Aktualności

Bratysława , stolica Słowacji i zarazem jedno z najpiękniejszych miast w Europie, znajduje się na stokach Małych Karpat . Turystów kusi wspaniałymi zabytkami, niespotykanymi krajobrazami a także słynną, słowacką gościnnością. Warto wybrać się na Słowację i bliżej poznać tutejszą kulturę. To w końcu nie tak daleko od Polski, ale czas płynie tu zupełnie inaczej…
Planujecie wakacyjny wyjazd na Słowację ? Pamiętajcie, że korzystanie z autostrad oraz niektórych dróg szybkiego ruchu jest płatne!
Słowacja to kraj nie tylko na zimowy urlop. Gdy przychodzi wiosna, słowackie regiony kuszą atrakcjami – jednym z nich jest Małokarpacki Szlak Winny, gdzie organizowany jest Dzień Otwartych Piwnic na św. Urbana.
Słowacja to kraj, w którym na turystów czekają wspaniałe, różnorodne widoki. Wystarczy przekroczyć południową granicę, aby dać się zachwycić niezwykłym tatrzańskim krajobrazom. Zobaczycie je oczywiście na naszych zdjęciach!
Jak można przyciągnąć turystów na Słowację? Na to i wiele innych ważnych dla turystyki pytań starano się odpowiedzieć podczas środowego spotkania sekretarzy stanu Krajów Grupy Wyszehradzkiej w Štrbskim Plesie.
Przed nami największa zimowa sportowa impreza, która w tym roku odbywa się na Słowacji. Mowa tu oczywiście o Zimowej Uniwersjadzie!
Trwa sezon bożonarodzeniowych jarmarków. Świąteczne kiermasze organizowane są niemal we wszystkich europejskich stolicach, w tym również w Bartysławie.
Warunki pogodowe są wręcz idealne – lekki mróz pozwolił na naśnieżenie i odpowiednie przygotowanie stoków. Dlatego tegoroczny sezon narciarski na Słowacji rozpocznie się już w pierwszy weekend grudnia. Organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji!
Planując urlop na Słowacji, warto znaleźć ciekawe miejsca, które koniecznie trzeba odwiedzić. Przedstawiamy nasze propozycje – dzięki nim wypoczynek stanie się prawdziwą przygodą.
Dzień Otwartych Piwnic na św. Urbana ® to impreza, która jest organizowana z powodzeniem już od ośmiu lat. Podczas dwóch majowych dni, swoje podwoje otworzą winne piwnice, leżące na Małokarpackim Szlaku Winnym.