Restauracja Willa Cienista

ul. Zielona 23, 24-100 Puławy

Opis obiektu

Zapraszamy do Willi Cienistej w Puławach, zbudowanej w połowie XIX w. w stylu tyrolskim. Restauracja posiadająca swój własny i niepowtarzalny charakter, zlokalizowana jest na obrzeżu unikalnego Zespołu Pałacowo-Parkowego Książąt Czartoryskich, przy trasie do pobliskiego Kazimierza Dolnego. Właśnie tutaj w restauracji „Willa Cienista” Państwa podniebienia urzekną wyśmienite dania kuchni śródziemnomorskiej, europejskiej, tradycyjne dania polskie oraz bogata oferta win.

U nas zorganizujesz niezapomniane przyjęcia rodzinne, spotkanie firmowe, zjesz rodzinny obiad lub romantyczną kolację. Gwarantujemy miłą i przyjazną atmosferę i domowy klimat. W lokalu czeka na Państwa niespotykany wystrój wnętrza. Zaprojektowany został z myślą o każdym detalu tak, aby mogli Państwo choć przez chwilę poczuć się jak w innym świecie. Płynąca z głośników przyjemna dla ucha muzyka ma za zadanie umilić Państwu czas. Naszym celem jest, aby chwile spędzone u nas były nie tylko ucztą dla podniebienia, ale przyjemnością w każdym tego słowa znaczeniu.

Zapraszamy codziennie, od poniedziałku do niedzieli w godzinach 11:00 – 21:00.

Willa Cienista powstała za sprawą osób dla kultury polskiej bardzo znaczących. Wybudowało ją małżeństwo Józef i Łucja Rautenstrauch. Józef pochodził z rodziny niemiecko-francuskiej, a Łucja ze szlachty litewskiej. Z racji talentów osobistych oboje należeli do najwyższych sfer upadającej Rzeczypospolitej, a potem Królestwa Kongresowego. Józef Rautenstrauch rozpoczął karierę od pracy w kancelarii Stanisława Augusta Poniatowskiego. Podczas insurekcji warszawskiej w 1794 roku został adiutantem Tadeusza Kościuszki. Służył także jako adiutant swemu serdecznemu przyjacielowi – księciu Józefowi Poniatowskiemu. Rautenstrauch przeżył również wyjątkowo nieudaną inwazję Napoleona na Rosję i został odznaczony stopniem generalskim. Ten stopień wojskowy uznano także w Królestwie Kongresowym. W następnym okresie, już jako generał, pracował w administracji carskiej i zgromadził ogromny prywatny majątek. Mimo iż pracował dla administracji rosyjskiej, nigdy nie zapomniał o potrzebach dawnych towarzyszy broni wspomagając ich finansowo. Jako osoba odpowiedzialna za… teatry uzyskał dla tych instytucji stałe dotacje, a dla ich pracowników urzędnicze prawa emerytalne. W życiu osobistym nie układało mu się najlepiej. Jego pierwsza żona zdradziła go z samym carem Aleksandrem I. Druga żona, wspominana już Łucja Rautenstrauch, szybko doprowadziła do separacji i na wiele lat wyjechała w wojaże po Europie. Swe przygody opisywała w korespondencji stając się poczytną pisarką. Łucja jako przyjaciółka Izabeli księżnej Czartoryskiej usiłowała podtrzymać intelektualną atmosferę Puław wyposażając willę Cienistą w liczne dzieła sztuki i tworząc z nich na długie lata intelektualne centrum Puław.


Catering

W dzisiejszych czasach, kiedy jesteśmy zabiegani i zapracowani, niekiedy jedynym ratunkiem jest jedzenie na telefon, dlatego też chętnie dostarczamy posiłki do domu czy też biura.  Nasze menu jest zróżnicowane, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Posiłki oferowane przez nasz catering są przede wszystkim daniami kuchni polskiej, czyli klasyczny obiad „mamusi”, aczkolwiek można odnaleźć również dania kuchni z różnych rejonów świata.Oferowane przez nas usługi cateringowe to gwarancja przepysznych i zawsze świeżych dań. To nie tylko catering dla klientów indywidualnych. Jesteśmy w stanie zorganizować, każde, nawet najbardziej nietypowe uroczystości, takie jak spotkania firmowe, eleganckie bankiety czy romantyczne randki dla dwojga. Zorganizujemy spotkanie integracyjne, imprezę okolicznościową, konferencję, galę jubileuszową, kolację reprezentacyjną.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.Serdecznie zapraszamy

Statystyki odwiedzin
Dzisiaj: , od :

W pobliżu

Zielona 23, Puławy

Pałac Marynki

Kazimierska 2, Puławy
Odległość: 275 m

Brama rzymska

Głęboka 9, Puławy
Odległość: 319 m

Rzeźba Tankred i Klorynda

Czartoryskich -, Puławy
Odległość: 396 m

Dom Gotycki w Puławach

Czartoryskich -, Puławy
Odległość: 405 m

Świątynia Sybilli

Czartoryskich, Puławy
Odległość: 428 m

Pałac Książąt Czartoryskich w Puławach

Czartoryskich 8, Puławy
Odległość: 700 m

Restauracja Kardomon

Lubelska 2c, Puławy
Odległość: 595 m

Restauracja Kameralna

Kochanowskiego 8, Puławy
Odległość: 1.57 km

Stok Narciarski Parchatka

Kazimierz Dolny
Odległość: 3.85 km

Pałac Marynki

Kazimierska 2, Puławy
Odległość: 275 m

Brama rzymska

Głęboka 9, Puławy
Odległość: 319 m

Rzeźba Tankred i Klorynda

Czartoryskich -, Puławy
Odległość: 396 m

Dom Gotycki w Puławach

Czartoryskich -, Puławy
Odległość: 405 m

Świątynia Sybilli

Czartoryskich, Puławy
Odległość: 428 m

Pałac Książąt Czartoryskich w Puławach

Czartoryskich 8, Puławy
Odległość: 700 m

Noclegi w okolicy

Hotel Olimpic

Hotel Olimpic

Józefa Hauke-Bossaka 1, Puławy
Willa Jola

Willa Jola

Jana Kilińskiego 227, Puławy

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!