Aktualności

Mamy dobrą wiadomość dla osób, które planują połączyć swój wypoczynek w Polsce z wycieczkami, organizowanymi do naszych południowych sąsiadów. Od dnia 8 czerwca 2021 możliwe jest przekraczanie granicy polsko-słowackiej. Na jakich zasadach się to odbywa?
Słowacja jest jednym z krajów, które wprowadziły bardzo restrykcyjne działania, mające na celu szybkie powstrzymanie fali zakażeń. Teraz pojawiły się informacje, że tamtejsze władze zdecydowały o złagodzeniu części obostrzeń.
Słowacja to kraj pełen pałaców, zamków i ruin budowli, które niegdyś z pewnością były imponujące. Krótko mówiąc, Słowacja to istna kraina zamków! Na terenie kraju można znaleźć ponad sto grodów i zamków oraz co najmniej dwa razy tyle pałaców, które powstawały w różnych epokach historycznych. Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy zestawienie najpiękniejszych zamków na Słowacji.
Nasz południowy sąsiad – Słowacja, choć jest krajem niewielkim, to wśród Europejczyków jest popularnym wakacyjnym kierunkiem. Wbrew pozorom zapewnia przybywającym ogrom przeróżnych atrakcji! Jeśli wybierasz się na Słowację na wakacyjny urlop, koniecznie musisz poznać najciekawsze z nich! Przeczytaj, by dowiedzieć się,  gdzie warto się wybrać, by móc w pełni cieszyć się słowackimi perełkami.
Przed nami kolejna popularna miejscowość, tak chętnie odwiedzana przez turystów z Polski. To prawdziwa perła w Tatrach Słowackich. W tym artykule podpowiemy, co warto tu zobaczyć i dlaczego jest tu tak wyjątkowo.
O tym, jak popularna i ładna jest Słowacja chyba wie każdy. Wiele interesujących miast, głównie górskich, to doskonały sposób na spędzenie czasu. Jednym z popularnych kierunków w ostatnich latach jest Beszeniowa – wieś w północnej Słowacji. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje, związane z tą miejscowością i jej atrakcjami.
Ostatnie lata pokazały, że Słowacja coraz częściej wybierana jest jako miejsce wypoczynku przez turystów z Polski. Piękne góry, ciekawe miasta – to prawdziwy raj dla miłośników poznawania nowych miejsc. Miastem godnym uwagi z pewnością będzie Poprad. Co warto tu zobaczyć? O tym poniższy artykuł.
Kežmarok, po polsku Kieżmark, to kolejne urocze miasto na Słowacji, które warto odkryć podczas turystycznych eskapad. Położenie pod Tatrami jest prawdziwą bramą do Tatr Wysokich i na Spisz. A oprócz przepięknych widoków znajdziemy tam również coś innego – mnóstwo wspaniałych miejsc czekających na odkrycie.
Koszyce to jedno z najciekawszych miast Słowacji. Położone na wschodzie kraju zachwyca turystów przepięknymi zabytkami oraz unikalną przyrodą, która tu znajduje się na wyciągnięcie ręki.
Słowacja to kraj, gdzie turysta znajdzie wiele interesujących zakątków. Wśród nich z pewnością wyróżnia się jedno miejsce – Zamek Orawski w miasteczku Oravský Podzámok, który przez setki lat był trudną do zdobycia warownią.

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej