Co warto zobaczyć? Najpopularniejsze atrakcje

Zobacz wszystkie atrakcje
Trzy Korony

Trzy Korony

Szczawnica,

Atrakcja przyrodnicza 9.8
Sokolica

Sokolica

Szczawnica,

Atrakcja przyrodnicza 9.8
Park Dolny

Park Dolny

Szczawnica, ul. Główna

Park miejski 9.4

Co należy wiedzieć? Kilka słów o mieście

Warto wiedzieć, że Szczawnica to miejscowość nie tylko uzdrowiskowa, ale również turystyczna, a zimą narciarska. Jakie miejsca warte tu są naszej uwagi? Z pewnością: Zabudowania Uzdrowiska, Promenada w Szczawnicy, Palenica, Spływ Dunajcem, Park Górny Zdrojowy. Szukasz rozrywki, która dostarczy Ci dużej dawki adrenaliny? W Szczawnicy polecamy: rafting, przeloty paralotnią, jazdę autami terenowymi czy liczne trasy wspinaczkowe. Wciąż żywy w Szczawnicy folklor góralski to liczne kapele i zespoły folklorystyczne, jak również góralski strój, którego nieodłącznym elementem jest czarny kapelusz, niebieska kamizelka, biała koszula lub swełniany sweter.

Gdzie dobrze zjeść? Restauracje

Zobacz wszystkie restauracje
Szałas GROŃ

Szałas GROŃ

Szczawnica, ul. Słoneczna

4.6
Karczma Stajkowa

Karczma Stajkowa

Krościenko nad Dunajcem, ul. Karola Wojtyły

Cafe Helenka

Cafe Helenka

Szczawnica, ul. Plac Dietla

8.2

Co warto wiedzieć? Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
Ciekawe trasy spacerowe po Pieninach i Beskidzie Sądeckim
Okres letni sprzyja wyjazdom w góry. Każdy z regionów jest na swój sposób wyjątkowy. Osoby, które poszukują ciszy i spokoju oraz tras, na których odkryją piękno gór, koniecznie powinny wybrać się w Pieniny. Które miejsca odwiedzić i jakimi szlakami udać się na górską wędrówkę? O tym poniższy artykuł.
Bon turystyczny w Szczawnicy - gdzie można go wykorzystać! Lista obiektów

1 sierpnia turyści otrzymali możliwość aktywowania oraz realizacji bonu turystycznego 500+, mającego na celu wspierania polskich rodzin oraz krajowej branży turystycznej w czasie kryzysu. Wsparcie finansowe w wysokości 500 złotych przysługuje każdemu dziecku, które nie ukończyło jeszcze 18 roku życia. Bon turystyczny jest wyjątkową okazją dla wielu osób, aby w końcu wyjechać na wymarzone wakacje. Przed wyruszeniem w drogę należy jednak pamiętać, że bon można zrealizować tylko w konkretnych obiektach. Specjalnie dla państwa przygotowaliśmy listę takich miejsc, które czekają na was w Szczawnicy.

Spływ Dunajcem, jak go zorganizować?
Spływ Dunajcem to jedna z największych atrakcji w Pieninach. Rzeka meandruje pośród wysokich skał, dzięki czemu uczestnicy wyprawy mogą sycić oczy niesamowicie malowniczymi widokami. Podpowiadamy, jak zorganizować taką wycieczkę.
Jakie noclegi w Szczawnicy polecają turyści?

Szczawnica to jedno z najpiękniejszych miast w polskich górach. Przyroda, zabytki i bogata baza noclegowa – to bez wątpienia atuty tej miejscowości. Jeżeli planujecie wypoczynek właśnie tutaj, skorzystajcie z rad naszych turystów i sprawdźcie, które noclegi w Szczawnicy polecane są najchętniej.

Gdzie się zatrzymać? Polecane noclegi

Zobacz wszystkie noclegi
U Basi 9.8

U Basi

ul. Sopotnicka 23C
GOLD apartamenty 9.8

GOLD apartamenty

ul. Jana Pawła II 33