Aktualności

Martin to miasto powiatowe, położone w środkowej Słowacji . Martin leży w kraju żylińskim, na terenie historycznego regionu o nazwie Turiec. W przeszłości to urokliwe miasto znane było głównie dzięki temu, że było ono znaczącym centrum kultury i dziedzictwa narodowego Słowacji. Z uwagi na długą historię Martina, to miasto jest niezwykle atrakcyjnym punktem na mapie całego kraju, dlatego podróżując na Słowację , każdy powinien zatrzymać się tam choć na chwilę. Zastanawiacie się, które z atrakcji Martina musicie zobaczyć? Jesteście ciekawi, w jakie ciekawe miejsca się udać, będąc tam na urlopie? Idziemy Wam z pomocą i prezentujemy spis punktów obowiązkowych na turystycznej mapie Martina!
Krompachy należą do tych miast na Słowacji , które wciąż jeszcze są mało znane wśród turystów. Do zaoferowania mają naprawdę wiele, od wspaniałej słowackiej gościnności, przez bogate kulturowo dziedzictwo aż po malownicze krajobrazy. Czym może zachwycić Was to miasto?
We wchodniej części Słowacji , pod Górami Lewoczskimi położone jest starodawne miasto Lewocza . Przez wielu turystów uważane za prawdziwy skarb wśród słowackich miast. Czym Lewocza zasłużyła sobie na to miano? Specjalnie na Was sprawdziliśmy najciekawsze miejsca i atrakcje w mieście. Zachęcamy Was do obrania kierunku na Lewocza i spędzenie wymarzonych wakacji właśnie na Słowacji. Nie pożałujecie!
Gdyby zapytać Cię o to, gdzie chciałbyś spędzić swoje wakacje, co byś odpowiedział? Włochy? Grecja? Hiszpania? Co Ty na to, aby wybrać się na urlop do Słowacji ? Na myśl przychodzi Ci Bratysława? Świetny wybór, ale... Może chciałbyś tym razem wybrać miasto, które będzie dla Ciebie zagadką? Nie wiesz gdzie się udać? Proponujemy Ci wypoczynek w Detvie - mieście położonym w środkowej części Słowacji . Mieście z duszą i mnóstwem atrakcji . Nigdy o Detvie nie słyszałeś? W takim razie, postaramy się opowiedzieć Ci trochę o tym mieście.
Lewice to miasteczko położone w centrum dolnego dorzecza rzeki Hron, na granicy między Pohrońską Niziną a Górami Szczawnickimi na Słowacji . Miejsce to spodoba się wszystkim tym, którzy na urlopie pragną zaznać niczym niezmąconej ciszy. Urokliwe krajobrazy i warunki idealne do pieszych wędrówek czynią z tego miasta atrakcyjny cel wakacyjnej podróży. Specjalnie dla Was sprawdziliśmy dlaczego warto przyjechać tu choćby na parę dni.
Nitra to obok Bratysławy najstarsze miasto Słowacji , będące zarazem stolicą kraju nitrzańskiego. Miasto jest czwartym co do wielkości w całym kraju. Pierwsze wzmianki o nim pojawiły się już w VII wieku, jednak mówi się, że trzy wieki wcześniej Nitrę zamieszkiwali pierwsi Słowianie. Chociaż miasto jest wiekowe, okazuje się, że jest ono jednym z najnowocześniejszych w całej Słowacji. Mało kto wie także o tym, że w Nitrze znajduje się wiele atrakcji , zabytków i ciekawych do zwiedzenia miejsc. Aby Was o tym przekonać, przygotowaliśmy ich zestawienie.
Bańska Szczawnica jest nazywana słowacką perłą lub klejnotem. Miasto leży w środku Gór Szczawnickich na Słowacji . Wyjątkowość miasta została doceniona w 1993 roku, kiedy to umieszczono Bańską Szczawnicę na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miejsce urzeka malowniczymi krajobrazami i licznymi zabytkami, które są świadectwem jego historii. To jedno z najbogatszych miast na Słowacji. Nic dziwnego, że tak wiele osób chętnie odwiedza Bańską Szczawnicę. Was także zachęcamy do pobytu w tym mieście, poznania tutejszej kultury i ciekawych miejsc. W Bańskiej Szczawnicy jest ich naprawdę wiele.
Bańska Bystrzyca jest środkowym miastem na Słowacji , leżącym w dolinie rzeki Hron, w Zvolenskiej Kotlinie. Dzięki swojemu położeniu uważana jest za jedno z najpiękniejszych miejsc na Słowacji. Na pewno odwiedzicie to miasto gdy będziecie chcieli dostać się do Niskich Tatr , Kremnickich Wierchów czy Wielkiej Fatry . Zobaczmy, jakie atrakcje kryje w sobie Bańska Bystrzyca. Ciekawostką jest to, że ze względu na wydobywanie w pobliżu miasta rudy miedzi, Bańska Bystrzyca zyskała przydomek „miedziana”.
Wysokie Tatry to słowackie miasto położone właśnie w Tatrach i obejmujące znaczną ich część. Składa się ono z trzech, stale ze sobą współpracujących części. Są to: Szczyrbskie Jezioro, Stary Smokowiec i Tatrzańska Łomnica. Ta miejscowość to miejsce, w którym można przeżyć wiele przygód i bardzo przyjemnie spędzić czas. Wydaje się, że znaczna część turystów o tym nie wie, bo Wysokie Tatry są raczej rzadko wybieranym przez turystów ośrodkiem turystycznym. To ogromny błąd. Dlaczego? Okazuje się, że to miasto jest niezwykle atrakcyjne z punktu widzenia turysty. Jeśli zastanawiacie się, co ciekawego można robić w Wysokich Tatrach, jakie są zabytki i atrakcje tego miejsca - ten artykuł jest dla Was!
Twardoszyn to słowackie miasto, położone w centralnej części kraju. Znajduje się ono w obrębie kraju żylińskiego - w historycznym regionie Orawa. Chociaż to niewielkie powiatowe miasto jest mało popularne wśród polskich turystów, warto się do niego udać, gdyż pełne jest zabytków i atrakcji. Przy tym wszystkim jednak, pozostaje wrażenie jakby czas się tam zatrzymał. Czym spowodowana jest ta magia? Zobaczcie sami jakie są atrakcje Twardoszyna, jego ciekawe miejsca i zabytki, jakie można w nim zwiedzić.