Imprezy i koncerty w Kazimierzu Dolnym Sprawdź, co dzieje się w czasie Twojego urlopu!

Kazimierz Dolny Aktualności

Pandemia w drugiej fali zmroziła ruch turystyczny. Zamknięto hotele i kwatery, restauracje mogą sprzedawać tylko na wynos. Stanęły wyciągi narciarskie.  Nieczynne są muzea. Zapomnieliśmy już, jak wyglądają koncerty, nawet te organizowane w kawiarniach w kameralnym gronie. Jak w tej sytuacji odnajdują się przedsiębiorcy, którzy utrzymują się głównie z turystyki?
Z okazji ZIMIErnikejszyn 2021 Paprodziad zaprasza na Paprowędrówkę z sankami, ogniskiem i uśmiechniętym pyskiem! Jeśli śniegi się utrzymają to wyposażeni w sanki, dupoślizgi itp. będziemy przemierzać Wietrznogórskie połacie "G". Start z Rynku o 12.12.
Msza św. o godz. 12.00 połączona z Orszakiem Trzech Króli. Parafia kazimierska zaprasza do uczestnictwa i zachęca wszystkich do przygotowania koron, odpowiednich okolicznościowych strojów.
W tym roku z powodu ograniczen związanych z pandemią nie odbędą się tradycyjne kazimierskie jasełka w klasztorze. Zamiast tego aktorzy - amatorzy symbolicznie zaśpiewają na rynku "Kolędę dla nieobecnych".
Transmisja pasterki na stronie fary na Facebooku>>>
Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów jest jednym z tych miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić będąc w Kazimierzu Dolnym. Dlaczego? Z wielu powodów. Piękny jest sam budynek – zarówno na zewnątrz, jak i w środku, otoczony wspaniałym ogrodem robi niesamowite wrażenie. Dodatkowym atutem jest trasa, którą musimy przebyć, by do Kuncewiczówki dojść – urokliwy Wąwóz Małachowskiego.
Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Kazimierzu Dolnym odbędą się w ograniczonej do minimum formie: 10:00 w kościele farnym odbędzie się msza święta w intencji Ojczyzny (w związku z obostrzeniami covidowymi w kościele może być maksymalnie 55 osób) Po mszy św. nie przewiduje się tradycyjnych uroczystości przy Klasztorze Franciszkanów, a jedynie symboliczne złożenie wieńca w imieniu wszystkich mieszkańców przez przedstawicieli władz miasta. Zachęcamy do włączenia się w obchody Narodowego Święta Niepodległości poprzez wywieszenie biało-czerwonych flag.
Fundacja KZMRZ zaprasza na wspólny, zimowy spacer, podczas którego zobaczymy nowe artystyczne obiekty, które powstały w ramach projektu Now Art.
Obowiązują reżimy sanitarne – udział w wydarzeniu może wziąć jednocześnie do 5 osób.