Aktualności

Poreč należy do najpiękniejszych i najbardziej zachwycających miasteczek na chorwackim wybrzeżu. Szczególne wrażenie wywiera jego stara część, która położona jest na cyplu nieco wysuniętym w głąb Morza Adriatyckiego. W Poreču naprawdę można się zakochać…
Niewielka Makarska stanowi jeden z najpopularniejszych chorwackich wakacyjnych kurortów. Lazurowe morze i jasne plaże przyciągają turystów z całej Europy. Miasteczko budzi się do życia już w czerwcu i nie zasypia do jesieni – w ciągu dnia można się opalać i spacerować po Makarskiej, by po zachodzie słońca pójść na drinka do baru lub na całonocną dyskotekę.
Dubrownik to jedno z najpiękniejszych chorwackich miast. Mimo zniszczeń, jakie powstały podczas rocznego oblężenia w trakcie wojny z Serbią, dzisiaj znowu zachwyca przybywających tu turystów. Znajdziecie tu wszystko: błękitne morze, złocisty piasek, wspaniałe zabytki – Chorwację w pigułce.
Chorwacja to jeden z najpopularniejszych letnich kierunków… W lipcu i sierpniu tamtejsze plaże przeżywają prawdziwe oblężenie, podobnie jak najpiękniejsze miasta i najciekawsze atrakcje turystyczne. Zachęcamy więc do tego, by odwiedzać Chorwację zimą, gdy kraj zwalnia i odkrywa przed nami swoje drugie oblicze.
Szukacie najpiękniejszych zachodów słońca w Chorwacji? Musicie więc odwiedzić Zadar! Miasteczko w niczym nie ustępuje Dubrownikowi ani Splitowi, kusząc turystów urokliwymi zakątkami i atrakcjami. Zapraszamy na spacer po Zadarze!
Ciepły niemal o każdej porze roku Adriatyk, jasne plaże i zachwycające widoki – tak w dużym skrócie można opisać Chorwację. Tym, co zachęca turystów do wizyt w tym kraju, są również malownicze wyspy, z których każda jest inna. Odwiedzając je, ma się wrażenie odkrywania tajemniczych krain, leżących pod błękitnym chorwackim niebem.
Chorwacja to kraj, w którym turystów zachwycają nie tylko plaże i błękitne morze, ale także różnorodność fauny oraz flory. W kraju nad Adriatykiem stworzono osiem parków narodowych, których przyroda tworzy tam prawdziwy raj na ziemi.
Zagrzeb to największe chorwackie miasto, będące zarazem stolicą tego kraju. Tę metropolię zamieszkuje obecnie ponad milion osób. Mimo tego, miasto zachowało swój urok i daleko jest mu to znanych stolic europejskich, w których prym wiodą coraz wyższe budowle, drapacze chmur i pościg za pieniędzmi. W Zagrzebiu jest zaskakująco spokojnie, wszystko płynie tu swoim rytmem, nikt się do niczego nie śpieszy. Zastanawiacie się, co takiego niezwykłego jest w tym mieście? Nie wiecie, co wyróżnia Zagrzeb spośród innych miast? Specjalnie dla Was przygotowaliśmy zestawienie kilku miejsc wartych odwiedzenia podczas wakacji w Zagrzebiu, aby przynajmniej w ten sposób pokazać Wam wspomnianą już magię i zachęcić do wizyty w tym mieście.
Jeśli poszukujecie swojego raju na ziemi, gdzie będziecie mogli podczas wakacji rozkoszować się wspaniałymi widokami i krystalicznie czystą wodą, chorwacka miejscowość Opatija spełni Wasze oczekiwania. To nowoczesne turystycznie miasto, oferujące wypoczynek na wysokim poziomie. Jakie zabytki i atrakcje turystyczne będą czekać na Was w tym ekskluzywnym kurorcie? Sprawdźmy.
Baška to chowackie miasto położone na największej wyspie w tym kraju, jaką jest Krk. To urokliwe miasteczko znajduje się w południowo-zachodniej części wyspy. Od popularnego wśród Chorwatów, jak i turystów, odwiedzających kraj, miasta Krk dzieli Baškę zaledwie 19 kilometrów. To jednak ona jest jedną z wielu perełek turystycznych tego regionu pięknej Chorwacji. Okazuje się bowiem, że miasto - poza tym, że piękne - jest pełne atrakcji , miejsc ciekawych do zwiedzenia i zakątków niczym z bajki. Jeśli chcecie się przekonać, jakie sa najciekawsze z nich - zapraszamy do lektury naszego zestawienia.