Puszcza Notecka - noclegi

(69 noclegów w Polsce)
od
110
/usługę

Domki Puszczyk

Sieraków
9.6 Rewelacyjny!

Piękne miejsce. Polecam!!!

Julia Krywoszeia 2020-07-28
od
250
/usługę

Palma Park

Sieraków
9.6 Rewelacyjny!

czysto, przyjemnie, blisko kąpielisko polecamy dla rodzin z dziecmi

Marcin 2020-07-14
do-10%
od
190
/usługę

Przystań Antonówka

Sieraków
10 Rewelacyjny!

Bardzo miły właściciel i super obiekt. Polecam!

Artur 2020-06-10
od
80
/usługę

Karczma Kuźniak Młyn

Międzychód
8.4 Bardzo dobry!

Wielkanoc 2017, nawet przy dyngusowej pogodzie, była udana dla całej naszej dużej rodziny, seniorzy, dzieci oraz wnuki, łącznie z psem....

Alicja

Ośrodek PORTUS

10 Rewelacyjny!

Byliśmy w roku 2019 aż dwa razy po kilka dni . Obiekt rewelacyjny w szczególności na położenie woda,las,plaża z pomostami nawet do...

roman 2020-05-23
do-25%
od
100
/usługę

Hotel Kama Park

Sieraków
Ten obiekt nie był jeszcze oceniany. Byłeś tutaj? Zostaw swoją opinię!
od
180
/usługę

Ośrodek Wypoczynkowy Sielawa

Chrzypsko Wielkie
8.6 Bardzo dobry!

Super widok z domku nr 1. Generalnie bardzo przyjemna okolica dla rodzin z dziećmi, jak i dla osób chcących sobie pobiegać w otoczeniu...

Grzegorz Wesołowski 2020-06-24
od
100
/usługę

Gospodarstwo Agroturystyczne

8.8 Bardzo dobry!

Właśnie wróciliśmy z weekendowego wyjazdu. Kwatera wymarzona do wypoczynku . Właściciele przemili, troskliwi ( w chłodne noce napalili w...

Hanka

Western Relax

9 Bardzo dobry!

Świetne miejsce, polecam!

Marta Mi
od
60
/usługę

SIEDLISKO ZACISZE

Ten obiekt nie był jeszcze oceniany. Byłeś tutaj? Zostaw swoją opinię!

Puszcza Notecka

Chyba każdy z nas lubi spacer po lasach. Jeśli do tego wszystkiego dodamy również możliwość spędzenia czasu nad jeziorami, to otrzymujemy miejsce idealne na wypoczynek. Jednym z takich regionów jest Puszcza Notecka, czyli największy las w Polsce. To Leśny Kompleks Promocyjny, obejmujący swoim zasięgiem nadleśnictwa: Potrzebowice, Wronki, Krucz, Sieraków, Oborniki, Karwin, Międzychód i Skwierzyna. Warto podkreślić, że rozciąga się na długości ponad 100 km – od Santoka i Skwierzyny na zachodzie po Oborniki i Rogoźno na wschodzie przy średniej szerokości 20 km. Te liczby pokazują, z jak ogromnym obszarem leśnym mamy do czynienia. Mało tego. Lasy to nie wszystko. Krajobraz urozmaicony jest również potężnymi wałami wydm, które tworzą labirynt dolin i pagórków. Nad Wartą i Notecią zgrupowały się tu również jeziora rynnowe, stanowiące tzw. akcent w morzu piasków. Po co jeździmy do Puszczy Noteckiej? Przede wszystkim, by miło spędzić czas na świeżym powietrzu. Na pewno nikt nie będzie żałował.

Puszcza Notecka to idealne miejsce na wyjazd o każdej porze roku

Las gwarantuje nam, że o każdej porze roku spędzimy tu miło czas, nie tylko w sezonie letnim. Każdy, kto potrzebuje ciszy, spokoju oraz świeżego powietrza, powinien tu pojawiać się jak najczęściej. Podobnie jest z Puszczą Notecką, która jest chętnie odwiedzana o każdej porze roku. Ma to przede wszystkim ścisły związek ze wspaniałą przyrodą. Ludzie przyjeżdżają tu przede wszystkim dla bogatego drzewostanu, który pochodzi w zdecydowanej większości ze sztucznych nasadzeń. Podstawową część stanowią jednolite, co do gatunku i wieku ok. 70-letnie sosny. Te drzewa możemy zobaczyć m.in. w rezerwacie Cegliniec. Za najstarsze drzewo w tym miejscu uchodzi dąb Józef, znajdujący się w Marianowie. To zrozumiałe, że największej liczby turystów w tym regionie możemy spodziewać się w sezonie letnim. Jeśli chcemy uniknąć tłumów, to warto jest się tu wybrać jesienią, zimą lub wczesną wiosną.

Puszcza Notecka – na krótszy, czy dłuższy urlop?

Zdecydowanie przeważa ta pierwsza opcja. Każdy, kto chce odetchnąć pełną piersią na łonie natury, wybiera zazwyczaj wyjazdy weekendowe. Dotyczy to głównie mieszkańców okolicznych miejscowości oraz turystów z regionu. W lesie znajdziemy liczne ścieżki spacerowe, gwarantujące miłe spędzenie czasu. Puszcza Notecka jest również chętnie odwiedzana przez osoby, zwiedzające cały region Wielkopolski. Można więc śmiało stwierdzić, że Puszcza Notecka wzbudza zainteresowanie zarówno wśród osób, lubiących krótkie, jak i dłuższe formy wypoczynku.

