Aktualności

Kiedy wypadają święta i dni wolne na Słowacji w 2022 roku? Czy słowacki kalendarz świąteczny różni się od polskiego? Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie poniżej!
Mamy dobrą wiadomość dla osób, które planują połączyć swój wypoczynek w Polsce z wycieczkami, organizowanymi do naszych południowych sąsiadów. Od dnia 8 czerwca 2021 możliwe jest przekraczanie granicy polsko-słowackiej. Na jakich zasadach się to odbywa?
Słowacja jest jednym z krajów, które wprowadziły bardzo restrykcyjne działania, mające na celu szybkie powstrzymanie fali zakażeń. Teraz pojawiły się informacje, że tamtejsze władze zdecydowały o złagodzeniu części obostrzeń.
Słowacja to kraj pełen pałaców, zamków i ruin budowli, które niegdyś z pewnością były imponujące. Krótko mówiąc, Słowacja to istna kraina zamków! Na terenie kraju można znaleźć ponad sto grodów i zamków oraz co najmniej dwa razy tyle pałaców, które powstawały w różnych epokach historycznych. Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy zestawienie najpiękniejszych zamków na Słowacji.
Nasz południowy sąsiad – Słowacja, choć jest krajem niewielkim, to wśród Europejczyków jest popularnym wakacyjnym kierunkiem. Wbrew pozorom zapewnia przybywającym ogrom przeróżnych atrakcji! Jeśli wybierasz się na Słowację na wakacyjny urlop, koniecznie musisz poznać najciekawsze z nich! Przeczytaj, by dowiedzieć się,  gdzie warto się wybrać, by móc w pełni cieszyć się słowackimi perełkami.
Przed nami kolejna popularna miejscowość, tak chętnie odwiedzana przez turystów z Polski. To prawdziwa perła w Tatrach Słowackich. W tym artykule podpowiemy, co warto tu zobaczyć i dlaczego jest tu tak wyjątkowo.
O tym, jak popularna i ładna jest Słowacja chyba wie każdy. Wiele interesujących miast, głównie górskich, to doskonały sposób na spędzenie czasu. Jednym z popularnych kierunków w ostatnich latach jest Beszeniowa – wieś w północnej Słowacji. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje, związane z tą miejscowością i jej atrakcjami.
Ostatnie lata pokazały, że Słowacja coraz częściej wybierana jest jako miejsce wypoczynku przez turystów z Polski. Piękne góry, ciekawe miasta – to prawdziwy raj dla miłośników poznawania nowych miejsc. Miastem godnym uwagi z pewnością będzie Poprad. Co warto tu zobaczyć? O tym poniższy artykuł.
Kežmarok, po polsku Kieżmark, to kolejne urocze miasto na Słowacji, które warto odkryć podczas turystycznych eskapad. Położenie pod Tatrami jest prawdziwą bramą do Tatr Wysokich i na Spisz. A oprócz przepięknych widoków znajdziemy tam również coś innego – mnóstwo wspaniałych miejsc czekających na odkrycie.
Koszyce to jedno z najciekawszych miast Słowacji. Położone na wschodzie kraju zachwyca turystów przepięknymi zabytkami oraz unikalną przyrodą, która tu znajduje się na wyciągnięcie ręki.

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej