Brodnica - noclegi (31 noclegów w Brodnicy)

Noclegi Różyccy

Noclegi Różyccy

10
Rewelacyjny!
od 70
/usługę
Domeczek Na Wzgórzu

Domeczek Na Wzgórzu

Gaj-Grzmięca
9.6
Rewelacyjny!
od 300
/usługę

Noclegi w okolicy Brodnicy:

Port Rybaki

Port Rybaki

5 km od Brodnicy
8.4
Bardzo dobry!
od 100
/usługę
Szklany Dom Nad Łąkami

Szklany Dom Nad Łąkami

9 km od Brodnicy
od 250
/usługę
Ośrodek Wypoczynkowy Na Wzgórzu

Ośrodek Wypoczynkowy Na Wzgórzu

Gaj-Grzmięca
10 km od Brodnicy
8.5
Bardzo dobry!
od 78
/usługę
Nad jeziorem Sopień

Nad jeziorem Sopień

12 km od Brodnicy
9.0
Rewelacyjny!
od 120
/usługę
Domy na wakacje dla rodzin lub grup przyjaciół. Przestrzeń, cisza, wygoda. Atrakcje dla dzieci.
Dom U Ireny

Dom U Ireny

15 km od Brodnicy
od 200
/usługę
Domki letniskowe u Bisiego

Domki letniskowe u Bisiego

15 km od Brodnicy
od 300
/usługę
Chata Leśna Polana

Chata Leśna Polana

16 km od Brodnicy
od 350
/usługę
Siedlisko Nielbark

Siedlisko Nielbark

17 km od Brodnicy
od 85
/usługę
Gospodarstwo Agroturystyczne Maryśka

Gospodarstwo Agroturystyczne Maryśka

Małe Leźno
20 km od Brodnicy
9.7
Rewelacyjny!
od 90
/usługę
Wyszymory

Wyszymory

Świedziebnia
20 km od Brodnicy
od 400
/usługę

Skorzystaj z filtrów, aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Brodnica

Brodnica leży w województwie kujawsko-pomorskim, w wyjątkowo atrakcyjnym turystycznie regionie, na którego terenie położony jest Brodnicki Park Krajobrazowy - część Pojezierza Brodnickiego, część Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego oraz Dolina Drwęcy. Jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc w regionie jest Brodnicki Park Krajobrazowy, obejmujący swymi granicami obszary o najwyższych walorach przyrodniczych i krajobrazowych. Powierzchnia parku wynosi 16 685 ha a ponad 60% jego powierzchni zajmują lasy, a 10% wody. Znajdziemy tam także około 60 jezior i 9 rezerwatów przyrody.


Brodnica to również zabytki. Spacerując po mieście, warto odwiedzić m.in. gotycki kościół św. Katarzyny, ruiny zamku krzyżackiego, fragment ratusza z końca XIV w., pałac Anny Wazówny z II połowy XVI wieku, fragmenty średniowiecznych murów miejskich z XIV i XV w., spichlerze barokowe i barokowy zespół poreformacki. W mieście są też liczne ścieżki rowerowe, zarówno krótkie, prowadzące po Brodnicy, jak i nieco dłuższe. Jedna ze ścieżek prowadzi do Zbiczna i ma ponad 8 km długości.

Brodnica - co warto zobaczyć?

Jedną z największych atrakcji w Brodnicy jest Jezioro Niskie Brodno. Jego powierzchnia wynosi 86 ha, średnia głębokość to 6,9 m, a głębokość maksymalna - 18,2 m. Jezioro jest uwielbiane przez wędkarzy, gdyż występują tu m.in. okonie, płocie, liny i szczupaki. Na południowym brzegu akwenu powstała Plaża Miejska, wypożyczalnia sprzętu, punkty gastronomiczne oraz przystań. Plaża nad Jeziorem Niskie Brodno każdego lata przyciąga rzesze turystów i mieszkańców, spragnionych ochłody i słońca. Spędzają tu czas rodziny z dziećmi, jak i grupy znajomych, a także osoby starsze. Co ważne, kąpielisko znajduje się pod nadzorem ratowników wodnych WOPR.


