Imprezy i koncerty w Kazimierzu Dolnym Sprawdź, co dzieje się w czasie Twojego urlopu!

Kazimierz Dolny Aktualności

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Kazimierzu Dolnym odbędą się w ograniczonej do minimum formie: 10:00 w kościele farnym odbędzie się msza święta w intencji Ojczyzny (w związku z obostrzeniami covidowymi w kościele może być maksymalnie 55 osób) Po mszy św. nie przewiduje się tradycyjnych uroczystości przy Klasztorze Franciszkanów, a jedynie symboliczne złożenie wieńca w imieniu wszystkich mieszkańców przez przedstawicieli władz miasta. Zachęcamy do włączenia się w obchody Narodowego Święta Niepodległości poprzez wywieszenie biało-czerwonych flag.
Fundacja KZMRZ zaprasza na wspólny, zimowy spacer, podczas którego zobaczymy nowe artystyczne obiekty, które powstały w ramach projektu Now Art.
Obowiązują reżimy sanitarne – udział w wydarzeniu może wziąć jednocześnie do 5 osób.
Obowiązują reżimy sanitarne – udział w wydarzeniu może wziąć jednocześnie do 5 osób.
Jarosław Luteracki to artysta, który z wdziękiem ubiera kolor w żart, treść w symbol, a treścią i symbolem wywołuje uśmiech. Ze słów samego autora jego obrazy to „opowieści o relacjach między dwojgiem osób, typu co między nami się zdarzyło. Kobieta w moich obrazach wychodzi na pierwszy plan. To wokół niej kręci się świat. To ona nadaje temu światu sens. Wokół niej zawsze stoją On lub Oni.”
Oprowadzanie kuratorskie po Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów odbędzie się w sobotę, 17 października o godz. 11.30. Do udziału w wydarzeniu upoważnia bilet wstępu do Domu Kuncewiczów ( 8 zł norm/6 zł ulg.) Oprowadzanie odbędzie się z zachowaniem reżimów sanitarnych.
Kazimierska fara zaprasza na codzienne prezentacje organowe o godz. 13.00. Ofiary składane przy tej okazji służą bieżącej konserwacji i strojeniu instrumentu . Po prezentacjach jest także możliwość nabycia płyt z muzyką organową , okolicznościowego kalendarza i publikacji dotyczących instrumentu , kazimierskiej fary oraz Miasteczka .
Koncert papieski. Młodzi artyści – studenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w hołdzie św. Janowi Pawłowi II Piotr Arseniuk - organy Szymon Gajewski - baryton