Na kolejność prezentowanych obiektów wpływ mogą mieć m.in. aktualność oferty, popularność obiektu, odpłatne pozycjonowanie. Dowiedz się więcej.

Hotel*** Dworek Wapionka

Hotel*** Dworek Wapionka

Ten obiekt nie był jeszcze oceniany.
Byłeś tutaj?
od 199 zł
/usługę
Domki wypoczynkowe do wynajecia, rekreacja odpoczynek wsrod natury
od 350 zł
/usługę
Noclegi Różyccy

Noclegi Różyccy

10 Rewelacyjny!
od 50 zł
/usługę
Noclegi Różyccy

Noclegi Różyccy

10 Rewelacyjny!
od 50 zł
/usługę
Port Rybaki Brodnica

Port Rybaki Brodnica

6.2 Dobry!
od 225 zł
/usługę
Dostępny w Twoim terminie!
Domeczek Na Wzgórzu

Domeczek Na Wzgórzu

Gaj-Grzmięca
9.6 Rewelacyjny!
od 380 zł
/usługę

DomGalante

Chata Leśna Polana - Forest Glade Cottage

Chata Leśna Polana - Forest Glade Cottage

10 Rewelacyjny!
od 576 zł
/usługę
Dostępny w Twoim terminie!

U BOSMANA

Hotel Magnat

Family Lodge z sauną nad jeziorem (12 osób) Janówko
od 3400 zł
/usługę
Dostępny w Twoim terminie!

KORMORAN

Bird Lodge z sauną nad jeziorem (6 osób) Janówko
od 2000 zł
/usługę
Dostępny w Twoim terminie!
Agroturystyka nad jeziorem Sopień Mały Głęboczek

Agroturystyka nad jeziorem Sopień Mały Głęboczek

Mały Głęboczek
10 Rewelacyjny!
od 320 zł
/usługę
Dostępny w Twoim terminie!

Hotel Stork

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Brodnica

Brodnica leży w województwie kujawsko-pomorskim, w wyjątkowo atrakcyjnym turystycznie regionie, na którego terenie położony jest Brodnicki Park Krajobrazowy - część Pojezierza Brodnickiego, część Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego oraz Dolina Drwęcy. Jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc w regionie jest Brodnicki Park Krajobrazowy, obejmujący swymi granicami obszary o najwyższych walorach przyrodniczych i krajobrazowych. Powierzchnia parku wynosi 16 685 ha a ponad 60% jego powierzchni zajmują lasy, a 10% wody. Znajdziemy tam także około 60 jezior i 9 rezerwatów przyrody.


Brodnica to również zabytki. Spacerując po mieście, warto odwiedzić m.in. gotycki kościół św. Katarzyny, ruiny zamku krzyżackiego, fragment ratusza z końca XIV w., pałac Anny Wazówny z II połowy XVI wieku, fragmenty średniowiecznych murów miejskich z XIV i XV w., spichlerze barokowe i barokowy zespół poreformacki. W mieście są też liczne ścieżki rowerowe, zarówno krótkie, prowadzące po Brodnicy, jak i nieco dłuższe. Jedna ze ścieżek prowadzi do Zbiczna i ma ponad 8 km długości.

Brodnica - co warto zobaczyć?

Jedną z największych atrakcji w Brodnicy jest Jezioro Niskie Brodno. Jego powierzchnia wynosi 86 ha, średnia głębokość to 6,9 m, a głębokość maksymalna - 18,2 m. Jezioro jest uwielbiane przez wędkarzy, gdyż występują tu m.in. okonie, płocie, liny i szczupaki. Na południowym brzegu akwenu powstała Plaża Miejska, wypożyczalnia sprzętu, punkty gastronomiczne oraz przystań. Plaża nad Jeziorem Niskie Brodno każdego lata przyciąga rzesze turystów i mieszkańców, spragnionych ochłody i słońca. Spędzają tu czas rodziny z dziećmi, jak i grupy znajomych, a także osoby starsze. Co ważne, kąpielisko znajduje się pod nadzorem ratowników wodnych WOPR.


Kolejnym wartym odwiedzenia miejscem jest Jezioro Bachotek znajdujące się na terenie Brodnickiego Parku Krajobrazowego, oddalone od Brodnicy o 6 km. Ma wydłużony kształt, a na jego środku znajduje się wyspa. Jego powierzchnia wynosi około 215 ha, średnia głębokość 7,2 m, a maksymalna głębokość to około 25 m. Na wschodniej części brzegu istnieje kilka ośrodków wypoczynkowych, które umożliwiają m.in. wypożyczenie łodzi.


Będąc w Brodnicy, nie sposób pominąć zwiedzenia i poznania historii zamku krzyżackiego. Został on wzniesiony w latach 1305-1339, a zbudowany z cegły na planie zbliżonym do kwadratu z budynkami wokół dziedzińca i wysoką wieżą (54 m) w pn.-wsch. narożu i basztami w narożach pozostałych. Całość otoczona była fosą i zewnętrznymi murami, połączona zwodzonym mostem z przedzamczem. Niestety obiekt został zniszczony podczas pożaru w 1550 roku. O choć częściowo go odbudowano, popadł w ruinę. W latach 1970-76 przeprowadzono prace konserwatorskie w odkrytych podczas wojny piwnicach zamkowych z przeznaczeniem na kawiarnię. Obecnie możemy zobaczyć jedynie ruiny zamku z dobrze zachowaną wieżą główną i zarysem skrzydeł mieszkalnych. Obiekt należy do Muzeum Regionalnego w Brodnicy.

Brodnica – na weekend czy dłuższy pobyt?

Brodnica nie jest zbyt dużym miastem, jeśli więc w planach mamy jedynie poznanie miejscowości i odwiedzenie tych najbardziej atrakcyjnych miejsc, pobyt weekendowy w zupełności wystarczy. Jeśli jednak chcielibyśmy odpocząć nad jednym z okolicznych jezior czy też wyruszyć jednym ze szlaków prowadzących przez Brodnicki Park Krajobrazowy, zarezerwujmy sobie więcej czas. Równie interesujące są okoliczne miejscowości, m.in. Bachotek, Rytebłota czy Górzno. Będąc w Brodnicy możemy zwiedzić cały region, a miasto może okazać się wspaniałą bazą wypadową.

Lokalne smaki – co zjeść w Brodnicy?

Województwo kujawsko-pomorskie, to prawdziwe bogactwo smaków. Słynie z pierników, gęsiny i powideł śliwkowych. Jednak odwiedzając ten region Polski, warto spróbować innych lokalnych potraw, takich jak: żur, gziki, ajntopy, śledzie z cebulą w śmietanie i z kartoflami w mundurkach oraz różnego rodzaju klusek. Cena obiadu w Brodnicy dla jednej osoby to koszt średnio 25 - 30 zł. Chcąc zjeść obiad składający się z zupy i drugiego dania z dodatkami trzeba zapłacić około 40 zł lub więcej. Wiele zależy od rodzaju zamówienia oraz lokalu, na który się zdecydujemy.

Noclegi w Brodnicy

Brodnica posiada dość rozbudowaną i różnorodną bazę noclegową. Znajdziemy tam obiekty noclegowe z różnych kategorii, jednak przede wszystkim - agroturystyki oraz hotele. A oprócz tego – apartamenty, hostele, kwatery i pokoje oraz ośrodki szkoleniowe i wypoczynkowe. Każdy bez problemu znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie. Turyści szukający miejsc noclegowych w Brodnicy, najczęściej pytają o obiekty z kategorii: kwatery i pokoje, agroturystykę. Liczy się dla nich nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.

Ceny noclegów w Brodnicy

Cena za nocleg w Brodnicy zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii agroturystyka, wtedy koszt noclegu może wynieść nawet od 35 zł. Jednak średnia cena noclegu w Brodnicy wynosi 130 zł. Warto pamiętać o tym,że ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Brodnicy

Turyści poszukujący miejsc noclegowych w Brodnicy zwracają szczególną uwagę na następujące udogodnienia: prywatna łazienka, zagwarantowane miejsce parkingowe a także telewizor w pokoju i dostęp do kuchni. Niektórzy dokonując rezerwacji pytają także o dostęp do internetu lub możliwość skorzystania z suszarki. Zdarzają się również zapytania dotyczące lokalizacji oraz akceptacji kart płatniczych.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Brodnicy

Ile kosztuje nocleg w Brodnicy?
Cena za nocleg w Brodnicy zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii kwatery i pokoje Brodnica, wtedy koszt noclegu może wynieść od 50 zł. Średnia cena noclegu w Brodnicy wynosi 205 zł.
Czy ceny noclegów w Brodnicy w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 35% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Brodnicy?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Brodnica”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Brodnicy zaczynają się od kwoty 50.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Brodnicy?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: agroturystyka, hotele. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Brodnicy mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Brodnica opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Brodnicy to: Noclegi Różyccy, Noclegi Różyccy.
Które noclegi w Brodnicy są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Brodnicy poleca Noclegi Różyccy.
Które noclegi w Brodnicy są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Noclegi Różyccy.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!