Kolejnym wartym odwiedzenia miejscem jest Jezioro Bachotek znajdujące się na terenie Brodnickiego Parku Krajobrazowego, oddalone od Brodnicy o 6 km. Ma wydłużony kształt, a na jego środku znajduje się wyspa. Jego powierzchnia wynosi około 215 ha, średnia głębokość 7,2 m, a maksymalna głębokość to około 25 m. Na wschodniej części brzegu istnieje kilka ośrodków wypoczynkowych, które umożliwiają m.in. wypożyczenie łodzi.


Będąc w Brodnicy, nie sposób pominąć zwiedzenia i poznania historii zamku krzyżackiego. Został on wzniesiony w latach 1305-1339, a zbudowany z cegły na planie zbliżonym do kwadratu z budynkami wokół dziedzińca i wysoką wieżą (54 m) w pn.-wsch. narożu i basztami w narożach pozostałych. Całość otoczona była fosą i zewnętrznymi murami, połączona zwodzonym mostem z przedzamczem. Niestety obiekt został zniszczony podczas pożaru w 1550 roku. O choć częściowo go odbudowano, popadł w ruinę. W latach 1970-76 przeprowadzono prace konserwatorskie w odkrytych podczas wojny piwnicach zamkowych z przeznaczeniem na kawiarnię. Obecnie możemy zobaczyć jedynie ruiny zamku z dobrze zachowaną wieżą główną i zarysem skrzydeł mieszkalnych. Obiekt należy do Muzeum Regionalnego w Brodnicy.

Brodnica – na weekend czy dłuższy pobyt?

Brodnica nie jest zbyt dużym miastem, jeśli więc w planach mamy jedynie poznanie miejscowości i odwiedzenie tych najbardziej atrakcyjnych miejsc, pobyt weekendowy w zupełności wystarczy. Jeśli jednak chcielibyśmy odpocząć nad jednym z okolicznych jezior czy też wyruszyć jednym ze szlaków prowadzących przez Brodnicki Park Krajobrazowy, zarezerwujmy sobie więcej czas. Równie interesujące są okoliczne miejscowości, m.in. Bachotek, Rytebłota czy Górzno. Będąc w Brodnicy możemy zwiedzić cały region, a miasto może okazać się wspaniałą bazą wypadową.

Lokalne smaki – co zjeść w Brodnicy?

Województwo kujawsko-pomorskie, to prawdziwe bogactwo smaków. Słynie z pierników, gęsiny i powideł śliwkowych. Jednak odwiedzając ten region Polski, warto spróbować innych lokalnych potraw, takich jak: żur, gziki, ajntopy, śledzie z cebulą w śmietanie i z kartoflami w mundurkach oraz różnego rodzaju klusek. Cena obiadu w Brodnicy dla jednej osoby to koszt średnio 25 - 30 zł. Chcąc zjeść obiad składający się z zupy i drugiego dania z dodatkami trzeba zapłacić około 40 zł lub więcej. Wiele zależy od rodzaju zamówienia oraz lokalu, na który się zdecydujemy.

Noclegi w Brodnicy

Brodnica posiada dość rozbudowaną i różnorodną bazę noclegową. Znajdziemy tam obiekty noclegowe z różnych kategorii, jednak przede wszystkim - agroturystyki oraz hotele. A oprócz tego – apartamenty, hostele, kwatery i pokoje oraz ośrodki szkoleniowe i wypoczynkowe. Każdy bez problemu znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie. Turyści szukający miejsc noclegowych w Brodnicy, najczęściej pytają o obiekty z kategorii: kwatery i pokoje, agroturystykę. Liczy się dla nich nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.

Ceny noclegów w Brodnicy

Cena za nocleg w Brodnicy zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii agroturystyka, wtedy koszt noclegu może wynieść nawet od 35 zł. Jednak średnia cena noclegu w Brodnicy wynosi 130 zł. Warto pamiętać o tym,że ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Brodnicy

Turyści poszukujący miejsc noclegowych w Brodnicy zwracają szczególną uwagę na następujące udogodnienia: prywatna łazienka, zagwarantowane miejsce parkingowe a także telewizor w pokoju i dostęp do kuchni. Niektórzy dokonując rezerwacji pytają także o dostęp do internetu lub możliwość skorzystania z suszarki. Zdarzają się również zapytania dotyczące lokalizacji oraz akceptacji kart płatniczych.