Co warto zobaczyć? Najpopularniejsze atrakcje

Zobacz wszystkie atrakcje
Promenada w Świnoujściu

Promenada w Świnoujściu

Świnoujście, ul. Stefana Żeromskiego

Trasa spacerowa 9.3
Park Zdrojowy w Świnoujściu
Leaflet | © OpenStreetMap contributors

Park Zdrojowy w Świnoujściu

Świnoujście,

Park miejski 9.6
Plaża w Świnoujściu

Plaża w Świnoujściu

Świnoujście,

Plaża, kąpielisko 9.8

Co należy wiedzieć? Kilka słów o mieście

Co można powiedzieć o Świnoujściu? To jedyne miasto w Polsce całkowicie położone na wyspach, między którymi przemieszczają się promy. Poza tym, to miejsce jest bardzo modnym kąpieliskiem i uzdrowiskiem. Można tu zatem wzmocnić płuca i serce, a także skorzystać z kąpieli morskich. Świnoujście zachwyca pięknym deptakiem nadmorskim, który po zachodzie słońca zamienia się w wielki plac koncertowy, gdzie pełno jest restauracji, kawiarni i barów. Do miasta chętnie wracają żeglarze, ornitolodzy i wędkarze, a to za sprawą urozmaiconej natury. Co warto zobaczyć? Turystów z pewnością zachwyci Wiatrak Stawa Młyny, który stanowi najbardziej charakterystyczną wizytówkę miasta. Dodatkowo, można tutaj zwiedzić Park Zdrojowy, Latarnię Morską przy ulicy Bunkrowej, Muzeum Rybołówstwa Morskiego, czy Woliński Park Narodowy, w którym odnajdziemy unikalną roślinność i nietypowe gatunki ptaków. 

Gdzie dobrze zjeść? Restauracje

Zobacz wszystkie restauracje
Bar Kopytko

Bar Kopytko

Świnoujście, ul. Wojska Polskiego

7.5
Restauracja GOSPODNIK

Restauracja GOSPODNIK

Świnoujście, ul. Rybaki

7.2
Restauracja Karczma Polska Pod Kogutem

Restauracja Karczma Polska Pod Kogutem

Świnoujście, ul. Stefana Żeromskiego

10

Co warto wiedzieć? Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
Wakacje w Świnoujściu. 7 najciekawszych atrakcji w mieście!
Świnoujście to miasto, które przez niektórych bywa porównywane do Amsterdamu. Wszystko przez to, że jego zabudowania zajmują kilkadziesiąt (dokładnie 44!) różnej wielkości wysp! Ale to nie jedyna atrakcja, która dostępna jest w Świnoujściu.
Wyspa Karsibór w nowej odsłonie? Będzie kolejną atrakcją Świnoujścia

Jedną z wysp wchodzących w skład Świnoujścia jest Karsibór – cicha i spokojna oaza. Niezbyt oblegana przez turystów. Niebawem jednak ma się to zmienić. Wyspa Karsibór dzięki przeprowadzonej rewitalizacji stanie się jedną z największych atrakcji Świnoujścia!

Świnoujście na weekend - co warto zobaczyć?
Świnoujście jest co roku bardzo chętnie odwiedzane przez turystów z różnych stron Polski. Nic jednak dziwnego. Miasto jest niezwykle atrakcyjne, pod wieloma względami – jest uzdrowiskiem, posiada najszerszą plażę w Polsce, wiele ciekawych zabytków oraz wspaniały nadmorski klimat. To idealne miejsce na weekend, o każdej porze roku.
Wakacje z bonem turystycznym w Świnoujściu. Gdzie go wykorzystać?
Od 1 sierpnia turyści zainteresowani wakacyjnym wyjazdem, mogą korzystać ze świadczenia w postaci bonu turystycznego, będącego formą pomocy dla polskiej turystyki. Mogą z niego korzystać rodziny z dziećmi, które nie osiągnęły pełnoletności. To udogodnienie umożliwia wymarzony wyjazd w wybrane miejsce w Polsce. Warto pamiętać, że obiekt, na który się zdecydujemy, musi przyjmować płatności bonem turystycznym. Dla osób, które zaplanowały wyjazd do Świnoujścia, przygotowaliśmy informacje o takich miejscach.

Gdzie się zatrzymać? Polecane noclegi

Zobacz wszystkie noclegi
Morski Apartament 9.8

Morski Apartament

ul. Uzdrowiskowa 48
Świnoujście Zdrojowa

Świnoujście Zdrojowa

ul. Zdrojowa 20/5

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!