacja jest krajem, który słynie z malowniczych plaż. Jedną z nich jest ta, znajdująca się w miasteczku Drvenik. Zobaczcie sami, jak tam pięknie!
Planując wakacje w Chorwacji turyści wybierają najczęściej wspaniałe wybrzeże Adriatyku. Jednak ten niewielki kraj ma do zaoferowania o wiele więcej niż złote plaże. Można się o tym przekonać podczas weekendu w Zagrzebiu.
Miejsce jak z bajki – tak w kilku słowach można określić Jeziora Plitwickie. Jednak tych kilka słów to za mało, by w pełni oddać urok tego miejsca. Każdy więc musi zobaczyć je sam!
Chorwacja jest krajem chętnie odwiedzanym przez turystów z całego świata. Latem chorwackie plaże pełne są wygrzewających się w gorącym słońcu urlopowiczów. Jednak do Chorwacji warto przyjechać również jesienią – szczególnie polecamy Riwierę Makarską!
Decydując się na spędzenie wakacji w Chorwacji, warto najpierw sprawdzić, jakie tam są ceny. Dzięki temu łatwiej będzie zaplanować pobyt, by nie przekroczyć budżetu i skorzystać z jak największej ilości atrakcji nad Adriatykiem.
Chorwacja jest krajem, gdzie słońce świeci niemal przez cały rok. W takim miejscu, nie brakuje więc zakątków, które warto wybrać na letni urlop. Wśród całego morza atrakcji łatwo stracić orientację, dlatego przedstawiamy najpopularniejsze ośrodki turystyczne w Chorwacji i ich zalety.
Szukając ciekawych miejsc na wakacje w Chorwacji, nie sposób pominąć turystycznej miejscowości Baška Voda. Wczasowicze znajdą tu wszystko, czego można szukać podczas letniego wypoczynku, a więc błękitne ciepłe morze, wspaniałą plażę oraz niesamowite widoki!
Do majówki zostało już tylko kilka dni, więc to naprawdę ostatni moment, by poszukać idealnego miejsca na wiosenny wypoczynek. Najlepszym kierunkiem na długi majowy weekend jest Chorwacja, gdzie na turystów z Polski czekają piękne plaże, ciepłe morze i wolne miejsca noclegowe w komfortowych apartamentach!