Imprezy i koncerty w Wetlinie

Sprawdź, co dzieje się w czasie Twojego urlopu!

Nie znaleziono w tym terminie żadnych wydarzeń

Wetlina Aktualności

Od 1 sierpnia 2020 turyści mogą realizować bon turystyczny. Należy pamiętać, że może zostać wykorzystane jedynie w wybranych obiektach na terenie Polski. Nie będzie to jednak problem, ponieważ w naszym kraju jest wiele zakątków, które warto odwiedzić. Wśród nich warto wybrać Bieszczady. Gdzie możecie zrealizować bon turystyczny w Wetlinie? Sprawdźcie listę obiektów poniżej!
A może by tak rzucić wszystko i pojechać w Bieszczady? Jeżeli należysz do osób, które zadają sobie takie pytanie, mamy dla ciebie propozycję wspaniałego miejsca. Jest to urokliwy pensjonat w okolicy Wetliny z takim widokiem, że aż zapiera dech w piersiach!
Szukacie świetnego miejsca na urlop w Bieszczadach? Na pewno jest nim Wetlina, która może się pochwalić bogatą bazą noclegową. Niżej dowiecie się, jakie noclegi najchętniej polecają inni turyści – naprawdę warto wziąć pod uwagę ich rekomendacje.
Wetlina to malownicza miejscowość położona w samym sercu Bieszczad. Które noclegi szczególnie polecają turyści? Sprawdźmy!

Lato w Bieszczadach

Polskie góry przyciągają turystów o każdej porze roku. Latem również. Długie spacery, świeże powietrze oraz piękne krajobrazy - oto wymarzony urlop wielu Polaków.
Ciśniańsko-Wetliński Park Krajobrazowy położony jest w Bieszczadach Zachodnich, na zachód od Bieszczadzkiego Parku Narodowego i Parku Krajobrazowego Doliny Sanu. Wraz z nimi wchodzi w skład Międzynarodowego Rezerwatu Biosfery "Karpaty Wschodnie".
Jawornik to szczyt w bocznym grzbiecie pasma granicznego Bieszczadów Zachodnich, odbiegającym z Riabiej Skały na północ. Wznosi się 400 m ponad wsią Wetlina. W całości pokryty lasem bukowym. Wąską przełęczą (933 m n.p.m.) połączony jest ze szczytem Paportnej.

Rzeka Wetlina

Wetlina ma źródła pod Przełęczą Wyżną i w górnym odcinku płynie przez Bieszczadzki Park Narodowy, a dalej przez Ciśniańsko-Wetliński Park Krajobrazowy. W dolnym biegu, aż do ujścia, objęta jest rezerwatem Sine Wiry. Odcinek od źródła do ujścia Górnej Solinki bywa nazywany Wetlinka; niektóre źródła nazwę tę rozszerzają nawet na całą rzekę.
Roh  jest najwyższym wierzchołkiem Połoniny Wetlińskiej w Bieszczadach Zachodnich. Szczyt stanowi kulminację pokrytego grehotami grzbietu położonego pomiędzy oddzielającą go od Osadzkiego Wierchu Srebrzystą Przełęczą a Hasiakową Skałą i znajduje się w jego północno-zachodnim końcu.
15. sierpnia zakończyły się Bieszczadzkie Spotkania ze Sztuką „Rozsypaniec”. Był to czas niezwykły i z pewnością w sercach wielu uczestników wydarzenia pozostanie on na długo. Przez 4 dni mogliśmy wysłuchać blisko 16-tu koncertów zebranych tematycznie w wieczór górski, poetycki i folkowy. Nie zabrakło również czasu na poezję, fotografię oraz zdobywanie nowych doświadczeń przez udział w warsztatach artystycznych towarzyszących targom rękodzieła. A to wszystko pod słonecznym w ciagu dnia i rozgwieżdżonym przepięknie nocą niebem bieszczadzkim.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!