Brodnica - noclegi

(24 noclegi w Brodnicy)
od
79
/usługę

Hotelik Centrum

Brodnica
9.6 Rewelacyjny!

Zdecydowanie polecam hotelik Centrum za przemiła obsługę, lokalizacje oraz pyszne i obfite śniadanie.

Monika
do-15%
od
240
/usługę

Lake View Apartmenty

Brodnica
Ten obiekt nie był jeszcze oceniany. Byłeś tutaj? Zostaw swoją opinię!

Opinie o mieście Brodnica i okolicy

Gosia
10
pieknie

Artykuły

5 pomysłów na weekendowe wycieczki po Polsce

Gdzie można pojechać, żeby spędzić ciekawy weekend w zacisznym miejscu z dala od innych turystów? Mamy kilka pomysłów, które mogą zainspirować cię do zaplanowania wyja...

więcej

Noclegi w okolicy Brodnicy:

od
80
/usługę

Nad jeziorem Sopień

8.6 Bardzo dobry!

Jestem bardzo zadowolona z pobytu u Państwa Koreckich "Nad jeziorem Sopień", pokoje czyściutkie, ciepłe i bardzo ładnie wyposażone,...

Kamilla Liszewska
od
320
/usługę

Domki letniskowe u Bisiego

Ten obiekt nie był jeszcze oceniany. Byłeś tutaj? Zostaw swoją opinię!
od
90
/usługę

Gospodarstwo Agroturystyczne Maryśka

9.8 Rewelacyjny!

Brak zasięgu czyli totalny wypoczynek. Piękne jezioro, kontakt z naturą, ze zwierzętami, a przy tym moc atrakcji (basen, trampolina,...

Magdalena 2019-07-06

Brodnica

Brodnica leży w województwie kujawsko-pomorskim, w wyjątkowo atrakcyjnym turystycznie regionie, na którego terenie położony jest Brodnicki Park Krajobrazowy - część Pojezierza Brodnickiego, część Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego oraz Dolina Drwęcy. Jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc w regionie jest Brodnicki Park Krajobrazowy, obejmujący swymi granicami obszary o najwyższych walorach przyrodniczych i krajobrazowych. Powierzchnia parku wynosi 16 685 ha a ponad 60% jego powierzchni zajmują lasy, a 10% wody. Znajdziemy tam także około 60 jezior i 9 rezerwatów przyrody.


Brodnica to również zabytki. Spacerując po mieście, warto odwiedzić m.in. gotycki kościół św. Katarzyny, ruiny zamku krzyżackiego, fragment ratusza z końca XIV w., pałac Anny Wazówny z II połowy XVI wieku, fragmenty średniowiecznych murów miejskich z XIV i XV w., spichlerze barokowe i barokowy zespół poreformacki. W mieście są też liczne ścieżki rowerowe, zarówno krótkie, prowadzące po Brodnicy, jak i nieco dłuższe. Jedna ze ścieżek prowadzi do Zbiczna i ma ponad 8 km długości.

Brodnica - co warto zobaczyć?

Jedną z największych atrakcji w Brodnicy jest Jezioro Niskie Brodno. Jego powierzchnia wynosi 86 ha, średnia głębokość to 6,9 m, a głębokość maksymalna - 18,2 m. Jezioro jest uwielbiane przez wędkarzy, gdyż występują tu m.in. okonie, płocie, liny i szczupaki. Na południowym brzegu akwenu powstała Plaża Miejska, wypożyczalnia sprzętu, punkty gastronomiczne oraz przystań. Plaża nad Jeziorem Niskie Brodno każdego lata przyciąga rzesze turystów i mieszkańców, spragnionych ochłody i słońca. Spędzają tu czas rodziny z dziećmi, jak i grupy znajomych, a także osoby starsze. Co ważne, kąpielisko znajduje się pod nadzorem ratowników wodnych WOPR.


