LOKALNE ATRAKCJE

LOKALNE ATRAKCJE

Lokalne atrakcje:

 

dla pasjonatów historii:

 

  • Kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Woźnikach – zabytkowy, drewniany kościół parafialny parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Woźnikach.W otoczeniu znajduje się niewielka drewniana wolnostojąca dzwonnica. Kościół znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej województwa małopolskiego. We wnętrzu, na tęczy znajduje się krzyż z wizerunkiem Jezusa Ukrzyżowanego z 1380 roku.(http://panoramy.zbooy.pl/360/show.html?max=1&p=wozniki-kosciol-prezbiterium-hdr&lang=p&t=32) (1 km)
  • Obelisk Lotników Amerykańskich w Zygodowicach – 13 września 1944 r. nad Zygodowicami niemiecka artyleria przeciwlotnicza zestrzeliła bombowiec sił powietrznych USA B-24 Liberator "Hell's Angel". W 1991 r. odsłonięto Obelisk Lotników Amerykańskich upamiętniający śmierć 6 członków załogi i 1 ofiary cywilnej tej katastrofy. Od 12 lat miejsce to odwiedzają wojskowe delegacje Stanów Zjednoczonych A.P., służby konsularne, a w 1992 roku złożyli tu kwiaty sekretarz stanu do spraw lotnictwa wojskowego dr Donald B. Rice i gen. Donald Kutyna - dowódca obrony przestrzeni kosmicznej w USA. (http://lotniczapolska.pl/Obelisk-Lotnikow-Amerykanskich-Zygodowice-,121) (5 km)

 

 

dla artystycznych dusz:

 

  • Spotkanie z teatrem lalkowym dla dzieci- w naszym gospodarstwie tajniki związane z teatrem lalkowym wyjawia wieloletnia animatorka kultury Teresa Ogiegło - założycielka Teatru Lalkowego „Tyci-tyci” w Woźnikach(http://www.tomice.pl/modules.php?op=modload&name=Subjects&file=index&req=printpage&pageid=186&scope=all )
  • Wiklinex - pracownia rękodzieła i wioska wikliniarska w Woźnikach. Prowadzi warsztaty wikliniarskie. (własnoręcznie wykonane plecionki można zabrać na pamiątkę pobytu). Więcej informacji na stronie: http://www.wiklinex.webd.pl/ (0,7 km)
  • Farfurka - pracownia garncarstwa i ceramiki w pobliskich Witanowicach – wiosce sąsiadującej z Woźnikami. Pracownia oferuje szeroką gamę warsztatów artystycznych. Więcej informacji na stronie: http://www.farfurka.pl/ (4 km)
  • Galeria sztuki Bałysówka w Tomicach - zaprasza na warsztaty ceramiczne, plenery malarskie i spotkania rzeźbiarskie. Wokół Bałysówki rozrasta się ogród rzeźby polskiej. Do wnętrza zawitało malarstwo, grafika, ceramika, szkło i rękodzieło artystyczne. Więcej informacji na stronie: http://www.balysowka.pl/ (6 km)

 

 

dla aktywnych:

 

  • Kajakiem po Skawie - dla osób aktywnych rodzinna firma Kajaki na Skawie oferuje zarówno zorganizowane spływy kajakowe grup turystycznych po rzece Skawie, jak również indywidualnie wypożyczanie kajaków. Firma prowadzi również szkółkę, gdzie uczy od podstawy kajakarstwa turystycznego dzieci oraz młodzież. Więcej informacji na stronie: http://kajaki-na-skawie.pl/
  • Kręgielnia i klub bilardowy "Bowling Club" w Wadowicach - kręgielnia i klub bilardowy dysponuje czterema torami do gry w kręgle oraz czterema profesjonalnymi stołami bilardowymi w tym jednym o wymiarze 9 m. Szczegółowe informacje: http://klubkregielnia.pl/(8 km)

 

 

dla łasuchów:

 

  • Tajemnicą nie jest fakt, że Woźniki słyną równie mocno z najlepszych w okolicy lodów włoskich – których można spróbować w okresie wiosenno-letnim w rodzinnej firmie Państwa Jurzaków.

 

 

 

Zapytaj o nocleg

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!