Co warto zobaczyć? Najpopularniejsze atrakcje

Zobacz wszystkie atrakcje
Promenada w Świnoujściu

Promenada w Świnoujściu

Świnoujście, ul. Stefana Żeromskiego

Trasa spacerowa 9.5
Plaża w Świnoujściu

Plaża w Świnoujściu

Świnoujście,

Plaża, kąpielisko 9.8
Park Zdrojowy w Świnoujściu
Leaflet | © OpenStreetMap contributors

Park Zdrojowy w Świnoujściu

Świnoujście,

Park miejski 9.5

Co należy wiedzieć? Kilka słów o mieście

Co można powiedzieć o Świnoujściu? To jedyne miasto w Polsce całkowicie położone na wyspach, między którymi przemieszczają się promy. Poza tym, to miejsce jest bardzo modnym kąpieliskiem i uzdrowiskiem. Można tu zatem wzmocnić płuca i serce, a także skorzystać z kąpieli morskich. Świnoujście zachwyca pięknym deptakiem nadmorskim, który po zachodzie słońca zamienia się w wielki plac koncertowy, gdzie pełno jest restauracji, kawiarni i barów. Do miasta chętnie wracają żeglarze, ornitolodzy i wędkarze, a to za sprawą urozmaiconej natury. Co warto zobaczyć? Turystów z pewnością zachwyci Wiatrak Stawa Młyny, który stanowi najbardziej charakterystyczną wizytówkę miasta. Dodatkowo, można tutaj zwiedzić Park Zdrojowy, Latarnię Morską przy ulicy Bunkrowej, Muzeum Rybołówstwa Morskiego, czy Woliński Park Narodowy, w którym odnajdziemy unikalną roślinność i nietypowe gatunki ptaków. 

Gdzie dobrze zjeść? Restauracje

Zobacz wszystkie restauracje
Bar Kopytko

Bar Kopytko

Świnoujście, ul. Wojska Polskiego

8.6
Restauracja GOSPODNIK

Restauracja GOSPODNIK

Świnoujście, ul. Rybaki

8.6
Restauracja Karczma Polska Pod Kogutem

Restauracja Karczma Polska Pod Kogutem

Świnoujście, ul. Stefana Żeromskiego

10.0

Co warto wiedzieć? Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
Świnoujście na weekend - co warto zobaczyć?
Świnoujście jest co roku bardzo chętnie odwiedzane przez turystów z różnych stron Polski. Nic jednak dziwnego. Miasto jest niezwykle atrakcyjne, pod wieloma względami – jest uzdrowiskiem, posiada najszerszą plażę w Polsce, wiele ciekawych zabytków oraz wspaniały nadmorski klimat. To idealne miejsce na weekend, o każdej porze roku.
Wakacje z bonem turystycznym w Świnoujściu. Gdzie go wykorzystać?
Od 1 sierpnia turyści zainteresowani wakacyjnym wyjazdem, mogą korzystać ze świadczenia w postaci bonu turystycznego, będącego formą pomocy dla polskiej turystyki. Mogą z niego korzystać rodziny z dziećmi, które nie osiągnęły pełnoletności. To udogodnienie umożliwia wymarzony wyjazd w wybrane miejsce w Polsce. Warto pamiętać, że obiekt, na który się zdecydujemy, musi przyjmować płatności bonem turystycznym. Dla osób, które zaplanowały wyjazd do Świnoujścia, przygotowaliśmy informacje o takich miejscach.
Weekend w Świnoujściu - co warto zobaczyć?
Nadeszło lato. Wakacyjne wyjazdy stały się normą. Wśród regionów królują przede wszystkim góry oraz morze. Jedną z miejscowości, w której wyjątkowo spędzimy czas podczas krótszego lub dłuższego urlopu jest Świnoujście. Co zobaczyć i które miejsca koniecznie powinniśmy odwiedzić w tym mieście? O tym poniższy artykuł.
Miasto 44 wysp - Świnoujście na majówkę

Jak spędzić majówkę w Świnoujściu? Pomysłów może być naprawdę wiele – coś dla siebie znajdą tu zarówno fani aktywności na świeżym powietrzu, jak i osoby, dla których wypoczynek oznacza niespieszne spacery i relaks w spa. Co więc robić w tym pięknym nadmorskim mieście?

Gdzie się zatrzymać? Polecane noclegi

Zobacz wszystkie noclegi
U Mariusza 9.6

U Mariusza

ul. Zalewowa 74a
Apartament Zdrojowy

Apartament Zdrojowy

ul. Zdrojowa 22/23