Kolejnym wartym odwiedzenia miejscem jest Jezioro Bachotek znajdujące się na terenie Brodnickiego Parku Krajobrazowego, oddalone od Brodnicy o 6 km. Ma wydłużony kształt, a na jego środku znajduje się wyspa. Jego powierzchnia wynosi około 215 ha, średnia głębokość 7,2 m, a maksymalna głębokość to około 25 m. Na wschodniej części brzegu istnieje kilka ośrodków wypoczynkowych, które umożliwiają m.in. wypożyczenie łodzi.


Będąc w Brodnicy, nie sposób pominąć zwiedzenia i poznania historii zamku krzyżackiego. Został on wzniesiony w latach 1305-1339, a zbudowany z cegły na planie zbliżonym do kwadratu z budynkami wokół dziedzińca i wysoką wieżą (54 m) w pn.-wsch. narożu i basztami w narożach pozostałych. Całość otoczona była fosą i zewnętrznymi murami, połączona zwodzonym mostem z przedzamczem. Niestety obiekt został zniszczony podczas pożaru w 1550 roku. O choć częściowo go odbudowano, popadł w ruinę. W latach 1970-76 przeprowadzono prace konserwatorskie w odkrytych podczas wojny piwnicach zamkowych z przeznaczeniem na kawiarnię. Obecnie możemy zobaczyć jedynie ruiny zamku z dobrze zachowaną wieżą główną i zarysem skrzydeł mieszkalnych. Obiekt należy do Muzeum Regionalnego w Brodnicy.

Brodnica – na weekend czy dłuższy pobyt?

Brodnica nie jest zbyt dużym miastem, jeśli więc w planach mamy jedynie poznanie miejscowości i odwiedzenie tych najbardziej atrakcyjnych miejsc, pobyt weekendowy w zupełności wystarczy. Jeśli jednak chcielibyśmy odpocząć nad jednym z okolicznych jezior czy też wyruszyć jednym ze szlaków prowadzących przez Brodnicki Park Krajobrazowy, zarezerwujmy sobie więcej czas. Równie interesujące są okoliczne miejscowości, m.in. Bachotek, Rytebłota czy Górzno. Będąc w Brodnicy możemy zwiedzić cały region, a miasto może okazać się wspaniałą bazą wypadową.

Lokalne smaki – co zjeść w Brodnicy?

Województwo kujawsko-pomorskie, to prawdziwe bogactwo smaków. Słynie z pierników, gęsiny i powideł śliwkowych. Jednak odwiedzając ten region Polski, warto spróbować innych lokalnych potraw, takich jak: żur, gziki, ajntopy, śledzie z cebulą w śmietanie i z kartoflami w mundurkach oraz różnego rodzaju klusek. Cena obiadu w Brodnicy dla jednej osoby to koszt średnio 25 - 30 zł. Chcąc zjeść obiad składający się z zupy i drugiego dania z dodatkami trzeba zapłacić około 40 zł lub więcej. Wiele zależy od rodzaju zamówienia oraz lokalu, na który się zdecydujemy.

Noclegi w Brodnicy

Brodnica posiada dość rozbudowaną i różnorodną bazę noclegową. Znajdziemy tam obiekty noclegowe z różnych kategorii, jednak przede wszystkim - agroturystyki oraz hotele. A oprócz tego – apartamenty, hostele, kwatery i pokoje oraz ośrodki szkoleniowe i wypoczynkowe. Każdy bez problemu znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie. Turyści szukający miejsc noclegowych w Brodnicy, najczęściej pytają o obiekty z kategorii: kwatery i pokoje, agroturystykę. Liczy się dla nich nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.

Ceny noclegów w Brodnicy

Cena za nocleg w Brodnicy zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii agroturystyka, wtedy koszt noclegu może wynieść nawet od 35 zł. Jednak średnia cena noclegu w Brodnicy wynosi 130 zł. Warto pamiętać o tym,że ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Brodnicy

Turyści poszukujący miejsc noclegowych w Brodnicy zwracają szczególną uwagę na następujące udogodnienia: prywatna łazienka, zagwarantowane miejsce parkingowe a także telewizor w pokoju i dostęp do kuchni. Niektórzy dokonując rezerwacji pytają także o dostęp do internetu lub możliwość skorzystania z suszarki. Zdarzają się również zapytania dotyczące lokalizacji oraz akceptacji kart płatniczych.