Aktualności

Chorwacja to wymarzony kierunek dla urlopowiczów, którzy mogą wypoczywać tu od wiosny aż do jesieni. Wtedy pogoda nad Adriatykiem jest najlepsza – umożliwia niczym nieograniczone korzystanie z chorwackich plaż i turystycznych atrakcji.
Chorwacja to jeden z najchętniej wybieranych przez Polaków wakacyjnych kierunków. Co roku nad Adriatyk wyruszają tysiące rodaków. Podpowiadamy więc, jak najlepiej dojechać do Chorwacji – możliwości jest kilka.
Połowę archipelagu zajmuje park safari, drugą- zachwycające krajobrazy. Warto zaznaczyć, że historia wysp sięga czasów Rzymskich i Bizantyjskich.
Jedna z najzieleńszych i najbardziej magicznych wysp Adriatyku. Posiada łagodny klimat i piękne piaszczyste plaże.
Pokryty lawendą Hvar, pachnący ziołami Brač, Korčula- wyspa z przepięknymi plażami, oraz Lastovo obfitujące w zachwycające krajobrazy i wino.
Ślady starożytnych Rzymian znajdziecie Państwo w miejscowości Tragurion i Salona, pałacu cesarskim w Splicie. W miejscowości  Sinj można poczuć ducha rycerzy a odpocząć na wspaniałych plażach Riwiery Makarskiej.

Pašman i Ugljan

Pašman jest idealny dla wszystkich rodzajów sportów wodnych. Natomiast Ugljan jest pokryta wiecznie zielonymi sosnowymi lasami i gajami oliwnymi. Obydwie wyspy warto zaobaczyć.

Czar Bałkanów

Chorwacja to dwa przenikające się światy: rozbrzmiewające turystycznym gwarem wybrzeże Adriatyku oraz nostalgiczne, wyciszone i pełne słowiańsko - bałkańskiego wdzięku regiony Kvarneru i Istrii.
Od wielu lat jednym z ulubionych miejsc wypoczynkowych Polaków jest Chorwacja. Najwięcej turystów pojawia się tu latem, by zanurzyć się w wodach Adriatytku i pozwiedzać wspaniałe zabytki.
Chorwacja kusi nas zabytkami, szmaragdowymi jeziorami i błękitem Adriatyku. Na żeglarzy czeka tu cały labirynt wysp, a plaże pokryte są drobnym żwirkiem. Najpopularniejszym miejscem wypoczynku jest leżący na południu kraju Dubrownik.