Dolnośląski Szlak św. Jakuba
Leaflet | © OpenStreetMap contributors

Przydatne informacje

Opinie

Bądź pierwszym, który doda opinię o tym obiekcie!

Brak oceny
Dodaj opinię

Opis obiektu

Słynny Dolnośląski Szlak św. Jakuba można przemierzać pieszo, rowerem lub samochodem. Trasa nie jest trudna, jej pokonanie zajmuje jeden dzień. Na całość szlaku składa się 8 miejscowości: Jakubów, Grodowiec, Polkowice, Chocianów, Bolesławiec, Nowogrodziec, Lubań i Zgorzelec. W każdym z nich na turystów czekają zabytki i wyjątkowo ciekawe atrakcje.

Warto wiedzieć, że Dolnośląska Droga św. Jakuba wlicza się do sieci szlaków pątniczych prowadzących do Santiago de Compostela. Szlak rozpoczyna się w Jakubowie, gdzie w 2005 roku wytyczono pierwszą w naszym kraju drogę św. Jakuba. Znajduje się tu kościół pw. św. Jakuba Apostoła, którego początki sięgają 991 roku. Na terenie murów kościoła znajduje się cmentarz a także barokowa kaplica z 1752 roku rodów Von Stosch i von Kreckwitz.

Kolejnym miejscem na szlaku św. Jakuba jest Grodowiec i znajdujący się na jego terenie kościół św. Jana Chrzciciela zbudowany w latach 1072-1724. Kolejnym mijanym miejscem na szlaku są Polkowice i kościół św. Michała Archanioła z XV wieku. Po drodze następnie mijamy kościół św. Józefa Robotnika w Chocianowie, kościół WNMP i św. Mikołaja w Bolesławca, kościół św. Mikołaja w Nowogrodźcu, neogotycki kościół Trójcy Świętej w Lubaniu oraz eklektyczny kościół św. Jana Chrzciciela w Zgorzelcu. Dalej, przez Most Staromiejski Dolnośląski Szlak św. Jakuba połączy się z Ekumeniczną Drogą Pątniczą przez Saksonię i Turyngię.

Atrakcje Jakubów

Trasy spacerowe

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!