Puszcza Norecka – co warto zobaczyć?

Przede wszystkim wspaniałą przyrodę. To największy las w Polsce, z jednymi z najstarszych drzewami w kraju. Warto podkreślić, że w tym miejscu znajdziemy aż 16 rezerwatów. Są to m.in.: Buki nad Jeziorem Lutomskim, Cegliniec, Mszar nad Jeziorem Mnich, Czaple Wyspy, Bukowy Ostrów, Dołęga, Świetlista Dąbrowa, Promenada, Słonawy, Wełna, Czaplenice, Czaplisko, Lubiatowskie Uroczyska, Łabędziniec, Goszczanowskie Źródliska, Bagno Leszczyny, Kolno Międzychodzkie, Wilcze Błoto i Bagno Chlebowo.


Oprócz wspaniałej przyrody, warto wspomnieć również o innych atrakcjach. Z powodzeniem można wybrać się nad tutejsze jeziora, m.in. Solecko. Każdego zainteresują na pewno atrakcje Sierakowa, czyli m.in.: Góra Głazów, dąb o obwodzie 780 cm, Stado Ogierów, zamek Opalińskich, czy kościół parafialny z 1619 roku.

Co i gdzie zjeść w regionie Puszczy Noteckiej?

Wielkopolska słynie z wielu wspaniałych dań, znanych w całym kraju. Będąc w Puszczy Noteckiej i nie tylko, warto jest spróbować m.in. bigosu wielkopolskiego, parzybrody, plyndzów, polewki, pyr z gzikiem, szagówki, czy szarych kluchów. Oczywiście, znajdziemy tu również standardowe dania kuchni polskiej.


Na pewno bez problemu powinniśmy znaleźć coś dla siebie. Średnia cena za dania obiadowe kształtuje się w przedziale od 20 do 30 zł. Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od rodzaju wybranego dania i miejsca, w którym zjemy.

Noclegi w regionie Puszczy Noteckiej

Najchętniej wybieranymi kategoriami noclegów w Puszczy Noteckiej są domki i agroturystyka – wybierane głównie przez pary i rodziny z dziećmi. Turystów możemy się tu spodziewać głównie w sezonie letnim. Sam region ma bogatą ofertę noclegów, dostępnych na każdą kieszeń. W przypadku poszukiwania wolnych miejsc, liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy polecają lub nie dane miejsce.

Cena za nocleg w regionie Puszczy Noteckiej

Średnia cena za nocleg w Puszczy Noteckiej wynosi 134 zł. Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od standardu obiektu i jego lokalizacji – wiadomo, że im bliżej puszczy, tym cena zdecydowanie wyższa. Największym zainteresowaniem cieszy się tu agroturystyka, w której koszt noclegu rozpoczyna się od 30 zł. W przypadku niektórych obiektów, może mieć zastosowanie, tzw. cennik weekendowy. Według wyliczeń portalu Nocowanie.pl, ceny w weekend mogą być wyższe o 28% w stosunku do cen, obowiązujących w dni powszednie.

Najczęściej wybierane udogodnienia w regionie Puszczy Noteckiej

Turyści, poszukujący noclegu w Puszczy Noteckiej, najczęściej pytają o dostępność łazienki, parkingu, telewizji i internetu. Mniejsze znaczenie odgrywa kuchnia oraz wyżywienie. Parkowanie w miejscowościach nadmorskich ma o tyle duże znaczenie, że prawie każdy przyjeżdża tu samochodem. Nie powinno to jednak stanowić problemu, gdyż przy prawie każdym obiekcie noclegowym znajdziemy miejsce, w którym bezpiecznie możemy zostawić swój samochód. Podobnie jest z internetem i telewizją – obecnie praktycznie każdy dom, czy pensjonat posiada je w swoim standardzie.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Puszczy Noteckiej

Ile kosztuje nocleg w Puszczy Noteckiej ?
Cena za nocleg w Puszczy Noteckiej zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii domy wakacyjne, wtedy koszt noclegu może wynieść od 60 zł. Średnia cena noclegu w Puszczy Noteckiej wynosi 133 zł.
Czy ceny noclegów w Puszczy Noteckiej w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 21% od cen w dzień powszedni.
Jakie miejscowości w Puszczy Noteckiej są najbardziej popularne?
Turyści szukający noclegu w Puszczy Noteckiej najchętniej wybierają: Sieraków, Wronki, Lubasz.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Puszczy Noteckiej ?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: domki, agroturystyka. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Puszczy Noteckiej mają najlepsze opinie?
Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Puszczy Noteckiej to: Domki Puszczyk, Gospodarstwo Agroturystyczne, Ośrodek Wypoczynkowy Sielawa.
Które noclegi w Puszczy Noteckiej są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Puszczy Noteckiej poleca Karczma Kuźniak Młyn, Domki Puszczyk, Ośrodek Wypoczynkowy Sielawa.
Które noclegi w Puszczy Noteckiej są polecane dla par?

Filtry

Zamknij