#DOBREWIESCI! Co słychać w turystyce?

#DOBREWIESCI! Co słychać w turystyce?

Wracamy z kolejną porcją dobrych wiadomości! Jakie atrakcje czekają turystów w najbliższym czasie? O tym dowiesz się z naszego tekstu. Gwarantujemy, że są to same #dobrewieści.

Wrocław zyskał nowe połączenie lotnicze. Polskie parki narodowe zapraszają na wakacje rodziny z dziećmi. W Gdańsku powstała plaża, która jest przyjazna dla WSZYSTKICH! Co jeszcze słychać w turystyce?

#dobrewieści - najważniejsze wiadomości dla turystów


 • Latem z Wrocławia na Mazury polecisz samolotem

Tylko godzinę! Tyle zajmuje podróż z Wrocławia na Mazury, jeżeli wybierze się połączenie lotnicze. Pierwszy samolot wystartował w piątek 2 lipca, jego celem było lotnisko Olsztyn-Mazury, mieszczące się w Szymanach. Teraz turyści będą mogli latać na Mazury dwa razy w tygodniu: w poniedziałek o 11:55 oraz w piątek o 17:35.


Domki Rybical Resort

Domki Rybical Resort

Rybical, ul. Rybical

Domki 10.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Summer House

Summer House

Mrągowo, ul. Czerwonki

Domki 9.6
Stanica Wodna PTTK Ukta

Stanica Wodna PTTK Ukta

Ruciane-Nida, ul. Ukta

Domki 8.5
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym


 • Zainaugurowano festiwal BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane

Przez 62 dni wakacji w obu miastach partnerskich można bezpłatnie oglądać starannie wyselekcjonowane hity kinowe na dużym ekranie. Inauguracja miała miejsce na molo w Sopocie, wzięła w niej udział ikona polskiego kina Katarzyna Figura, prezes Sopockiej Organizacji Turystycznej Anna Golec-Mastroianni oraz Dyrektor Departamentu Strategii Marki i Aktywizacji Banku BNP Paribas Małgorzata Wasiuk.

Przypominamy, że festiwal obecny jest nie tylko w Sopocie i Zakopanem, ale także w Giżycku - we wszystkie wakacyjne wtorki i środy.


fot. Jerzy Bartkowski, materiały prasowe

 • Plaża w Gdańsku - dostępna dla wszystkich!

Co może być wyjątkowego w tym, że plaża w Gdańsku jest dostępna dla wszystkich? Otóż dosłowność tego stwierdzenia! Jak informuje Wirtualna Polska, jedno z kąpielisk zostało przystosowane zarówno do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, jak też rodzin z dziećmi oraz seniorów.

Przy zejściu nr 50 na plażę w Brzeźnie pojawiły się tablice z informacjami zapisanymi alfabetem Braille’a oraz dużymi piktogramami. Oprócz tego można korzystać z szerokiej kładki prowadzącej do kąpieliska, wygodnych przebieralni, ławek z oparciami i podłokietnikami, a także baldachimów.

Nie mamy 100 procent pewności, że to miejsce będzie w pełni spełniało potrzeby wszystkich, którzy mają szczególne wymagania, więc otwieramy, testujemy i zachęcamy do dzielenia się opiniami - mówiła podczas otwarcia plaży Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.


Jeżeli pomysł się przyjmie, podobne miejsce dostępne będzie na plaży w Stogach.

Zobacz plaże w Gdańsku i okolicy:

 • Zoo w Łodzi ma nowego mieszkańca!

Spędzasz wakacje w Łodzi? Koniecznie odwiedź tamtejszy ogród zoologiczny, które ma nowego lokatora. Jest to słoń Aleksander, pierwszy mieszkaniec powstającego Orientarium. Niedługo dołączą do niego inne zwierzęta. Będą to między innymi kolejne słonie, krokodyle, orangutany i gibony.

