Aktualności

Ostatnie lata pokazały, że Słowacja coraz częściej wybierana jest jako miejsce wypoczynku przez turystów z Polski. Piękne góry, ciekawe miasta – to prawdziwy raj dla miłośników poznawania nowych miejsc. Miastem godnym uwagi z pewnością będzie Poprad. Co warto tu zobaczyć? O tym poniższy artykuł.
Kežmarok, po polsku Kieżmark, to kolejne urocze miasto na Słowacji, które warto odkryć podczas turystycznych eskapad. Położenie pod Tatrami jest prawdziwą bramą do Tatr Wysokich i na Spisz. A oprócz przepięknych widoków znajdziemy tam również coś innego – mnóstwo wspaniałych miejsc czekających na odkrycie.
Koszyce to jedno z najciekawszych miast Słowacji. Położone na wschodzie kraju zachwyca turystów przepięknymi zabytkami oraz unikalną przyrodą, która tu znajduje się na wyciągnięcie ręki.
Słowacja to kraj, gdzie dobrze jest spędzić zarówno letni, jak i zimowy urlop. Na niewielkiej powierzchni turyści znajdą piękne krajobrazy, zabytki, ośrodki narciarskie oraz naturalne bogactwo Słowacji – wody termalne. Gorące źródła na Słowacji pozwoliły na stworzenie zaplecza wellness, które jest naprawdę na najwyższym poziomie! Przedstawiamy miejsca, które koniecznie trzeba odwiedzić, szukając relaksu i wypoczynku.
Słowacja to kraj, gdzie turysta znajdzie wiele interesujących zakątków. Wśród nich z pewnością wyróżnia się jedno miejsce – Zamek Orawski w miasteczku Oravský Podzámok, który przez setki lat był trudną do zdobycia warownią.
Liptowski Mikulasz to niewielkie miasto położone nad rzeką Wag na Słowacji , w kraju żylińskim. Obecnie jest to centrum gospodarcze, kulturalne i historyczne regionu Liptów . Okazuje się, że mimo niewielkich rozmiarów, Liptowski Mikulasz jest ośrodkiem chętnie odwiedzanym przez turystów z całej Europy, a nawet świata. Zastanawiacie się, co sprawia, że ta - bądź co bądź - mała miejscowość ma w sobie, że działa na wczasowiczów jak magnes? Aby odpowiedzieć Wam na to pytanie, przygotowaliśmy listę ciekawych miejsc w Liptowskim Mikulaszu. Jesteście ciekawi,  jakie są atrakcje tego miasta i jego zabytki ? Dobrze trafiliście - u nas otrzymacie odpowiedź na te pytania!
Szukacie pomysłów na grudniowy weekendowy wyjazd? Polecamy Słowację i piękne miasteczka, w których odbywają się przedświąteczne jarmarki. Podpowiadamy, jakie miasta koniecznie trzeba w tym czasie odwiedzić.
Szukacie ciekawego miejsca na weekend? Słowacja jest niedaleko – a atrakcje czekają już w pobliży polskiej granicy. Niżej przedstawiamy miejsca, które świetnie nadają się na krótki wypad.
Bratysława to jedna z największych atrakcji Słowacji. Atrakcyjnie położona nad Dunajem co roku przyciąga liczne grupy zagranicznych turystów, którzy coraz chętniej wybierają to malownicze miasto jako cel swojej podróży. Jeśli nadal zastanawiacie się, czy warto odwiedzić Bratysławę, niżej znajdziecie listę najciekawszych miejsc w słowackiej stolicy.
Wraz z nowym rokiem Słowacy wprowadzają obowiązkowe winiety elektroniczne na przejazd tamtejszymi autostradami i drogami szybkiego ruchu. Zmiany te będą dotyczyć przede wszystkim samochodów osobowych.