Co warto zobaczyć? Najpopularniejsze atrakcje

Zobacz wszystkie atrakcje
Trzy Korony

Trzy Korony

Szczawnica,

Punkt widokowy 9.8
Sokolica

Sokolica

Szczawnica,

Atrakcja przyrodnicza 9.8
Park Dolny

Park Dolny

Szczawnica, ul. Główna

Park miejski 9.4

Co należy wiedzieć? Kilka słów o mieście

Warto wiedzieć, że Szczawnica to miejscowość nie tylko uzdrowiskowa, ale również turystyczna, a zimą narciarska. Jakie miejsca warte tu są naszej uwagi? Z pewnością: Zabudowania Uzdrowiska, Promenada w Szczawnicy, Palenica, Spływ Dunajcem, Park Górny Zdrojowy. Szukasz rozrywki, która dostarczy Ci dużej dawki adrenaliny? W Szczawnicy polecamy: rafting, przeloty paralotnią, jazdę autami terenowymi czy liczne trasy wspinaczkowe. Wciąż żywy w Szczawnicy folklor góralski to liczne kapele i zespoły folklorystyczne, jak również góralski strój, którego nieodłącznym elementem jest czarny kapelusz, niebieska kamizelka, biała koszula lub swełniany sweter.

Gdzie dobrze zjeść? Restauracje

Zobacz wszystkie restauracje
Szałas GROŃ

Szałas GROŃ

Szczawnica, ul. Słoneczna

4.6
U Walusia

U Walusia

Krościenko nad Dunajcem, ul. Jagiellońska

Karczma Stajkowa

Karczma Stajkowa

Krościenko nad Dunajcem, ul. Karola Wojtyły

Co warto wiedzieć? Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
Spływ Dunajcem, jak go zorganizować?
Spływ Dunajcem to jedna z największych atrakcji w Pieninach. Rzeka meandruje pośród wysokich skał, dzięki czemu uczestnicy wyprawy mogą sycić oczy niesamowicie malowniczymi widokami. Podpowiadamy, jak zorganizować taką wycieczkę.
Jakie noclegi w Szczawnicy polecają turyści?

Szczawnica to jedno z najpiękniejszych miast w polskich górach. Przyroda, zabytki i bogata baza noclegowa – to bez wątpienia atuty tej miejscowości. Jeżeli planujecie wypoczynek właśnie tutaj, skorzystajcie z rad naszych turystów i sprawdźcie, które noclegi w Szczawnicy polecane są najchętniej.

Rezerwat przyrody Biała Woda - FOTOGALERIA

Jesień to doskonały moment, aby wybrać się w Pieniny. Złociste liście stanowią doskonałą oprawę dla zachwycających miejsc – takich właśnie, jak rezerwat Biała Woda.

Szczawnica - te obiekty noclegowe turyści rekomendują najchętniej

Szczawnica to raj dla miłośników szusowania na nartach w zimie i pasjonatów pieszych wycieczek po okolicznych szlakach latem. Wyjątkowe krajobrazy, niespotykane nigdzie indziej widoki i rozbudowana baza noclegowa – to wszystko przyciąga do Szczawnicy licznych trustów przez cały rok. Zanim wybierzecie się do tego malowniczego zakątka Polski, sprawdźcie jakie noclegi najchętniej rekomendują turyści na łamach naszego serwisu.

Gdzie się zatrzymać? Polecane noclegi

Zobacz wszystkie noclegi
Willa Lala Bed&Breakfast 9.4
Apartament Nasze Homole 9.6

Apartament Nasze Homole

ul. Zaskalskie 11
Apartamenty Premium

Apartamenty Premium

ul. Cieśliska 45