Na Aleksandra czekał w Łodzi nowy obiekt z dużym wybiegiem wewnętrznym i basenem, w którym słoń może zanurzyć się cały. Ma też specjalne drzewo i zabawki, które mają mu urozmaicić czas. Na zewnątrz ma dwie wybiegi – jeden rozległy, z fosą do brodzenia, basenem do nurkowania wyposażonym w bicze wodne, drugi nieco mniejszy, także z basenem. Oba wybiegi są zadrzewione, mają urozmaiconą konfigurację i są zabezpieczone w odpowiedni sposób. Nowa infrastruktura pozwala na hodowanie nawet od 8 do 12 słoni. Na razie kolejne dwa przyjadą w sierpniu – czytamy w komunikacie PAP wypowiedź prezesa łódzkiego zoo Arkadiusza Jaksy.


fot. minka2507, Pixabay.com CC0

 • Letnie spacery po Łodzi 2021

Pozostajemy w Łodzi, gdzie Łódzka Organizacja Turystyczna przygotowała dla turystów, jak też mieszkańców, ofertę spacerów z przewodnikiem. Wędrówki będą się odbywać przez całe wakacje, aż do końca września. Cena biletu to 15 zł, natomiast dzieci i młodzież do 18. roku życia nie muszą płacić za udział.

Spacery organizowane są w każdą sobotę o 11:00 oraz 14:00. Uczestnicy poznają:
 • dzieje imperium Izraela Poznańskiego,
 • historię Starego Miasta w Łodzi,
 • magiczne podwórka kamienic przy ul. Piotrkowskiej,
 • łódzkie murale i street-artowe instalacje,
 • dwa oblicza miasta - Łódź wielowyznaniową oraz Łódź nowoczesną.

Zobacz najważniejsze atrakcje Łodzi:
Muzeum Tradycji Niepodległościowych - Oddział Stacja Radegast

Muzeum Tradycji Niepodległościowych - Oddział Stacja Radegast

Łódź, ul. Alei Pamięci Ofiar Litzmannstadt Getto

Muzea
Ulica Piotrkowska

Ulica Piotrkowska

Łódź, ul. Piotrkowska

Trasy spacerowe 10.0

 • Letnie wędrówki po Tatrach z TPN

Tatrzański Park Narodowy zaprasza na POszlaki czyli letnie wędrówki w towarzystwie edukatorów TPN. Jest to oferta zarówno dla rodzin z dziećmi, jak też samodzielnych turystów.

Najmłodsi poruszają się po łatwych szlakach, głównie reglowych. W programie są spacery do Doliny Strążyskiej, Kościelskiej oraz Olczyskiej. Celem takich wycieczek jest zaszczepienie pasji do górskich wędrówek oraz zapoznanie maluchów z tatrzańską przyrodą. Dla dorosłych przewidziano większe wyzwania – wyprawy na Kopę Kondracką i Ciemniak. Będzie to okazja także do tego, by dowiedzieć się, jak człowiek wpłynął na Tatry.

Zobacz noclegi w Tatrach:
Widokowe Apartamenty

Widokowe Apartamenty

Zakopane, ul. Gawlaki

Apartamenty 10.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Sykowny

Sykowny

Biały Dunajec, ul. Miłośników Podhala

Kwatery i pokoje 9.6
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Willa Cztery Pory Roku

Willa Cztery Pory Roku

Kościelisko, ul. ul. Królewska

Wille 9.9


 • Wakacje 2021 z Bieszczadzkim Parkiem Narodowym

Kolejna propozycja dla rodzin, które wypoczywają w Bieszczadach. W każdy piątek lipca i sierpnia, mogą odkrywać przyrodę i historię Wołosatego! W roli przewodników występują pracownicy Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Udział w zajęciach należy zgłosić do dnia poprzedzającego wycieczkę - cena to 20 zł od osoby.

Zobacz noclegi w Bieszczadach:
Gościniec Pięciu Stawów

Gościniec Pięciu Stawów

Ustrzyki Dolne, ul. Jasień

Pensjonaty 9.1
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Gościniec pod Małym Królem

Gościniec pod Małym Królem

Ustrzyki Dolne, ul. Strwiążyk

Kwatery i pokoje 9.9

Następny artykuł Nowa atrakcja na wakacje...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej