Boże Ciało

Boże Ciało

Nasz mały kompleks wypoczynkowy składa się z 6 domków letniskowych, położonych w bardzo spokojnym miejscu, pośród czystych wód i lasów sosnowych, wyróżnia nas spokój i panująca cisza, która łatwiej pozwala zregenerować siły.

Na jeziorze wprowadzono strefę ciszy ( zakaz używania łodzi motorowych i innych sprzętów wyposażonych w silniki spalinowe)

Nasze wszystkie domki 4, 5 i 6 - osobowe, wyposażone są w łazienki z prysznicem i posiadają wyposażony aneks kuchenny!

 

Wielkie Partęczyny to największe jezioro Pojezierza Brodnickiego, położone w województwie warmińsko-mazurskim, w gminie Kurzętnik na terenie Brodnickiego Parku Krajobrazowego.


Powierzchnia jeziora wynosi 340 ha,
maksymalna głębokość – 31,6 m,
położone jest 77 m n.p.m.

Brzeg jeziora Wielkie Partęczyny jest całkowicie otoczony lasem, głównie iglastym. Z kolei Ośrodek Wypoczynkowy położony jest w kompleksie leśnym Brodnickiego Parku Krajobrazowego. To idealne miejsce zarówno na wycieczki piesze i rowerowe.

Jezioro posiada urozmaiconą linię brzegową, liczne wyspy, półwyspy i zatoki, a jej brzegi są wysokie i niemal całkowicie zalesione.

Z jeziorem połączone są jeziora Małe Partęczyny i Łąkorz, a przepływa przez nie rzeka Skarlanka.
Jest zbiornikiem wodnym o bardzo urozmaiconym rybostanie, spotkać tu można m.in.:
płocie, leszcze, węgorze, okonie, szczupaki, liny. Sporo jest sielawy, wzdręgi, krąpia i jazgarza. Coraz więcej łowi się również suma i sandacza.

W 1958 r. na jeziorze ustanowiono rezerwat przyrody "Wyspa", na terenie którego ochroną objęto obuwika pospolitego.

 

Rezerwacje:

www.domkiparteczyny.pl

e-mail: [zapytaj o nocleg]

Tel.668 305 643

Zapytaj o nocleg