#DOBREWIESCI! Co nowego w branży turystycznej?

#DOBREWIESCI! Co nowego w branży turystycznej?

Co ciekawego dzieje się w branży turystycznej? Już niedługo w Polsce zostanie otwarty nowy park rozrywki. Latem wracają niektóre kultowe imprezy, a regionalne organizacje turystyczne kuszą ofertą wycieczek z przewodnikiem. Koniecznie dowiedz się więcej!

W branży turystycznej cały czas pojawiają #dobrewieści! Niektóre pomogą ci zaplanować urlop, inne będą inspiracją do zorganizowania spontanicznego wyjazdu. Zobacz zatem, co ciekawego mamy ci do powiedzenia.

#dobrewieści - najważniejsze wiadomości dla turystów


  • Otwarcie nowego parku rozrywki - już 8 lipca 2021!

W czwartek 8 lipca będzie miało miejsce wielkie otwarcie tematycznego parku rozrywki dla całej rodziny Mandoria Miasto Przygód. Obiekt znajduje się w Rzgowie, tylko 13 kilometrów od Łodzi, i jest stylizowany na renesansowe miasto handlowe.

Park w całości wystylizowano na XVI-wieczne miasto handlowe. Ma ono swoich mieszkańców i swoje tajemnice. Atrakcje są częścią tego świata, dla wielu gości najważniejszą. Należy jednak podkreślić, że Mandoria to park rodzinny, który cały czas można odkrywać na nowo. I co ważne – goście będą doświadczać go wspólnie, gdyż ze wszystkich atrakcji mogą korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli - powiedział dla portalu Wasza Turystyka menadżer Mandorii Daniel Zieliński.


W parku rozrywki dostępne będą karuzele, roller-costery i całe mnóstwo innych atrakcji, z których można będzie korzystać niezależnie od wieku.

Średniowieczny Park Techniki

Średniowieczny Park Techniki

Złoty Stok, ul. Złota

Parki rozrywki 10.0
Łeba Labirynt

Łeba Labirynt

Łeba, ul. Wspólna

Parki rozrywki 9.0
Dream Park Ochaby

Dream Park Ochaby

Ochaby Wielkie, ul. Hodowlana

Parki rozrywki 8.0


  • Wraca kultowa impreza! Męskie Granie 2021

Na początku tygodnia pojawiła się informacja o tym, iż wraca Męskie Granie! Koncerty odbędą się w czterech miastach: Krakowie, Warszawie, Poznaniu oraz oczywiście w Żywcu. Łącznie będzie ich osiem – pierwszy już 6 sierpnia!

Trwa już regularna sprzedaż wejściówek w cenie 189 zł za bilet jednodniowy oraz 319 zł za dwudniowe karnety na oba koncerty w jednym z wyżej wymienionych miast.

Zobacz noclegi w Żywcu:
Apartament Zakątek

Apartament Zakątek

Żywiec, ul. Śliżowy Potok

Apartamenty 10.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Country Club Żywiec

Country Club Żywiec

Żywiec, ul. Kiełbasów

Domki 10.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Zajazd Tadeo

Zajazd Tadeo

Pietrzykowice k. Żywca, ul. ks. Stojałowskiego

Pensjonaty 8.8
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym


  • Deszcz spadających gwiazd. Czerwcowe Bootydy

Jeśli ktoś jeszcze nigdy nie widział spadającej gwiazdy, to właśnie teraz ma ku temu najlepszą okazję. W tym momencie przypada bowiem największa aktywność czerwcowych Bootydów. Jest to rój meteorów, pojawiających się pomiędzy 22 czerwca a 2 lipca. Apogeum tego zjawiska dopiero przed nami, dokładnie w poniedziałek 28 lipca.

Spadające gwiazdy najlepiej oglądać poza miastem, gdzie nie dociera wiele sztucznego światła. Idealne są góry albo leśne polany.  

Zobacz także:
Najlepsze miejsca w Polsce do obserwacji gwiazd

  • Zwiedzanie z przewodnikiem – w Tarnowie i Krakowie

Lato w mieście nie musi być nudne! Tym bardziej, że lokalne organizacje turystyczne zapewniają interesujące atrakcje!

Darmowe zwiedzanie regionu w ramach #ZwiedzajTarnów

W lipcu i sierpniu Tarnowska Organizacja Turystyczna zaprasza na darmowe zwiedzanie regionu. W planie są zarówno wycieczki po Tarnowie, jak też innych miejscowościach. Będzie można zwiedzić Zalipie, “Skamieniałe Miasto” w Ciężkowicach, Czchów oraz Iwkową.

Spacery będą się odbywać od 1 lipca do 31 sierpnia. Są bezpłatne i nie wymagają wcześniejszej rezerwacji miejsc. Uczestnicy są natomiast zobowiązani do przestrzegania dystansu społecznego oraz zakrywania nosa i ust.


Kopiec Kościuszki w Krakowie – zwiedzanie z przewodnikiem

Na Kopiec Kościuszki przyjeżdżają zarówno turyści, jak i mieszkańcy miasta. Jednak nikt nie zna historii tego miejsca lepiej niż lokalni przewodnicy zrzeszeni w Komitecie Kopca Kościuszki.

Jak mówił dla Tur-Info prezes komitetu prof. Mieczysław Rokosz:
O Tadeuszu Kościuszce każdy słyszał, ale nie każdy wie jak wyjątkowym był człowiekiem. Także historia Kopca Kościuszki w Krakowie - pierwszego pomnika na świecie wzniesionego na cześć generała - nie jest powszechnie znana, nawet wśród krakowian. Wystawa została tak zaprojektowana, aby można ją było zwiedzać samodzielnie, jednak jakiś czas temu wprowadziliśmy na próbę zwiedzanie z przewodnikiem i zainteresowanie było spore. Dlatego usługa przewodnicka wchodzi na stałe do naszej oferty turystycznej.


Zwiedzanie Kopca Kościuszki z przewodnikiem dla turystów indywidualnych będzie dostępne w weekendy. Po raz pierwszy już 26 czerwca! Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego najlepiej dokonać wcześniejszej rezerwacji. Zaplanowano trzy tury: o 10:30, 12:30 oraz 14:30.

Kopiec Kościuszki

Kopiec Kościuszki

Kraków, ul. al. Waszyngtona

Zabytki 9.4


Następny artykuł Bon turystyczny 500+. Lista...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej