Miejsce godne polecenia ze względu na ciszę oraz super pomocnych gospodarzy. Kwatera wyposażona we wszystkie niezbędne naczynia oraz...
Puszcza Białowieska - noclegi
(205 noclegów w Polsce)Leśniczówka u Jasia i Małgosi
Fantastyczna lokalizacja w środku lasu , cisza , spokój , bardzo sympatyczni gospodarze, dobra baza na wycieczki rowerowe po oklolicy
"Raj pod Jabłonią"
Super miejsce. Bylismy tam z zona i znajomymi tydzien czasu. Mielismy caly duzy domek do dyspozycji co nawet troche taniej wyszlo. Domki...
Zielone Zacisze
Super baza wypadowa po okolicach Parku Białowieskiego i Podlasia. Bardzo sympatyczni i gościnni gospodarze. Domek bardzo czyściutki....
Dom w Białowieży
Dom pełen ciepła, rodzinny, piękny ogród,bardzo mili właściciele,bardzo życzliwi i pomocni . Jedzenie regionalne bardzo dobre, rzadko...
Zacisze u Anny
Domek zgodnie z opisem. Wałsciciele przemili i pomocni. Okolica spokojna i piękna. Domek wygodny i ładny. Polecam
Zacisze u Anny
Domek zgodnie z opisem. Wałsciciele przemili i pomocni. Okolica spokojna i piękna. Domek wygodny i ładny. Polecam
Dębowa Dziupla
Przemiły gospodarz, przepiękna okolica ,idealna na spacery. Dom przestronny ,czyściutko. Polecam !!!
Białowieski Raj
Prawdziwie rajskie wakacje. Cisza, komfort, domek na uboczu, za płotem Puszcza, ale do centrum Białowieży kilka kroków...
Pod Gruszą
Wyjazd był strzałem w dziesiątkę. Przemiła właścicielka. Czuściutko. Zadbany ogród. Wszędzie blisko. Napewno Tam wrócimy.
Sosnowa Polana Białowieża
Super miejsce dla osób szukających ciszy i spokoju. Właścicielka przemiła, w pokoju i łazience czyściutko.
U Heleny pod Dziką Gruszą
Magiczne idealne. Przemiła właścicielka. Bardzo czysto i schludnie. Zadbany ogród. Spokojna okolica.
Konik Polny
Bardzo przytulny, wygodny domek z kominkiem, dobrze wyposażony i ciepły w ładnej, spokojnej okolicy. Dobry kontakt z gospodynią....
Pensjonat Unikat
SUPER POLECAM NIESAMOWITY KLIMAT PANI SPRZĄTAJĄCA STANEŁA NA WYSOKOŚCI ZADANIA POKOJE CZYŚCIUTKIE ŁAZIENKI LŚNIĄ NAPRAWDE WARTO...
Słoneczko
120 za 2osob.na piętrze. 400 za apartament 4-6 osób (2 pokoiki +salonik) na parterze . Huśtawka, wiata ,stoły i ławki piaskownica . Taras...
Bajeczny Domek
Jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu w Bajecznym Domku. Znakomita lokalizacja i warunki w pokoju dla dwóch osób bardzo dobre. Pokój na I...
Przytulny Kąt
Przytulny, sympatyczny dom, doskonale wyposażony. Na zimowe wieczory - kominek dodający uroku. Dyskretni gospodarze z dużym zaufaniem....
Dom Pocztówka
Cisza i spokój to nieocenione cechy tego pobytu. Okoliczne wsie przenoszą Cię do XIX wieku. Piękny styl zabudowy, czystość w każdej...
Pokoje Gościnne
Bardzo mili Państwo, idealna lokalizacja, możliwość wjazdu samochodem na podwórko. Polecam każdemu kto szuka noclegu w Białowieży!
Pensjonat Koral
Wspaniała okolica, atmosfera Podlasia oraz przemiła Gospodyni a także kuchnia serwująca pyszne posiłki. Polecam!
Noclegi w Puszczy Białowieskiej - mapa
Puszcza Białowieska
Puszcza Białowieska to kompleks leśny o pow. ok. 1500 km² położony na pograniczu polsko-białoruskim. Stanowi ona relikt pierwotnych krajobrazów leśnych na staroglacjalnych wysoczyznach morenowych, które dominowały w przeszłości na nizinach środkowopolskich i północnopodlaskich. Zachowały się tam jedne z ostatnich i większych fragmentów lasu pierwotnego nizin europejskich. W Puszczy Białowieskiej, obok wilka i rysia żyje największa populacja wolnego żubra na świecie.
Puszcza Białowieska leży w dorzeczu Narwi i Bugu. W jej polskiej części znajdują się trzy kompleksy sztucznych zbiorników wodnych: Topiło (16,7 ha), Białowieża (5 ha) i Gnilec (3 ha).
Fauna Puszczy Białowieskiej należy do najliczniejszej i najbardziej zróżnicowanej w Polsce. Na terenie puszczy mieszkają rzadko spotykane gdzie indziej gatunki zwierząt wywodzących się z różnych obszarów geograficznych - ponad 21 tys. gatunków.
Wizytówką Puszczy Białowieskiej jest żubr, którego stada w miejscowych lasach są największą dziko żyjącą populacją na świecie. Jednak oprócz nich swój dom odnalazło w puszczy 60 gatunków ssaków, spośród których 33 podlegają w Polsce ochronie prawnej, a 12 figuruje w Polskiej czerwonej księdze zwierząt. W lasach białowieskich żyją m.in. jelenie, sarny, dziki, łosie, rysie euroazjatyckie, wilki szare, lisy, łasice, gronostaje, tchórze, kuny, wydry, borsuki, norki i jenoty.
Warto wiedzieć także o tym, że Puszcza Białowieska ze względu na swoje walory ornitologiczne jest europejską ostoją ptaków oraz obszarem specjalnej ochrony ptaków sieci Natura 2000. Żyją tam m.in. wszystkie europejskie gatunki dzięciołów, grubodzioby czy muchołówki.
Puszcza Białowieska - co warto zobaczyć?
Decydując się na wypoczynek w Puszczy Białowieskiej koniecznie powinniśmy zaplanować zwiedzanie Białowieskiego Parku Narodowego. Na miejscu możemy skorzystać m.in. z 4-kilometrowego pieszego szlaku, jednak tyko w towarzystwie przewodnika. Natomiast w Obrębie Ochronnym Hwoźna, gdzie znajdują się zarówno trasy spacerowe, jak i rowerowe, poruszamy się nieodpłatnie i bez przewodnika. Szlaki są dobrze oznakowane, znajdują się przy nich wiaty, kładki oraz wspaniałe punkty widokowe. W sumie ponad 20 km szlaków pieszych oraz 14 km szlaków rowerowych. Idealny pomysł na aktywny wypoczynek dla całej rodziny.
Co zrobić i gdzie się wybrać by zobaczyć na żywo żubra? W tym celu trzeba odwiedzić Rezerwat Pokazowy Żubrów. Tam, w warunkach zbliżonych do naturalnych, eksponowane są żubry, koniki polskie typu tarpana, łosie, jelenie, sarny, dziki, żubronie, wilki i rysie. Rezerwat jest ważną atrakcją turystyczną, ale służy również edukacji przyrodniczej młodzieży szkolnej odwiedzającej Białowieżę. Warto jednak wiedzieć, że nie zawsze jest on udostępniony do zwiedzania. W sezonie – od 15 kwietnia do 15 października, zwiedzanie jest możliwe codziennie.
Ciekawym i wartym odwiedzenia jest także Muzeum Przyrodniczo-Leśne Białowieskiego Parku Narodowego. Tam w salach wystawowych prezentowana jest przyroda i historia Białowieskiego Parku Narodowego i Puszczy Białowieskiej oraz wielowiekowa działalność człowieka na tym terenie. Muzeum mieści się w Białowieży, w Parku Pałacowym.
Spędzając urlop w Puszczy Białowieskiej, bez względu na to, w której miejscowości znajdziemy odpowiedni obiekt noclegowy, zwiedźmy też okolice. W Białowieży warto zobaczyć m.in. Kościół św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Cerkiew św. Mikołaja, zbór baptystów, zabytkowe domy drewniane, Skansen Architektury Drewnianej Ludności Ruskiej Podlasia, pozostałości pałacu carskiego czy bulwary nad Narewką. Kolejną ciekawą miejscowością jest Siemianówka położona nad brzegiem Jeziora Siemianowskiego. Na naszą podróżniczą mapę nanieśmy także Krynoczke, Topiło czy samą Hajnówkę, nie będziecie żałować.
Wypad do Puszczy Białowieskiej, to świetny pomysł o każdej porze roku
Aby w pełni docenić uroki Puszczy Białowieskiej, najlepiej pojawić się tam w sezonie, czyli pomiędzy majem a wrześniem. Miejscowości otoczone pięknymi lasami, malownicze wioski i w dużej mierze drewniana zabudowa latem wyglądają wspaniale. W przydomowych ogródkach, gdzie wypoczywają wczasowicze, znajdują się altany, place zabaw dla dzieci, wiszą hamaki i huśtawki, rozkładane są baseny - wszystko wygląda bajecznie. Wtedy też otwarte są wszystkie szlaki w puszczy, możemy wybrać się na długi spacer czy też wycieczkę rowerową.
Zimą natomiast Puszcza Białowieska nieco pustoszeje. Wtedy na szlakach szaleją narciarze w biegówkach i miłośnicy zimowych wędrówek. Decydując się na wypoczynek w miesiącach zimowych pamiętajmy o tym, że może nam się nie udać odwiedzić wszystkich tych miejsc, które w sezonie są dostępne. Ale możemy zamiast tego liczyć na kulig w pięknej scenerii zakończony ogniskiem.
Puszcza Białowieska – na weekend czy dłuższy pobyt?
Puszcza Białowieska to teren, który zachwyci każdego turystę pragnącego odpoczynku na łonie natury. A jeśli chcemy naprawdę wypocząć, potrzebujemy czasu. Dlatego też decydując się na przyjazd w ten region Polski, zaplanujmy dłuższy pobyt. Teren puszczy jest ogromny a okolica naprawdę malownicza, warto więc ją zwiedzić.
Atrakcji na pewno nam nie zabraknie, nawet jeśli zdecydujemy się spędzić tam tydzień czy dłużej. Szlaki piesze i rowerowe, mnóstwo polnych i leśnych dróżek, zabytkowe obiekty oraz oczywiście sielskie krajobrazy – tego nie można mieć dość.
Lokalne smaki – co zjeść w Puszczy Białowieskiej?
Pobyt w Puszczy Białowieskiej może być ciekawy nie tylko pod względem przyrodniczym, ale także kulinarnym. Kuchnia podlaska to przede wszystkim potrawy z ziemniaków. W miejscowych restauracjach czy knajpach warto spróbować podlaskiego kartacza, babki i kiszki ziemniaczanej czy różnorodnych pierogów – białowieskich, z jagodami. Latem lokalnym przysmakiem są też małosolne ogórki, młode ziemniaczki z kefirem i chłodniki. Bardzo często do potraw dodawane są też grzyby w miejscowych lasów – sosy grzybowe czy zupy, np. opieńkowa, potrafią zachwycić smakiem i aromatem.
Kolejną uwielbianą potrawą są haluszki - małe ziemniaczane kluseczki opiekane na złoto i podawane ze słodką śmietaną, czasem również z owocami. Puszcza Białowieska słynie też z wyjątkowych potraw z mięsa żubra. Na miejscu możemy spróbować np. gulaszu z mięsa żubra podawanego z babką ziemniaczaną.
Ile zapłacimy za obiad w tym regionie Polski? Cena obiadu w Puszczy Białowieskiej dla jednej osoby to koszt średnio 30 zł. Chcąc zjeść obiad składający się z zupy i drugiego dania z dodatkami trzeba wydać około 40 zł lub więcej. Wiele zależy od rodzaju zamówienia oraz lokalu, na który się zdecydujemy.
Noclegi w Puszczy Białowieskiej
Puszcza Białowieska co roku przyciąga mnóstwo turystów, dlatego też miejscowości położone w jej pobliżu stają się letniskowymi. Znajdziemy tam rozbudowaną i różnorodną bazę turystyczną. Na miejscu funkcjonują obiekty z kategorii: agroturystyka, kwatery i pokoje, domki, apartamenty, hotele, pensjonaty czy campingi. Dzięki tej różnorodności, każdy turysta, nawet najbardziej wymagający, powinien znaleźć coś dla siebie.
Turyści poszukując miejsca noclegowego najczęściej pytają o obiekty z kategorii: agroturystyka oraz kwatery i pokoje. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Ceny noclegów w Puszczy Białowieskiej
Cena za nocleg w Puszczy Białowieskiej zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii agroturystyka lub kwatery i pokoje wtedy koszt noclegu może wynieść nawet od 30 zł. Jednak średnia cena noclegu w Puszczy Białowieskiej wynosi ponad 100 zł.
Warto jednak pamiętać, że ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. W związku z tym ceny noclegów w weekend mogą być droższe o kilkanaście procent od cen w dzień powszedni.
Najczęściej wybierane udogodnienia w Puszczy Białowieskiej
Turyści poszukujący noclegów w Puszczy Białowieskiej zwracają szczególną uwagę na trzy udogodnienia: prywatną łazienkę, zagwarantowane miejsce parkingowe oraz telewizor w pokoju. Pojawiają się też pytania o dostęp do internetu na terenie obiektu a także możliwość skorzystania z kuchni czy wykupienie wyżywienia. Niektórzy wczasowicze wybór kwatery uzależniają też od lokalizacji czy akceptacji kart płatniczych.
Wraz z mężem możemy polecić miejsce każdemu, kto chciałby odpocząć od miejskiego zgiełku. Właściciele bardzo mili ,nie wscibscy. Pokój...